Zažila som smrť?

Príspevok v téme: Zažila som smrť?
veve..

Dobrý deň.

Asi viem, ako vyzerá smrť...

Mala som \\\"zážitok\\\"...Spala som, zobudila som sa o 3 ráno a nemohla som sa hýbať.
Nedokázala som pohnúť ani rukou a ani nohou...ničím...čítala som, že je to spánková paralýza,ibaže...
keď sa mi to dialo, tak som videla pred sebou nejaké geometrické pohybujúce sa tvary a aj nejaké svetlé lietajúce guličky, ktoré som vnímala ako anjelov v tom momente...
Z čoho som mala nepríjemný pocit bolo, že v tom stave si môj \\\"duch\\\" sadol, pozrela som sa na seba-na telo a naspať si lahol ten duch, v tom momente som si myslela, že som umrela, najprv ma pochytila panika, že už nežijem, že toto je smrť a potom taký zvláštny pocit, že keď toto je smrť, tak asi niečo existuje a v zapatí som sa začala upokojovať.
Po pár sekundách ma pochytila zase panika, že čo mám teraz robiť, keď som mŕtva, ako budem vedieť, kam mám ísť a snažila som sa komunikovať a zrazu som sa mohla začať hýbať...keď som sa \\\"prebrala\\\" k životu, tak som začala mimovolne plakať...
No a dôvod prečo píšem je ten, že sa mi to stáva tak asi 2 krát do mesiaca, teraz som pokojnejšia, nechytá ma už taká hrozná panika ako poprvé...

Patrikoo

Verým tomu že vsetko je v psychike čo v zivote zažil, mna od 17 rokov straštne fascinovala telekineza, levitacia až natoko že zakaždým ako som išiel spat tak som to skušal sem tam sa mi aj stali že som zaspal po sediačky , no najhoršie prišlo až po škole ked som sa nudieval skušal som to celé dni len tak sedieť v drepe a mat prázdnu hlavu zamerat sa na jeden bod v tele ktorý cítite ako sa hreje a ten bod pomali myšlienkovo presuvate po celom tele, užasný pocit vedel som pri tom zabiť celú noc nuž stalo sa mi raz že ma rozbolela strašne silno hlava, až natolko že aj slza ukapla, od vtedy sa zmenil celí moj svet, mávam strašné sny, najhorší sen bol ten že som padal z vysokej výšky alebo bol som v miestnosti kde sa steny na mna tlačili, vstával som celí prepotený, zlaknutý rodičom som nikdy nič nepovedal..strach z toho sna sa stratil až vtedy som mal sen lietať niečo ako superman, vysnival som si ho tak dlho že v tom zlom sne som prestal padat ale začal som sa pohybovat, prestali byt depky a pod... podarilo sa mi zmeniť svoj sen, ale prišli poruchy psychiky, cez den je v pohode ale večer sa mi všetky spomienky točia v hlave a hlavne tie ktorých sa chcem zbaviť, nedá sa mi ani tolko spat max 4 hod potom len tak som hore sem tam zaspým alebo nie. Vnímam straštne vela detailu okolo seba až natolko že ked prídem niekam a niečo sa mi nepáči proste to psychicky neznesiem a idem prec stačí zlá hudby, velká spoložnost, farby po stenách, vôna vzduch a pod ... total hluposti ...
sem tam mám aj pocit asi tak raz ja mesiac že niekto prebehol okolo mna alebo niekto stojí za mnou, nepanikárim s toho, príde mi to ako normálne ale verím tomu že medzi namy ešte niečo existuje

Lucia1993

Ja som o tomto počula od svojich kamarátok. A volali, že sa to volá "prilahnutie duchom." Zlým duchom. Ale, nič viac o tom neviem. Ale, ani to nemusí byť pravda, že ťa priľahne zlý duch, môže to byť psychika, tak neviem.

žažiká

ludia o OBE vedia velmi malo, aj o veciach s tym spjenych...ludia co niesu scitany, ci nemaju rozhlad vo veciach ezoterickych to jednoznacne zatratia a pripisu to ku pychike...

kolki z vas verite v boha??? mali by ste mozno aj vy zajt ku psychiatrovi, lebo ja som ho nevidela... nejak tak to berete vy...

žažiká

to by potom muselo navstivit vela ludi psychiatra, lebo sa to stava vela ludom, a niektory na to aj zabudnu ze sa im to v noci stalo ci to pripisu zlemu snu. staci zbehnut na ezotericke forum ako ludia opisuju toto iste niekto to zaziva raz za niekolko rokov niekto castejsie. to ze vy o tom prehlad nemate nemusite to hned pripisovat psychike ci schyzofrenii. zaujimalo by ma kolky z vas su lekari ci psychiatri ze takto hned radite ze je psychicky labilna a neviem co este...

