Revolucia

Príspevok v téme: Revolucia
Vizionar

Stat je rozpredany. Farbiky rozkradnute. Ludia nemaju zamestnania, alebo otrocia za minimum. Vlada kradne a klame pomocou medii. Priepast medzi bohatymi a chudobnymi je obrovska. Zo Slovenska sa stal stat do ktoreho sa dovazauju iba odpadove potraviny a odpadove vyrobky. Dalo by sa pokracovat, ale vieme ako to je ... Co je este potrebne na to, aby vznikol STATNY PREVRAT ?

Jooe Ker

podobne humanitne frazi nam nepomozu, treba zacat konat ,zatial smerujeme k rozkladu spolocnosti nariekame ,aky sme uboleny narod
no zatial sme nastaveny na bezvychodiskovost v ekonomickej, politickej, spolocenskej oblasti akurat tu funguje "zlocinecka ideologia"

uhlie

Jedna vec je asi mat napad na podnikanie a druha je realizovat ho. Mozes vediet, snazit sa, byt usilovny, pracovity, vzdelany a neviem co este, jednoducho ti par firiem nezaplati za pracu, alebo sluzby a mozes si ist piskat. Na Slovensku je neplatenie ako narodny sport. Problem Slovakov je v tom, ze pracuju proti sebe a nie spolu. Revolucia podla mna nema velky vyznam, lebo tento stat sa za chvilu rozpadne.

vies-

sak nepisem ze su vsetci taky robotny ale-stale pisem cest vinimky-nemozeme hadzat vsetkych do jedneho vreca-ci uz su to robotnici,lekari,ucitelia,sediaci za pc a podobne
ale vacsinou sa uleje ten co vie ze si to moze dovolit/a ten dovod-jeho zmastnavatel je znami-alebo nejak tak- a uz sa niektory ani tym netaja/ale taky co vie ze musi makat tak maka-lebo vie,ze nikto za nim nestoji
tieto debaty su na dlhe polemizovanie-kazdy pise to co zazil a vidi vo svojom okoli-a su ludia ktory sa tu ani nedostanu aby porozpravali ake maju zazitky z haldanim prace
lahko sa povie-nech sa uci jazyk
alebo-nech ide do zahranicia-tam ho necaka nikto z otvorenou narucou-nie je tolahke a pecene holuby tiez tam nepadaju z neba ako si kedysi mysleli niektory ludia-TIEZ TAM TREBA MAT NIEKOHO KTO VAM ZABEZPECI PRACU A PODOBNE.

0vecka

no tak zase ti robosi to som myslel robosov na stavbe tych najnizsich... taky kachlickari a nevim co este beru bezne 100 EUR za den len za pracu... a samozrejme z toho neplatia dane... ono sa fakt clovek ktory je pracovity a este raz hovorim nema nejaky hendikep vobec nema zle...

lost

nj, musim suhlasit s 0veckom :) (alebo 0veckou, neviem ako sa to sklonuje)

presne s tym, ze existuje clovek co seda 16, niekedy aj 20 hodin denne za PC, ked ma tazky projekt a potom sice dostane "vela" penazi, ale ak to rozpocita ze kolko psychiky do toho vrazil, ako sa mu skrivila chrbtica a ako si vypalil oci... tak mu vyjde takmer ze je v strate :)

a presne aj s tou lopatou... mnohokrat som videl, napr ze robotnik robi 1 ukon viac krat :D i ked mozno to tak treba, avsak isto sa nepretrhnu...

ale ak si vezmeme robotnika co je zivnostnik a zarobi od ukonu - nie casu, tak ten sa dokaze aj pretrhnut a ma slusny plat...

