neviem,čo robiť - svadba

Príspevok v téme: neviem,čo robiť - svadba
smutná0123

Dobrý deň. Potrebovala by som jednu radu. Asi sa to nikomu nestalo len mne. Mám pred svadbou, v júli si beriem môjho priateľa. Chodíme spolu cca vyše dvoch rokov, už máme svoje roky, tak sme sa rozhodli zobrať a založiť si rodinu. Nemáme za čím čakať. Lenže všetko by bol oki, len teraz skoro pred svadbou sa priateľ veľmi zmenil. Hovorí mi také veci, čo som od neho celé dva roky nepočula. Doteraz bolo všetko v poriadku, od kedy sme si všetko na svadbu zariadili, sálu, hudbu, obrúčky...atď tak sa zmenil. Neviem, čo robiť. Či si ho mám vziať, či nie??? Hovorí mi, že keď sa zoberieme všetko bude po ňom, budem variť po ňom (takto nehovoril nikdy). Bojím sa svadby. Neviem, čo robiť? Keby som teraz zrušila svadbu, tak by som vyšla ja a dokonca aj on na smiech. Všetci vedia, že sa ideme brať. Mala by som šťastná a veselá, ale miesto toho som smutná a neistá. Aké máte skúsenosti s týmto? Už sa také niečo stalo vo vašom okolí? Lebo mám pocit, že som jediná na svete, všetci pred svadbou prežívajú šťastné obdobie. Ďakujem. smutná:(

ta3

Lenca,
muz sa pravdaze po svadbe nezmeni, ibaze sa predvedie taky, aky v skutocnosti je, do svadby vselico maskuje, aby som nikoho neurazila, pravdaze sa to netyka vsetkych muzov a samozrejme tyka sa to aj mnohych zien po svadbe

lenca45

smajliq :) - nemyslim, ze chlap sa po svadbe zmeni - to len zeny, ktore idu do manzelstva s nerealnymi ocakavaniami a bez toho, aby svojho nastavajuceho "perfektne" poznali, su potom sklamane. Rokmi sa zmenia obaja - muzi i zeny, je to prirodzena sucast zivota, menia nas starosti, skusenosti, prichadza iny pohlad na svet. Preto suhlasim, ak si zena vsima veci na muzovi, ktore nechce zazivat aj v manzelstve, nech si nedava ruzove okuliare, ze ho zmeni a pekne si svadbu rozmysli.

smajliQa

necitala som prispevky predomnou, ale poviem ti co si ja myslim.. pred svadbou sa kazdy tesi, a je stastny, a ty ked si uz teraz nestastna, tak mi ver ze po svatbe to bude este horsie, nie nadarmo je milion vtipov o tom. po svatbe sa vsetko meni, a tu mas uplny naznak toho jak to asi bude vyzerat.. neviem preco sa kazdy chlap po svatbe tak zmeni..

to ze vides na smiech pred ostatnymi na to pozeraj ako na posledne, ved je to tvoj zivot a oni ho za teba zit nebudu, uzivaj si krasne chvile ktore ta este cakaju, a s tvojim nastavajucim sa bud porozpravaj, alebo ho posli k vode.... mas pravo byt stastna tak rpeco sa trapit????

ostatnych pust z hlavy, o stvrt roka pride nova udalost ktora kazdeho nadchne a zas budu o tom pol roka klebetit..

BBella

smutna0123, chapem ta. pripomenulo mi to situaciu ked som sa raz s priatelom rozpravala o jedle a on na to"ale my doma to robime aj so syrom bla bla bla aj u nas to tak bude"...pozrela som na neho vyhukana jak toto - normalne som bola sokovana, ze co to rozprava, tak som mu povedala, ze mne je jedno ake maju oni doma zvyklosti, v nasej spolocnej domacnosti si budeme robit to co my chceme a nie podla jednej alebo druhej domacnosti, chcem aby sme si vytvorili vlastny styl vo vsetkom v jedle, nabytku, typu dovoleniek atd. hned som ho zrusila, nech tak blbo nehovori. tiez mi to prislo, ako keby som sa teraz mala naucit varit tak ako u nich doma - a to nemienim. to mama akoze teraz zabudnut na to co mne chutilo u mojich rodicoch???hahaha. treba to sklbit jednu aj druhu domacnost. v prvom rade, sa s nim musis porozpravat. on moze byt hlava rodiny ale ty budes ten krk, ktory bude tu hlavu riadit:D chapes ne??? zelam vela stastia, nech to dopadne akokolvek

