Som anorektička?

Príspevok v téme: Som anorektička?
Truffla

Ahojte, mám 16 rokov, výšku 159 cm a váhu 49 kg. Pred rokom som mala 37 kg a tych som si držala už od 11 rokov. No potom prisli problemy so žaludkom a liekami ma vykrmili. Od 10 rokov som mala anorexiu, no nikdy som drasticky nechudla, len som jednoducho nepriberala... A mna by zaujimalo ci mam anorexiu aj teraz. Hoci mam strasne vysoku vahu, moze byt ze je ta anorexia v mojej hlve ?
Tak napriklad : Neprejde den kedy by som nemala depresiu z postavy takmer kazdy, alebo kazdy druhy kvoli svojej postave placem, mam nutkanie vazit sa, okolo zrkadla chodim zo zatvorenymi ocami, stale myslim na svoju postavu...
ALE !!! Jem nezdrave veci- fastfoody, vyprazany syr atd..... vobec nemam pevnu volu, nechudnem, bud priberam alebo sa drzim a to uz je takto rok.

Mam anorexiu ??? Este stale ??

Dakujem za pomoc . . .

antiana

leá, skús si dať vyšetriť na endokrinológii štítnu žľazu, toto vyzerá na hypotyreózu, teda zníženú činnosť št.žľazy, vtedy sa priberá aj keď neješ alebo ješ málo a cvicíš

Leá:)))

Ahoj mám 13 a važím 57 ja viem mám nadváhu lenže ja jem zdravo čaj bez cukru od narodenia :D nepijem kofolu,fantu.. a podobne iba čistú vodu na rańajky mám ceralie na obed rybu... s ryžou.. každý deń mám nejaký kružok alebo šport voljebal,vybijana,beh,bicyklovanie ..... v kuse sa hýbem čo mýslíte od čoho priberám od stresu ? :)

mikarika

Ahojte neviem či mam anorexiu asi skôr nie ale napíšem vám môj príbeh nazvem to tak..vážila som 59 kíl to bolo najviac v mojom živote keď som videla na váhe toľko kíl bola som zúfala ved som vážila 49 kíl a vôbec som váhu neriešila jedla som na čo som mala chuť ..a zrazu po par rokoch ani neviem prečo som začala riešit váhu ale to bolo asi tým dospievaním keď som videla koľko vážim tak som sa rozhodla na zmenu začala som cvičením no síce šli kila dole ale mne sa to zadalo malo schudla som tak na 55 kíl tak som pridala aj zmenu stravy odmietaním vypražaneho a mastného jedla..prestala som jest sladké ..dokonca si necukrujem ani čaj to mi ostalo a ešte som aj prestala fajčiť a začala som viac pit nie alkohol ale čaj to je moje čaje hlavne tie bylinkové tie mam najradšej..a teraz vážim 50 kíl ..ale mne sa to zdá stále vela a priateľ je z toho nešťastný stále mi vraví aká som sucha a ja nedokážem prestať chcem stále chudnut aj keď podla neho nemam čo chudnut ale podla mňa 160 cm a 50 kíl je dost veľa neviem..a ešte čo ma naviac z tohoto trápi je to že mam výčitky keď zjem niečo čo není zdravé ...par krát som zjedla sladké proste veľa sladkého a musela som isť na wc to dat zo seba von ...bolo mi hrozne zle ...a mala som strašne výčitky že zas priberiem..občas neodolám pokušeniu a spapám aj niečo čo sa nepovažuje za zdravé ale nemá to moc kalórii na to som celkom zabudla asi aj preto že to beriem ako samozrejmosť počítam si kalórie .spapám za deň tak 1000 až 1500 kalórii niekedy aj menej podla chuti do jedla..

Katkaaa

Ahojte,chcela by som sa niekoho opytat,strucne, ci nahodou nevie, ci som v skutocnosti mala m. anorexiu,ci nie, pretoze ked som bola koli inym problemom na psychiatrii,tak zo 2,3 krat mi do prepustacich sprav pisali diagnozu F.50 aj sa tym pravda zaoberali...

No po nejakom case, ked som nedokazala chudnut, a prestala som sa tym uplne zaoberat,koli tym inym spominanym problemom-depresie a pod.; teraz mam znova pocit akehosi tahania k chudnutiu,ci tendencii k tym veciam, neviem ako to opisat, proste aj ked som v poslednom obdobi schudla, tak to bolo vyhradne zo psychickeho vycerpania, a zrazu teraz vidim, ze to schudnutie nieje zle, a CHCEM V TOM POKRACOVAT ZNOVU(!) Aj tak vzdy som mala stihlu postavu,dovod na chudnutie nebol, ja som to ale predtym zacala vnimat uplne ale uplne inak, teraz mi je "clivo" za tymi obdobiami. Rada by som poznala nazor niekoho kto sa tomuto celemu viac rozumie, takze otazka znie, ci som mala vobec nejaky zavazny problem s anorexiou aj ked vela kil na chudnutie mi netrebalo,znaky tam boli, a ci moze sa aj teraz znova prejavit u mna tato zalezitost v plnej miere alebo tak ako predtym? Mam 25 rokov, zacinalo to velmi pomaly,podotykam chcene a umyselne v obdobi 19 rokov,co sa nedarilo,no potom pocas hospitalizacii som to zacala mat v papieroch asi tak v 21,22 az 23 rokoch.. Dakujem za reakciu a pochopenie myslienkovo neorganizovaneho prispevku. :)

Iba Katka

Lusy51, nemá zmysel to riešiť, nech si vravia čo chcú, podľa mňa budeš mať teraz dobrú postavu (ja mám 173 a nejakých 58-59 kíl a vidím, že sú miesta, z ktorých by sa dalo zhodiť :D ), keď som mala 17-18, mala som takých 53 kíl. Rada by som sa vrátila na pôvodnú váhu, ale tak pribrala som aj na prsiach a tých by som sa nerada vzdala :D

lusy51

Ahojte ja mam 22 rokov,172 cm a 53kg
A pripadam si tak akurat a necitim sa zle !!!
pred 3 rokmi som mala 84 kg
Som stastna ze som schudla,vtedy mi vraveli ze som tucko a teraz anorektička
A teraz nvm co mi viac vadi ci tucko alb.anorektička
hlavne je ze sa citim dobre a vyzeram dobre:D