Akné, uhry, hnisavé zápaly

xtiba

ahojte všetci, ked to tu tak čítam...tiež som to poznám ale teraz už chvalabohu nemusím riešiť!Moja rada bude hlavne pre baby(aj to len pre tie ktoré sú ochotné sa do toho pustiť)ja som mala veľmi dlho problém s akné skúšala som všeličo a veľmi dlho som sa liečila aj u kožnej veci ktoré mi dávala:antibiotiká, mastičky,gély,vodičky...mi pomáhali len na krátku dobu a potom sa to znova vrátilo.Dokonca som navštevovala pravidelne kozmetičku ktorá sa tam som nou pár hodín vždy potrápila :))to bolo hrozné a hlavne bolestivé..brrr,ale teraz je to už len spomienka, no proste po nejakom čase som sa rozhodla zmeniť aj kožnú lekárku a tá mi už tiež chcela nasadiť ako poslednú možnosť ten Roaccutan, ale predtým mi ešte poradila aby som šla ku gynekologovi nech mi predpíše antikoncepciu no a ten mi predpísal takú presne na môj problém volala sa: vreya je to len na ťažké formy akné ale pozitívum bolo že tiež pôsobila ako antikoncepcia.No proste mne to veľmi pomohlo ale táto antikon.sa nemôže brať príliš dlho pretože je vysokohormonová, ale naozaj to pomáha.Teraz už užívam inú antikoncepciu(nieje síce taká silná ako vreya ale tiež pomáha na akné) a dúfam že už sa mi to nevráti zatial to vyzerá dobre :))a ešte som chcela raz som mala aj taký gel od kožnej volal sa Isotrexin ten mi tiež dosť pomohol ale tiež nie na stálo, ale skúste vyskúšať u každého to je inak.Tak sa majte a bojujte s tým akné :))papa

domčekkk

Mám pre Vás jednu radu! kúpte si v potravinach morskú soľ,v miske si ho vždy zmiešajte avšak podla vlastného uváženia že kolko z neho s vodou a oplachujte si s tým svoju tvár ale ho aplikujte pomocou vatového tampónika! možno trochu bizarné ale super sťahuje póry a hlavne vám vyčistí pleť!!! skúste! vela štastia!!!!!!!

