Maturita a stres, úzkosť

Príspevok v téme: Maturita a stres, úzkosť
Viki828

Takže, v pondelok maturujem. Myslím, že hlúpa nie som, ale ide mi o veľa (ak nezmaturujem na čisté nevezmú ma na školu). Tým pádom už dnes som sa nedokázala nič naučiť, nič zopakovať lebo ma chytá panika, pocit že nič neviem a je toho ešte toľko čo by som si mala prejsť!
Viem, že na výške ma čakajú pri každej skúške podobné stresy, ale tie skúšký aspoň nemusím spraviť na Ačko. Čo mám robiť, ako sa upokojiť, a hlavne - ako nedostať pri maturite zo stresu také okno, že by som sa úplne zrútila?

ana_bella

viki gratulujem:) je tu niekto kto maturuje z 2 jazykov?? myslite ze na nemine mi budu davat otaxky alebo sama 20 min hovorit??

Andy....

Viki828 tak to ti teda gratulujem, dodala si mi odvahu, že aj keď mám z toho veľký stres, tak nejako zmaturujem. Našťastie nepotrebujem jednotky, budem vďačná za hocičo, len aby som prešla.
A prosím ťa ešte mi napíš, že ako si zvládla tú 20min prípravu, lebo myslím, že ja vtedy budem najnervóznejšia, a to sa bojím, že si na nič nespomeniem

Viki828

Prepáčte že až teraz som sa ozvala ale včera som to ešte nechcela zakríknuť a dnes som po príchode domov zaspala... :D

Andy....

kpl, ďakujem za podporu. No len to moje učenie za štyri roky vyzeralo asi tak, že večer pred písomkou som si to pozrela a to bolo všetko. Aj preto sa teraz tak bojím.
Ináč Viki828 ako to dopadlo?

kpl

nicooo gratulujem :) Velmi ma tesi, ako si to zvladla!

Andy.... neverim, ze nic nevies. Ved aj na trojky treba nieco vediet. A ucila si sa predsa niekolko rokov tu matiku. Tak sa neboj, ale zaroven k tomu prisup zodpovedne a necmaraj po nete, ale opakuj si ;)

Vsetci to zvladnete! Dzim palce nadalej!

Andy....

Ahoj nicooo, gratulejem k jednotkám a závidím. Mňa to čaká až na budúci týždeň. Ale už teraz mám hroznú paniku. Nestíham. Najviac sa bojím matiky a angliny. Obe som sa ešte nezačala učiť. Naozaj neviem ako to zvládnem. Na strednej som bola taká trojkárka. Už ani nemôžem spávať. Je tu ešte niekto taký kto maturuje z matiky a vôbec ju nevie?:(

nicooo

Ahojte takže nemčinu mám za sebou aj slovnenčinu :) sice celú noc som nespala len som mala krče v žalúdku od strresu.. a dneska ma celý den prehána :D :D ale dala som to!!! nemčinu na 1 a aj slovenčinu na 1 :) vytiahla som si z nemčiny vieden+komunikačné formy+počítač a vymoženosti..... vieden som moc nechcela ale tieto mestá som sa ešte večer učila takže som to dala ! a boli veľmi milí učitelia.. a takže stres opadol :) a aj na slovenčine som si vytiahla prozu po 45---- najskôr som dostala okno !!!!!!!!!!!!! ale potom som si už spomenula lebo som sa to učila na písomku .. si pamätám... a tak som zapísala na príprave celú stranu :) učitelia boli veľmi milí važne.. ked som niečo nevedela mi to radili.. napr.. samizdatový prud... a slovo samizdat ako zvnikol čo to je.. a mi tam klepkali na lavicu že sami si .... klep,.... klpe a už som vedela že sami si písali .. :) som si spomenula.. važne neni sa prečo stresovať zajtra ma čaká ekonomika ešte ju celú neviem ale tak posnažím sa to dneska zvládnuť---

ShaulaThalit

Ó môj Bože, o čo mi ide? Nebuď smiešna, veď trošku pohni rozumom. Fňukáš tu nad maturitou, tak sa vzchop. Navyše, kto mi povedal, že Wolverhamptom je dobrá škola? Kedy som tvrdila že je??? Netvrdila som náhodou že VB je dobrá voľba??? Zvláštna to logika.