Bambulka661

citala som tiez prispevky,,zaujalo mato...ale taktiez suhlasim s nazorom tych ktory tvrdia ze to moze byt sposobene psychickymi poruchami...zacinajuca schyzodrenia alebo nieco uplne ine...poznam dokonca jednu ktora somnou lezala v nemocnici na psych.(kde som sa ja liecila na depresiu)ktora mala takmer toto iste a mala biporalnu depresiu +schyzofreniu..a ona sa tomu moc poddala bala sa tychto veci dokonca sa vnoci uz aj pocikavala ked to videla...takze ja osobne keby sa to stane mne utekam za psychiatrom veru to hamba nieje a nech teda vyluci ze to nieje ziadna psychicka porucha a potom ries tieto veci z duchmi....ale ak to nevyluci tak to treba liecit bo to moze prerast do omnoho vaznejsich stavov...tiez uplne nehovorim ze duchovia nejestvuju viem ze take daco moze existovat sama som zazila nieco take ked mi umrel brat ,,bol odomna mladsi a vzdy ked sme sa blaznili a robili somarinky sme si vraveli ked ja raz zomrem pridem ta strasit...a potom sa mu stalo nestastie a ja som myslela ze mi bude robit zle...ale vnoci som spala a prisiel sa rozlucit zamnou pretoze ja som doma nebola ale v zahranicii prisla som len na pohreb a povedal mi ze neboj sa ja ta nebudem strasit a ja ostala kludne spat...a potom bol zamnou este raz nevidela som ho iba som ho citila a powedal mi aby som sa zakryla ze je mi zima a ja ze nie nieje mi a on ze ale zakri sa trosku a on sa ma dotkol rukou citila som strasne studenu ruku ,,,neviem ci som to mala brat ako rozlucenie ze sa ma chcel dotknut a kazal mi zakryt sa aby som to necitila alebo netusim no ked sa ma dotkol tak som chcela kricat na mamu vykrikla som trikrat podvedome bo nahlas sa mi nedalo az na 4krat som skrikla mama a ta prisla ....cize neviem jako to brat ci to je skutocnost alebo je to velkym stresom co clovek zazil...preto nehovorim ze duchovia niesu ale radsej sa tym nezaoberam samotna myslienka na to ma desi...a nie keby som este nejakych videla ...by som sa zblaznila od strachu...

JMD

Suhlasim z tymi, ktory tvrdia, ze je to o chemii v mozgu. Moze to byt sposobene prebitkom dopaminu, ale tiez napriklad nadorom ci infekciou v urcitej casti mozgu. Alebo ste niekedy v minulosti brali niektore halucinogeny, napriklad LSD. Mali by ste navstivit psychiatria. Duchovia neexistuju, mate len nejaky druh halucinaci.

2bodka

Pises, ze pracujes v krajinach tretieho sveta a denno-denne vidis umierajuce deti a nevyliecitelne chorych ludi, myslim, ze toto je dost padny dovod na to, aby sa v tvojej hlave, hlboko vo vnutri diali veci, ktore potom vychadzaju na povrch udalostami, ktore popisujes. Aj ked si mozno silna osobnost, mozno sa tak aj naozaj citis, pretoze inak by si si pracu tohto typu asi nevybrala, lenze niekedy sa naozaj stanu veci, ktore clovek nedokaze spracovat, hlavne, ked ide o smrt. Preto si myslim, ze jedine co by sa dalo spravit je, ze zmenis pracu.
Pripadne si daj pauzu (neviem ci si mozes brat dovolenku alebo ako to v takej praci chodi), ale myslim, ze je potrebne vzdialit sa od toho velkeho smutku a bezmocnosti, pretoze to je zrejme pricina tvojich starosti.

Nepaci sa mi, aky prisup maju niektori ludia na tomto fore.
Ja osobne som otvorena akemukolvek nazoru, nemam rada, ked sa tu ludia hadaju pre svoje nazory. Su ludia, ktori veria a ludia, ktori potrebuju hmatatelne dokazy o veciach "nadpozemskych".Ja verim urcitym veciam a nikto nema pravo ma preto zosmiesnovat. Nie som ani blazon, ked poviem, ze sa mi tiez v zivote stala jedna udalost, ktora sa rozumom neda vysvetlit.
Tato tema predsa nebola zalozena na to, aby sa tu hadali sve skupiny ludi a snazili sa dokazat ci nieco existuje alebo nie.

Keby sa mal ale clovek na vsetko pozerat len rozumom, potom neviem ako by bola vysvetlena LASKA :) (a nemyslim tym chemiu=zamilovanost, ktora prebieha na zaciaktu vztahu) ;)