Čo si robíte jesť?

Príspevok v téme: Čo si robíte jesť?
KissMe

Ahojte kočky, ktoré bojujete proti tukovým vankúšikom:) Zaujímalo by ma, čo jete na raňajky, obed. Skôr ma zaujímaju recepty, pretože viem, ktoré suroviny sú vhodné v aký čas a ktoré sú úplne vylúčené. Len si neviem vhodne pripraviť jedlo tak, aby bolo aj chutné, aj zdravé. Mäso jem len kuracie a ryby. Milujem zeleninu, ovocie už menej. Tak podelte sa o svoje recepty :) Pekný deň.

Sisi135

KissMe: cestoviny sú vhodné ale celozrnné. Ja cestoviny zbožňujem z príloh asi najviac a krásne som schudla. Mne chutia špaldové, ale nie každému chuť špaldy vyhovuje. Aj ryža je vhodná ale CELOZRNNÁ, všetko čo je tak celozrnné, potom aj pohánka alebo strukoviny namiesto prílohy + doplniť trocha bielkovín. A taktiež je dôležité množstvo. U vecí ktoré musíš variť (cestoviny, ryža,...) tak 40 g a pri zemiakoch cca 120 - 150 g na obed, na večeru polka z toho. Pri cestovinách a ryži je však lepšie ak sú nie úplne dovarené (ale zas nie že budú polosurové :D) kvôli nižšiemu GI a tým pádom sa energiu uvoľňuje pomaly čiže telo nemá čo uložiť lebo dostáva len toľko energie koľko v tej chvíli potrebuje

Recepty som si vymyslela sama, proste som skombinovala čo mi chutí

KissMe

Diky Sisi si veľmi zlatá a spravila si mi chute :) tie recepty si si vymyslela sama alebo ich máš z netu ?

Cestoviny niesu velmi vhodné však ? Ani tie celozrnné a neviem aké... Tak čo je vhodnejšie ? Zemiaky, alebo ryža ?

Sisi135

matulda: A myslíš že je dobré vynechávať prílohy? Veď zemiaky majú z príloh najmenej sacharidov, preto som ich počas chudnutia (takých 50 g) jedla k rybke na večeru

KissMe: Tak moje recepty, zopár :)
Keď sa mi nechce vyvárať tak celozrnný kuskus zalejem vriacou vodou, pridám cottage chceese, sušený cesnak, pažítku, nasucho na panvici opražené takvicové seminka a cherry paradajky, mňam!

Alebo na olivovom (ak mám tak sézamovom) oleji opražím kuracie mäso, k tomu mrkva nahrubo postrúhaná, čínska, biela kapusta, kari korenie (zmes ktorá neobsahuje soľ ani glutaman sodný), trochu anízu, trochu feniklu a k tomu celozrnná ryža

Pstruha zvnútra vyplním cesnakom a bylinkami a pár plátkami paradajok, posypem oreganom, strčím čerstvú stonku tymiánu a vložím do zapekacej misy ,,vystlanej" zemiakmi a červenou cibuľou

v poháriku rozmiešam acidko s cesnakom, kôprom, tymiánom a rozmarínom, a polejem tým lososa k tomu je super celozrnný kuskus alebo cz cestoviny

Zmiešam jogurt s olivovým olejom, koreninami - kurkuma, chilli, šalvia, tymián, sušený cesnak, okúpem v tom hovädzinku (ale minule bolo jahňacie) a nechám zapekať k tomu nejaké zemiaky na pare

Všetko z toho sa dá použiť i na večeru len menej príloh + zelenina podľa chuti / možnosti. Baby zabudnite na to že sa treba vyhýbať prílohám! Je to blbosť a ak to budete aplikovať, kilá sa vám po čase (nie o týždeň možno aj o pár rokov) vrátia i s úrokmi

Syry sú na chudnutie veľmi vhodné, obsahujú kvalitné bielkoviny, treba však vyberať tie čo majú čo najmenej tuku (do 30 % tuku v sušine - t.v.s.)

matulda

Hej hej len na olivovom oleji, korenie moc nedávam, mám ju rada iba tak :)), ale určite sa môže dať nejaké to korenie, podla chuti :)

KissMe

Ano ana_bella máš pravdu je to zlé!!! Piješ veľmi veľa kávy, raňajky sú úplne zlé- tie majú byť najvýdatnejšie, dobrý je nejaký sacharid- napr. vločky, to jablko by som zjedla na desiatu, a kde máš plnohodnotný obed ??? Teplé jedlo aspoň raz do dňa musíš mať! Cottage je super ja ho jem na večeru pretože obsahuje len bielkoviny a minimum tukov a sacharidov. Tuniaka jem tak okolo 16:00-17:00 ten je tiež fajn. Zmeň svoj jedálniček ak nechceš skončiť zle a to ti radím v dobrom:)

ana_bella

ja uz 4 roky viacmenej nejem varene. jem stale to iste, myslite ze je to zle ? vyzera to asi takto : ranajky kava , jablko. obed kava, tuniak alebo cottage cheese so zeleninou, vecer krabie tycinky alebo salat, kava. myslite ze je to nezdrave? samozrejme nejem kazdy den to iste.. obmienam tuniak, cottage, ovocie, zeleninu, celozrnne pecivo.