Zažila som smrť?

Príspevok v téme: Zažila som smrť?
veve..

Dobrý deň.

Asi viem, ako vyzerá smrť...

Mala som \\\"zážitok\\\"...Spala som, zobudila som sa o 3 ráno a nemohla som sa hýbať.
Nedokázala som pohnúť ani rukou a ani nohou...ničím...čítala som, že je to spánková paralýza,ibaže...
keď sa mi to dialo, tak som videla pred sebou nejaké geometrické pohybujúce sa tvary a aj nejaké svetlé lietajúce guličky, ktoré som vnímala ako anjelov v tom momente...
Z čoho som mala nepríjemný pocit bolo, že v tom stave si môj \\\"duch\\\" sadol, pozrela som sa na seba-na telo a naspať si lahol ten duch, v tom momente som si myslela, že som umrela, najprv ma pochytila panika, že už nežijem, že toto je smrť a potom taký zvláštny pocit, že keď toto je smrť, tak asi niečo existuje a v zapatí som sa začala upokojovať.
Po pár sekundách ma pochytila zase panika, že čo mám teraz robiť, keď som mŕtva, ako budem vedieť, kam mám ísť a snažila som sa komunikovať a zrazu som sa mohla začať hýbať...keď som sa \\\"prebrala\\\" k životu, tak som začala mimovolne plakať...
No a dôvod prečo píšem je ten, že sa mi to stáva tak asi 2 krát do mesiaca, teraz som pokojnejšia, nechytá ma už taká hrozná panika ako poprvé...

lienocka2808

Typicka spankova paralyza. Aj s tymi vidinami. Niekde som citala, ze nejaky mechanizmus chrani telo pocas spanku, ze je paralyzovane aby sa neposkodilo. U tychto ludi,co maju spankovu paralyzu, tento stav pretrvava aj nejaky kratky cas po prebudeni, preto sa nemozu hybat a maju divne pocity. musi to byt hrozne
:(

doubledog

mazlik
to je zaujimava tema, ze?

ohladne hmotnej ci nehmotnej podstaty takychto javov odporucam na zaciatok dielo Bretislava Kafky :)
a tiez najnovsie vyskumy R. Moodyho, tam su takisto zaujimave informacie

Mazlik

No zda sa mi ze v poslednej dobe je na svete nejak vela ludi s tymto "darom" alebo "schopnostami" :P Nic take v tom automaticky nemusi byt, moze to byt proste len zivy sen, iluzia, halucinacie atd...Preco hned ludia hovoria ze vidia duchov? :D Nie ze by som neverila ze mozu existovat (skor by som povedala, ze energie, slovo duch nemam rada), ale duch = dusa mrtveho, dusa je nehmotna, tym padom ju nemozte vidiet. Ak "vidite duchov", tak to by znamenalo ze sa to svetlo tam od niecoho odraza a to by znamenalo ze duch ma nejaku hmotnu podstatu, a to sa neda...Tak sa preberte ludia, vazne :)

livia333

veve, znie to ako spontane OBE (out of body experience). skus precitat knihy od Roberta Monroa. tiez si spociatku myslel, ze je psychicky chory, obehal psychiatra, psychologa... ale vysledok bol vzdy negativny. tak zacal tuto problematiku skumat. uvedie ta to do problematiky a prestanes sa bat. ak vies po anglicky, tak odporucam Williama Buhlmana. tiez vyborne knihy na tuto temu.

leaaa

k tomu ,ze to je vlastnost narusenie zdraveho stavu vnimania nazyvas vlastnostou ...a ked je vela dopaminu a clovek moze zacat mat vseliake stavy tak ked si to niekto nazve vlastnostou dakujem pekne a to sa mu pekne zhorsuje zhorsuje pravdaze on s tym zije nejako nevsimne ,ze sa mu to zhorsuje potom jeden jeho blud navazuje na druhy blud potom vidi jedno potom druhe povie si to je okej ..inac je na to liek a vsetko je prec..je to len slabsia osobnost moc precitlivela ...jeden znesie taku psychicku zataz iny vacsiu iny este vacsiu ..a ked je zataz pre tu osobu neunosna tak sa to takto prejavuje ked clovek nelieci ostava citlivy a zacne byt este viac citlivy a este viac osobnost sa ruca uz nie je silna pevna a ta osoba si mysli ,ze vidi a pocuje a citi nieco co iny necitia a ze je vynimocna ,..nie je vynimocna len sa jej ruca psychika

leaaa

a niektori si tu precitajte o poruchach a o neurozach a psychozach po jednom ako sa prejavuju a potom nieco piste ..a o ziti mimo reality ...realita ,vnutro cloveka ..niektori ludia sa utahuju do svojho vnutra a riadia sa viac svojim vnutrom v realite ako skutocnou realitou vyvodzuju si vonkajsi zaver viac zvnutra a tak pochopia aj realitu,ale nepochopia ju ako naozaj je ,ale poskladaju si to podla seba ako ich riadi ich vnutro cize realita je pokrivena napriklad negativne priznaky schizofrenie su utiahnutie sa do seba ,socialna uzkost a pozitivne su mozne pocut nejake hlasy ,vidiet nieco ..a idem nema to aj tak vyznam

leaaa

ano znamena to nepevnost osoby aj ja som bola strasne prectlivela ,ze som vsetko citila to je hypersenzitivita a nasledne clovek je na vsetko citlivy aj si zvykne namyslat to je porucha...vy to dievca nepoznate nemozte jej tu radit palenie sviecky co ked sa u nej vyvija schizofrenia a vy jej tu radite palit sviecky ..psychozy a neurozy su zo stresu ,pretazenia ...a znamej sa schizofrenia prejavovat zacala tak ,ze videla tiez c neexistovalo ..ja by som prv to riesila realne a navstivila psychiatra a potom keby nepomohlo tak by som zacala riesit zazraky ...zitie mimo reality a rozne magie to je uz vymyvanie mozgov a potom ludia maju psychozy viac ziju mimo reality ako v realite len si robte s takym veci srandu ..dakujem pekne ked si tak pri vsetkom domyslate to potom mame na svete kopec ludi s neliecenou psychozou a potom ,ze preco ty ludia sa tak divne spravaju a psychiater je lekar zaobera sa hlavou je to normalny doktor len u nas su ludia natolko zaostali ,ze psychiater je pre nich strasiach a tak riesia problemy po svojom .v USA ,Svajciarsku vyspelejsie krajiny idu rovno k psychiatrovi uz sa k tomu nevyjadrujem vobec majte sa nemam slov

repka

Ahoj
aj ja viem o com hovoris - ta paralyza sa mi stava tiez, ale vzdy sa snazim rychlo prebudit - zo zaciatku sa snazim nieco povedat, alebo vzdychnut a NEDA sa mi - tak sa snazim dychat.. a zacnem dychat hlboko a hlbsie a zobudim sa.. bojim sa "nepredychat to" .. a mala to aj jedna moja kamaratka a ze aj ona videla somariny...