prosim pomoc s grafom v exceli

Príspevok v téme: prosim pomoc s grafom v exceli
grafy

dobry den,

potrebovala by som poradit ako spravit graf v exceli ked mam 6 variant (resp. riadkov), vzdialenost rovnaka(800km), doba, usekovu rychlost (ta sa ma menit) a max. rychlost su rozne....zadanie:graficky znázorněte dobu a rychlost přepravy v závislosti na přepravní vzdálenosti. ma to byt ciarovy graf a maju byt na sebe 2 krivky v jednom grafe. uz neviem koho sa opytat, vsetci vzdy stroskotame uz na zadavani hodnot do osy x. dakujem:/

ververka

tak si uprav tu tabulku len na tie hodnoty ktore chces. dobu a rychlost a potom to co bude na Y osi.

okrem toho ak si das "select data" tak vies vybrat konkretne veci ktore budu na osi X a moze ich tam byt viacero. das si Add a pridas si tam nazov ciary a hodnoty ciary pre dobu aj pre rychlost. Urcite to ide, len je to naozaj tazke vysvetlovat takto :/

grafy

dakujem ale ukaze mi to dve divne krivky a hlavne tie udaje (vzdialenost a napr.dobu) potrebujem dostat na osu x a y. tam mi to hodi ine cisla. svojvolne ich menit nemozem.asi to ma byt aj tak uplne inak a netusim ani ako.ale dakujem za pomoc