ta3

Smutna,
uz to, ze si smutna a neista, ked by si sa mala tesit, ze budete permanentne spolu svedci, ze medzi Vami to nie je celkom v poriadku, 2 roky je velmi malo na to, aby si spoznala co v nom skutocne je, teraz, ked sa nemusi uz kontrolovat a pretvarovat lebo Ta ma uz takmer istu sa meni a prejavuje sa, aky v skutocnosti je a ked Ty si tak spoluzitie nepredstavujes ako to planuje on, urcite neriskuj, radsej sa vrat z kratsej cesty a nepozeraj na nikoho, je to vylucne Tvoja volba, Tvoj zivot, uzavretie manzelstva je velmi vazna vec, ktoru uz nejde zrusit len tak lahko, najma ak medzitym otehotnies, velmi dobre si rozmysli, ci si ho v juli zoberies, ja na Tvojom mieste by som to urcite nespravila, nevies ake to je zit v zlom manzelstve, ja viem, preto Ti uprimne radim, nerob to

pajtaska

Otvorene sa s nim porozpravaj a

1/povedz mu že si zneistela teraz pred svadbou lebo citiš že sa velmi zmenil.

2/spýtaj sa že ako to myslí že všetko bude po nom , ved manžlstvo je o kompromisoch a ko si to predstavuje čo napríklad chce aby bolo po nom

3/ak nemáš v nom istotu a cítiš že najradšej by sisi ho nebralal nevydávaj sa len preto že už každý vie o Vašej svadbe , je to Tvoj život, len raz ho žijeme

4/skus s nim prebrat ako si to on v manželstve predstavuje čo všetko by malo byt po nom lebo ty si myslíš že aj po tvojej voli aj t voja vola by mala byt prejavená mala by si žit v láske a vzájomnej dovere,OTOVRENE HOVOR S NIM

5/spýtaj sa ho čo mu na tebe nevyhovuje čo mu vadi čo by chcel zmenit na tebe v manželstev a ty mu povedz čo by ti v manželstve vadilo

6/ ak ti nebude vyhovovat ko sa správa povedz mu že sa za neho nevydáš, nie si ani prvá ani posledná je to tvoj život, to nie je hanba.

vilka77

Ahojte,som starsia generacia a mam dceru 28 roc.Pred 5 rokmi prisla i s priatelom ,ze sa beru.Chodili spolu tri roky.Ona nedokoncena skola,on v zahranici,no jednoducho ziadna istota ....Vsetko bolo zabezpecene.Mesiac pred svadbou to zruzila.Bola som stastna matka.Pochopila dcera vela,mala traumu z rozchodu,on sa tiez zmenil a najma ju huckal proti mne.Dnes je tri roky po skole,pracovala,ma priatela s ktorym ziju vo vlastnom byte a pribudlo i dietatko.Velmi sa z nich tesim.Nie hanba sa rozist ,je hrozne urobit to co nechces,lebo co povedia ini.Pamataj je to tvoj zivot alen tvoj radsej nestastna ako slobodna a volna,ludia porozpravaju a cas to vyriesi,len hlupak tomu venuje viac ako sekundu,ludia ktori ta maju radi vzdy budu na tvojej strane..Drzim palce ,ze sa spravne rozhodnes ...

por.napisala

Keď ti toto robí pred svadbou, po svadbe to bude ešte horšie a potom sa ti budú smiať, keď sa budeš po pár mesiacoch sobáša rozvádzať...

