peniaze verzus psychika

Príspevok v téme: peniaze verzus psychika
laskonka12

Ahojte,
mám taký menší problém. Bývam s kamarátkou v jednej izbe....ale neide to už ďalej.ponižuje ma, má blbé poznámky na moju adresu, robím mi napriek v niektorých veciach, naposledy ma ponížila aj pred kamarátmi, dosť to bolo viditeľné, lebo oni sami odo mňa vyzvedali ako to s ňou zvládam a vyšlo zo mňa, že nezvládam a chcem bývať radšej niekde sama v izbe....Vždy som všetky jej poznámky prehltla, tiež nie som najľahšia povaha...Ale dospela som k tomu, že pôjdem do podnájmu bývať radšej do samostatnej izby, potrebujem kľud kvôli škole, práci aspoň doma a nie riešiť chujoviny každý deň..len je problém, že samostatná izba je o dosť drahšia ako spoločná. tak riešim dilemu, vyhodiť o 50 eur viac a niekde priškrtiť rozpočet, alebo to nejako psychicky zvládnuť a ostať s kamoškou v jednej izbe...aj keď ma to bude psychicky ničiť...

laskonka12

máte pravdu, toto isté mi tvrdili aj moji priatelia, ktorí nás poznajú obe...ďakujem. fakt keď si to takto vezmem, nestoja mi tie peniaze za tie nervy a nespokojnosť...len dúfať, že budem mať pri výbere šťastnú ruku a zvyšok osadenstva bytu bude aspoň trocha normálny :), ale budem mať svoj priestor a súkromie hlavne, čo nemám už dlhoooo....
lost, s tou kotvou si to vystihol uplne presne

ta3

Laskonka,
ved nespocituj, kolko by si za rok prachov usetrila, prachy nie su podstatnejsie ako psychicka pohoda, neustaly vnutorny tlak, aby si to zvladla a nevybuchla, to je hazard so zdravim, keby sa jednalo o tyzden, tak v pohode, ale zit s niekym cely rok, s kym si nevyhovujes, to je nieco, co treba riesit, ak sa mas rada a vazis si samu seba

lost

s peniazmi je to uz raz tak :)

peniaze pridu - peniaze odidu

s tou motivaciou som to myslel tak, ze "ochutnas" ake je to zit sama a zistis ze bude stat za to "makat" (pracovat, alebo mne sa viac paci slovo - premyslat) ako dosiahnut este viac "samoty' (tj. nezavyslosti)

a k tej rocnej sume:
600eur
no hej, takto je je velke cislo :)

aaaale 365 dni ticho a pokoj :)

to mas 49,50sk denne za pokoj a ticho :) alebo 1,64eura

niekedy clovek stoji pred "krizovatkou" ci investovat balik alebo nie. pre kazdeho je ten "balik" nieco ine.. a nie kazdy kto investuje, investuje spravne..

cize aj ked sa to zda byt velka suma rocne - ak stoji za to - ono sa to vrati (lepsie vysledky v skole, menej stresu, lepsie zdravie) a v neposlednom rade by som povedal aj ze (i ked nie v zlom) - zbavis sa kotvy... a mozes plavat dalej, hoci aj proti prudu :)

ververka

okrem toho clovek sa casom meni a osamostatnuje, takze je to len otazka casu kedy odides. tak preco to neurychlit skor. urcite ti to len dobre padne a uzijes si klud a samostatnost.

laskonka12

práveže ja už pochybujem o tom, že je niekto normálny, s kým by som to vydržala, keďže toto je človek, ktorého mám rada ako človeka, len proste tak ako všetci máme svoje muchy a bývame spolu vyše roka, tak to ide dolu vodou a viem, že by som ju stratila uplne ak by som tu ostala...už veľakrát som mala na mále jej niečo povedať a buchnúť dverami....ona si chybu nikdy neprizná. a neide o intrák...ale asi sa pokúsim teda radšej priškriť a byť sama niekde...ja viem, že pre mňa by to bolo lepšie...

ververka

urcite ist niekde prec. 50e to usetris ked sa uskromnis na jedle alebo na chodievani von aj o tyzden, takze nie je o com.
alebo si nieco najst kde sa budes s niekym delit o izbu, ale s niekym normalnym.

laskonka12

s prepočítaním rozpočtu problém nemám.....priškrtím divadlo, kino, prípadne viac zamakám a pôjde to..len keď si to vezmem ročne, tak je to dosť veľký peniaz, tak to trocha ľutujem...ale zase ak ostanem tu, tak prídem o kamošku určite, o nervy tiež, a dokafrem školu, lebo sa nedokážem viac sústrediť ako som to vedela, keď som bola sama...a ďakujem

sweater

neviem ci to je intrak alebo ako, ale suhlasim z lostom, a ked tak, nedalo by sa ze by si s nejakou kamoskou byvala? dusevna pohoda za tie prachy urcite stoji, slo by to len dole vodou s tebou ked by ta vkuse takto deptala..

lost

podla mna radsej o 50eur viac ale byt psychicky OK
neviem ako to vnimaju ludia, no myslim si ze ak ma clovek 1 celu izbu len pre seba, tak to je "na nezaplatenie"
konieckoncov, moze to byt aj motivacia preco na sebe "viac makat"
a takto sa mozes dostat do "pozitivnej vlny"
kazdopadne, ak existuje "cesta spat" tj. najst si niekoho do tej izby, ked to financne nezlvadnes, tak by som asi naozaj nevahal :)
len si treba poriadne prepocitat rozpocet, aby to naozaj vystacilo na vsetko co je potrebne a nutne.