simon33

Po precitani tejto diskusie mam silne nutkanie podelit sa s vami o vlastne skusenosti s akne a jeho liecbou. Zacalo to nevinne niekedy v 15-tich rokoch (pravdepodobne geneticka predispozicia z maminej strany) a zo zaciatku som tomu nepripisoval vacsi vyznam. Ale to viete, v tomto veku sa clovek zacne pozerat aj do zrkadla a musi skonstatovat, ze to nie je bohvieco. Potom som urobil najvacsiu chybu zivota, ked som zacal pouzivat Aknecolor, nevedel som sa ho dlho zbavit. Bola to ako droga, vedel som, ze problem neriesi, ze ho len zakryva, ale potreboval som si v sebe zachovat aspon stipku sebavedomia. Nebolo to lahke, to viete chalan a make-up, urcite sa to nezaobislo bez poznamok okolia a este k tomu to moje ,,profesionalne licenie", ked som mal bud tmavu alebo prilis svetlu tvar, k tomu krk kontrastnej farby atd. Ale jedno sa musi nechat, bez prekrytia by som v takom stave nedokazal vyjst na ulicu. Takto sa to vlieklo osem rokov, popri tom som len sporadicky navstevoval kozneho, co bola chyba, lebo akne je ochorenie a na jeho riesenie su tu pre nas odbornici (co som si ja dlho nepripustal). Ale pociatocne navstevy u kozneho priniesli len kratkodoby efekt. Spominam si, ako som niekedy v 18-ke bral Zineryt a povazoval som ho medicinsky zazrak. Vysledky boli ohromne, ale bolo to v lete, ked mi vyrazne pomohlo slnko a caro Zinerytu pominulo zaciatkom septembra, pricom dalsie balenia uz taky skvely efekt nemali (takze podla mna robi zazraky na zaciatku liecby, ale z dlhodobeho hladisko to nie je riesenie, najma pri stredne tazkych a tazkych formach akne). O nejaky rok-dva neskor som bral Aknemycin (ucinky minimalne a aspon pre mna uplne nevyhovujuca mastna konzistencia kremu...skuste si rano natriet na tvar biely mastny krem, ktory sa nie a nie vstrebat do pokozky a chodte medzi ludi).Potom som bral Differine gel (ten sa tiez bohvieako neosvedcil, ale ako gel sa aspon prijatelnejsie aplikoval). Popri tychto pokusoch samozrejme nadalej fungovala moja zavislost na Acnecolore. To uz som mal 23 rokov a pomaly ale isto to vsetko smerovalo k antibotikam. Kozny sa ma spytal, ci sa do toho pustime, dal mi letak (dost obsiahli) o tom lieku a ze si to mam rozmysliet. Islo o Roaccutane, o ktorom som uz samozrejme pocul predtym, cital na nete a niektore prispevky (aj tu na porade) boli dost odstrasujuce. Je pravda, ze tento liek sa predpisuje naozaj az po vyskusani menej drastickych pripravkov, tie som si ja vyskusal a tak som mal plne pravo konecne skusit aj toto. Nebudem vam tu pisat mozne negativne ucinky Roaccutanu (na to mate pribalovy letak), ale napisem vlastnu skusenost. Prebieha to asi tak, ze vam kozny predpise mnozstvo liekov podla vasej hmotnosti a tie uzivate urcite obdobie. Dokonca je to ta najprijatelnejsia forma - tabletky, len zapijete vodou a mate pokoj, ziadne mastickovanie pred zrkadlom. Takze po prvych dvoch-troch tyzdnoch zacnete pocitovat posobenie v podobe vysusania tvare, cely liek totiz funguje na principe vysusania mazovych zliaz. Prvy a druhy mesiac boli neziaduce ucinky asi najzretelnejsie, a to najma vysusanie sliznic-teda sucho v nose a tvorba malych chrasticiek v nose, jemne palenie oci, sucha pokozka na hornej strane prstov na pravej ruke a hlavne suche pery, tie to u mna schytali asi najviac. Teraz po desiatich mesiacoch uzivania lieku, mam uz len jediny problem a to vysychanie pier. Nie je to vsak nic hrozne, vsetko sa da pohodlne vyriesit kvalitnym balzamom na pery. Ale asi vas skor zaujimaju dosiahnute vysledky. K zlepseniu doslo uz po dvoch-troch tyzdnoch, aj ked nejaka ta vyrazka sa sem tam objavila este aj po styroch mesiacoch. Posledne tri-styri mesiace sa mi vsak na tvari nic nevyhodilo a clovek uz aj postupne zabuda co to bolo za peklo predtym (ale nato sa vlastne neda zabudnut).Takze ja som uplne spokojny, postupne sa mi vracia to davno stratene sebavedomie. Samozrejme viem, ze existuju stovky zavaznejsich, smrtelnych ochoreni, no akne, hlavne co sa tyka tlaku na psychiku, sa mnohym vyrovna. Osobnost mladeho cloveka to moze zdeformovat na cely zivot. Spominam si na jeden prispevok co som cital v nejakej diskusii pred piatimi rokmi. Jedna z rad ako na akne znela : Pravidelny sex! naco jeden chalan odpisal : Pravidelny sex? A ako by som sa k nemu asi dostal? Mam 20 rokov a este som ziadne dievca nedrzal ani za ruku. Tak nieco podobne mozno poznaju vieceri z nas a tym co si nenechali tymto ochorenim pokazit mladost gratulujem (...a zavidim). S.

mercyyy

zdravim vsetkych bojujucich s akne, ja mam tiez na tavri plno tych cernych bodiek / na nose je to viditelne a tiez s vyrazkami bojujem cely zivot dobre ze nie .......a uz mi zacina dochadzat trpezlivost si to vkuse mstit a kupovat drahe kremy,,,tak rozmyslam ze pojdem na chemicky piling,,,mate s tym niekto skusenosti??

milla

ja by som namiesto siroveho mydla na plet radsej radila nejaky wash gel z mrtveho mora.mydlo samotne nieje vhodne na plet,cim viac ju vysusuje tym viac sa vam bude mastit.

ni-xi

cawte!!!ja som mal strasne zapalenu tvar,az to bolo nechutne...zacal som pouzivat alpu,len na vyrazky,a behom tyzdna som mal skoro dokonalu plet,a odvtedy takto fungujem uz mesiac...hned ak mi nieco vybehne ihned to potriem alpou alebo lesanou a vysledok je isty.Je to aj najma kvoli tomu ze alpa dezinfikuje a cisti...preto zamedzuje tvorbe novej vyrazke,takze vrelo odporucam!!!je to lacne a ucinne!!!

biasa

skus repikove obklady ranoa vecer + kvalitmu kozmetiky. dolezita je aj strava ziadne sladke (ani mineralky sladke), nic mastne... ak ti to nepomoze chod k dr