0vecka

tu niesu nejake rozdiely.. takisto su aj ludia co robia za PC dost tazko napr sme mali projekt na ktorom sa robilo aj soboty nedele a to 16 hodin denne....a takisto su aj robosi ktory aj viac ako 50% dna presedia opieraju sa o lopatu...

to ze pred revoluciou fungovalo viac podnikov neznamena nic tie podniky nereflektovali trh... nieje dolezite co robis ale ci ma z toho niekto nieco...

presne o tom to je ze vecsina ludi robit nexce... ak sa ti zda ze ti davaju malo nauc sa nieco a mozes robit kvalifikovanu pracu alebo sa nauc rec mozes ist von ale to sa nikomu nexce...

vies-

no prave ze v tych sukromnych firmach sa robi na 50% a do tych 100 a viac percent prace musia tahat obycajny robotnici
a preto vela ludi ani nechce robit a radsej sedi doma ak nemusi chodit do prace/na vlastne usi som pocula ako to hovoria-makat za par korun tak sa mi viac oplati sediet doma a popritom este dostavaju podporu vselijaku ak maju znamosti po uradoch/
dalej co robili dnesny 50rocny ludia niekedy-vies kolko podnikov sa zrusilo a kolko hned po revolucii ostalo doma ludi?
pamatam sa na to ako keby to bolo dnes-ja som bola na materskej v tej dobe sa mi narodilo dieta v a uz v oktobri 89 ked som sa stretla zo znamimi kde sme pracovali vo velkej fabrike-niektory boli prepusteny hned po revolucii/a ver mi bola to velka fabrika kde pracovali aj ludia zo zahranicia/
no a jasne ze clovek ktory ma zamestnavatela ktory ho plati mizerne a nevazi si ho-pojde radsej na ryby-ako do prace
kiez by prisla doba-ZE BY ZAMESTNAVATEL BOL RAD ZE NA NEHO VOBEC CHCE NIEKTO ROBIT-lebo oni si velmi dovoluju k zamestnancom/CEST VINIMKY/
A VOBEC SA NECUDUJEM ANI NIEKTORYM CHLAPOM ZE ZACALI PIT-KED SA S NIMI JEDNA AKO Z HANDRAMI V PRACI
A TO ISTE JE AJ U ZIEN-TIEZ SA k nim NECHOVAJU AKO SA MAJU-SI NESPOKOJNA?NEKSA PACI -CHOD PREC NA TVOJE MIESTO CAKAJU 50SIATI.
A NIKTO NEZASTANE TAKYCH LUDI.
alebo kazdy rok ked je sezona ludia sa snazia si najst aspon brigadu-pozicaju si peniaze-alebo nejake uspory daju za sprostredkovanie prace a nakoniec pridu o peniaze a nic s toho nemaju a niektory este ostanu aj dlzny-TAK SA NEMAJU STAZOVAT A FRFLAT-VED ASPON NA TO PRAVO MAJU-KED UZ NA NIC INE.A TO FRFLANIE IM ASPON S CASTI POMAHA-ABY NEDUSILI V SEBE TEN STRES.

...a cim viac sa ludia snazia prezit nejak tym viac vsetko sa dviha-TO BY SA MUSEL STAT NEJAKY ZAZRAK ABY SI LUDIA MOHLI POMOCT-NIC INE TU NEPOMOZE.

0vecka

2 lost s takymi sa uz tazko nieco poriesi ... ale si zober ze ty hovoris o 50 rocnych? po revolucii mali tito 28 cize je otazka co tych 22 rokov robili... a co robili pred revoluciou... neviem ako je to na strednom a vychodnom slovensku ale v BA mas plno inzeratov vylepenych na predajnach restikach alebo inych podnikoch ze niekoho hladaju a je to pre nich problem niekoho najst... a takisto aj kvalifikovanych ludi... ono je mozno pravda ze v hornej dolnej si clovek pracu najst nemusi ... ale ma sokovalo ked som bol v Zarnovici proste uplna diera plno nezamestnanych ktory vlastne makaju za viac ako minimalku a zamestanvatelia maju problem lebo typek im rano zavola ze ide na ryby a nepride do prace (toto som pocul od zamestnavatela)

takze by som bol dost opatrny... problem maju skor ludia typu slobodne matky zdravotne postihnuti a tak...

lost

nj, nieco pravdy na tom bude, minimalne v tej pod 30 rokov vekovej kategorii, osobne poznam dost vela mladikov co nemaju pracu ale su lenivy nejaku zobrat... extremne markantne je to pod 25r.
i ked v minulom prispevku som myslel skor ludi v kategorii menej ako 15 rokov pred dochodkom...