Akné, uhry, hnisavé zápaly

Barbora_Bn

Dakujem . Chcem este dodat , ze zacinam pit aloe a propolis , co je prirodne antibiotikum , tak som zvedava ako to bude dalej :)
a TPCH , mas skusenosti s urinoterapiou , ked sa mam na nu vykaslat , ci nie ?

jankaaaaaaaaa

ano roaccutane je nebezpecny liek, ma strasne vela neziaducich ucinkov a je len na tazku formu akne. a ked mas navyse jemu plet, neodoporuacala by som ti ho. ale skus to povedat svojej lekarke ze co nato povie.

tpch

Barbora, na ten Roaccutane sa urcite opytaj. Mam len dobre skusenosti s nim, ked vydrzis par mesiacov, mozes sa akne zbavit definitivne, ak budes mat stastie. Na urinoterapiu sa vykasli. Co sa tyka antikoncepcie, zabudni na nu. Si mladucka, hormonalny system sa ti vyvija, takze zasahovat tam dlhodobo umelymi hormonmi ti nemoze urobit dobre.

Barbora_Bn

Ahojte , citala som uz vela vasich prispevkov , taktiez mam akne na tvari ,obcas sa objavi na ramenach .Pravidelne chodim ku kozmeticke , ktora skusa vsetko mozne , uz mi davala aj nejaku kyselinu ci co . Bola som par krat u koznej , ta mi vsak vzdy predpise masticky typu - zinerit , skinorem a podobne . Tie , aj ked viem , ze maju vysussovat , poriadne nikdy nedoberiem , lebo moja plet sa vysusi az tak , ze to je skoro do krvi , strasne to stipe a nemozem si na to dat vobec nic . Stravu mam dobru , nejem vyprazane jedla , sladkosti alebo sladke vody .Najnovsie som vylucila i mliecne vyrobky . Nejem chemicku a rafinovanu stravu . Moj pitny rezim sa snazim dodrzovat co najviac , aspon 2litre denne , pijem mineralku a doplnam to bylinkovymi a ovocnymi cajmi , plus na precistenie hlavne zeleny a zihlavovy caj a caj NIMBA - ktory mi odporucili tiez na akne . Pouzivam na prekrytie acnecolor a puder , taktiez mam doma pytiol a vyskusala som uz velmi vela roznych kozmetickych znaciek . Najnovsie skusam urinoterapiu , zatial si to len davam na tvar , a neskusam pit . Davam si to uz tyzden a plet sa mi rapidne zhorsuje , neviem ci mam pokracovat alebo nie . Chcela by som sa vsak spytat , velmi vela ludi tu spomina tvz. ROACUTTAN , ktory moze predpisat kozny lekar . Ja neviem presne povedat aku formu akne mam , ci je stredna ci tazka alebo nie, jedine vsak viem ze poznam max , jedneho cloveka , ktory to ma horsie ako ja . Lekarka kozna sa skoro na mna ani nepozrie len automaticky mi predpise uz spominane masticky , cize neviem akoby reagovala keby jej poviem o tom roacuttane . Je to vsak liek , ktory sa dava uz len na fakt tazke formy akne ? alebo sa moze predpisat aj ked to raz mam fakt zle , hnisave vyrazky , podkozne , krvave flaky a pod , a obcas ked je to ovela ovela lepsie ? A tiez tu bolo spominane aj vela roznych neziaducich ucinkov , je to nebezpecna liecba ? preotze ja mma dost jemnu plet , tak musim byt opatrna . A k spominanej antikoncepcii , ktora ma pomahat , tu my moj gynekolog nepredpise , raz mi ju predpisat chcel ale to bolo koli cyste , a kedze som ju vtedy nemusela mat , teraz mi povedal ze ked nezijem sexualnym zivotom , tak som na nu prilis mlada . Mam 15 rokov .
Za rady velmi pekne dakujem :)

KAJINKA

ahojte holky j uz nato nemam nervy..uz mi ide z toho na psychiku nenormalme fakt uz som vyskusala vsetko tolko penazi ialo ze radsej neratam...detoxikovat mi nepomohlo uz mi ostsava iba brat antiku ..inak fakt ze neviem ..chcela by som vyskusat la rosey posay la-roche-posay-effaclar-k-krem-na-akne neviem ake to bude ..nemate s tym skusenosti ..ze vraj je to dobre ale to som uz pocula vela krat stoji to cca 17 eur ...z fakt ze mam posledne peniazky tak mi poradte ci si to mam kupit
dakujem :)

stellka

caute mne na akne velmi pomohla z bratislavy doktorka albertova ktora to lieci aj ine veci a teraz uz som ovela lepsie mala som vyrazky na celej tvari aj na pleciach mi to uz skoro celkom preslo len na tvari ked mam menstruaciu ale to sa hned zahoji skoro to ani nevydim len taka mala virazka.