...presne tak-nepozeraj na inych-teraz ho nenechas koli ludom co povedia-ale ak si ho zoberies a dopadnes blbo-ty isty ludia sa ti vysmeju a mozne je vsetko aj ti prisiju vinu na rozpade manzelstva-TERAZ MOMENTALNE LEN TY VIES PRAVU PRICINU PRECO ZRUSIS SVADBU-ale ak sa zoberiete a potom rozvediete-UZ MALO KTO BUDE VERIT TOMU ZE UZ PRED SVADBOU TO NEBOLO ONO-KAZDY TI POTOM POVIE-SAK SI VEDELA PRED SVADBOU AKY JE
VIES LUDIA SU ZLI A ODSUDIA TA TAK CI TAK
JE TO LEPSIE CUVNUT KYM SI SAMA-AKO KED K TOMU ESTE PRIDE DIETA A VIAC STAROSTI.
ZELAM TI VELA STASTIA-TREBA NAJST VELA ODVAHY NA TO ABY COVEK ZRUSIL SVADBU-ALE PREMOZ SA.
AKO PISU NIEKTRY NIE SI PRVA ANI POSLEDNA CO JU ZRUSI/ale este predtym by som sa VAZNE porozpravala na tvojom mieste s priatelom-hoci on urcite sa bude snazit zachranit situaciu a povec MU NA ROVINU ze UVAZUJES NAD ZRUSENIM SVADBY a podobne/
ZELAM TI NECH TI TO VSETKO DOPADNE DOBRE A ABY HLAVNE SI SI POMOHLA A BOLA STASTNA-CI UZ SAMA ALEBO S PRIATELOM.

xy:)

pozri sa na to zo svetlej stranky, si jedna z tych stastnejsich, lebo sa prejavil este predtym, ako ti navliekol na prst prsten. 2 mesiace - to je casu dost zrusit svadbu aj bez toho, aby to bolo trapne. ak si nie si ista, tak nie je co riesit. vydiskutujte si to.

poradkyna

Ahoj Smutná!
Nie si prvá a ani posledná. Mám kamarátku ktorej sa presne toto stalo!!!
NEBER SI HO, kym je cas.
Presne pred svadbou sa zacal menit. Lebo si uz bol isty, ze sa zoberu, ze sa to neda zmenit, bo ona sa boji, ze by sa jej ludia smiali! Čo by povedala rodina... Ale kvoli ludom si znicit zivot?
Vies ako ona skoncila? Urobili si jedno babo, ona musela vsetko len podla neho robit s nicim jej nepomohol, len jej hnusne hovoril!! A potom ked nevedela co dalej ju nahovoril na druhe babo, ze bude lepsie. To sa im narodilo chore. A on ju nechal na vsetko samu a opustil ju. Bola aj rada, lebo uz to psychicke tyranie nezniesla. Ale teraz ma problem sa sama postarat o dve deti, kedze je na materskej a musi vsetko platit, on jej neplati nic a ani exekutori jej nevedia pomoct.
Keby pred svadbou sa nenechala nahovorit, ze ved roky bol dobry, tak to je len stres... NIE!!!
To su presne taki muži, ktorí len čakajú a sú milí a keď už vedia, že si v podstate ich, tak ťa zničia a to veľmi!!!
Prosím, mysli na seba, zruš svadbu. Veď ľuďom možeš povedať, že kvôli chorobe v rodine to musíte presunúť.
Rozíď sa s ním.
Keď ti toto robí pred svadbou, po svadbe to bude ešte horšie a potom sa ti budú smiať, keď sa budeš po pár mesiacoch sobáša rozvádzať...
On si je tebou už moc istý. Buď rada, že sa takto prejavil ešte skôr ako ste sa vzali.
Nie si ani prvá a ani posledná ktorá zrušila svadbu. Moja kamarátka svoju svadbu prekladá už 3 roky. Vždy povie iný dôvod, ale asi si nie je istá. Je to vždy lepšie ako trpieť v manželstve. A titul rozvedená je smutný!
Prosím pouvažuj aspoň nad mojím názorom!!!