Bercov vred - liečba

Príspevok v téme: Bercov vred - liečba
julius

Prosím o radu,mam 75 ročnu mamku,ktora sa už rok lieči na bercov vred a ružu /ERISIPEL/v jednom.Začala sa liečit na chyrurgii a potom na kožnom,ale nejako to nepomohlo,stale jej to mokva a teraz sa jej pri tej rane spravila druha.Ma to teraz nad ranami aj opuchnute.Davali sme maste a potom naplaste na vytahovanie hnisu,ale troska bolest ustupila a le vypada to škarede.Dakujem.

Dr. Chorow

Existuje vnutorna a vonkajsia kombincia liecby. Z vonka je to Cover silicium Puder( vyborne vysledky pri Dekubitach) a vnutorne VCW- Clinimmum -T na vybudovanie immunity

IKY

Dobrý deň. Chcela by som poradiť. Moja mama má bercové vredy predkolenia na obidvoch nohách, má neskutočné bolesti, žiadne lieky jej bolesť neutíšia, rady sa jej nehoja. Nemôže už ani od bolesti chodiť, vôbe sa nevyspí. Neviem si s tým dať rady. Ak mi niekto môže pomocť ako to liečiť, tak vopred pekne ďakujem.

piktogram

vies co je zaujimave na klinickych studiach?! ze je len otazkou casu, kedy ju niekto vyvrati.

nemam v umysle sa hadat, vo vseobecnosti som za, aby si clovek vybral to, co mu najviac vyhovuje.

p.s.: ta moja spominana babka osetrovala bercov vred svojej mame, na starobu. vravela, ze ked sa rana stiahla, potom jej ju uz natierala dobrou, silnou nechtikovou mastou. tolko zas nie moja, ale jej skusenost.

RNG

Kedysi zomieralo az 80% na choroby sposobene mikrobami. Kedysi sa zahnisana noha odrezala a neliecila, lebo liecenie by znamenalo skoro istu gangrenu a smrt.
Po nastupe sterilizacie a cistoty sa veci prudko zmenili

Aj ked si velmi vazim stare bylinkarske rady, nakoniec mame dlhu rodinnu tradiciu bylinkarstva, starocia, predsa len viac dam na moderne rozbory,vyhodnotenie ucinnosti zloziek, vytazky s ucinnostou radove vyssiou, nez povodne byliny a statistiky ucinnosti, tj pod tym myslim klinicke ucinnosti, ktore nam poskytuju v tomto pripade alternativni lekari, co sa tymto zaoberaju.
Spomenuty vyrobok, to originalne salve ma ovela vyssie obsahy ucinnych latok, nez samotne byliny, naviac je perfektne sterilne,ako prakticky vsetky predavane doplnky, takze by sa mohlo bez nebezpecenstva infekcie davat aj na rany.
Kedze ale bercove vredy su vlastne sposobene odumieranim nedoziveneho tkaniva, nejedna sa tam len o hojenie, ale treba tam nejaka vyziva a ochrana.
A to ta cukrovo-kokosova pasta s pridavkom antimikrobialneho citricidalu poskytne.Tj vyzivu=cukor a mastne kyseliny, a ochranu citricidalu, antimikrobialnych mastnych kyselin a samotna dehydratacna/konzervacna vlastnost(mumifikacia) cisteho cukru.
Inac mam to oskusane aj osobne na bercovych vredoch zahnisanych ranach a dokonca po posobi na hnisave zapaly aj pod kozou=transdermalne.
Takze sa tu nejedna o len spomenutie rad znamych alternativnych lekarov, ale aj moju osobnu mnohonasobnu skusenost.

piktogram

vo vsetkej ucte, ale kedysi davno neboli ziadne overene klinicke studie, neboli ziadne farmaceuticke zazraky, ziadne sterilne spracovane lieciva, len "produkty" z kuchyne matky prirody. a fungovali. nenasla som zatial ziadny zaznam o vacsej umrtnosti vtedy, ako je teraz. a tiez vedeli, ze kazdy pripad je individualny, jeden znesie lepsie, druhy horsie. je to tak doteraz, akurat mame nekonecne farmaceuticke zazraky, nekonecne medicinske moznosti.. a ludia nam umieraju aj tak.

nechcem ta urazit, veris comu veris. je to v poriadku. ja tak robim tiez. a verim, co som videla na vlastne oci.
mimochodom, naucila ma to moja babka. ma 76rokov a rany si osetruje kostihojom, ci skorocelom. doteraz sa jej este nikdy ziadna nezapalila. a to je docela vitalna, pri kopani zahrady, ci sadeni sa vzdy nejaka rana vyskytne.

mimochodom, kazdy chemik ti povie, ze u rastlin sa skoro nikdy nevie presne, co ako funguje. ale ked to funguje, je lepsie sa nepytat a tesit sa z toho. aspon moj profesor chemie to vzdy tvrdil.

RNG

Bercove vredy maju najma starsi ludia, so znizenou cirkulaciou a imunitou tela. Akakolvek bakteria vnesena tam by znamenala problem.
Naproti tomu mladi ludia s dobrou imunitou/obranou a cirkulaciou tie vnesene mikroby hravo znicia a niet ziadna pochybnost o hojivosti kostihoju, starej znamej byliny.(common comfrey)
Ja osobne ale pouzivam najma vytazky z liecivych bylin, kde su ucinne latky presne stanovene. A co sa tyka kostihoja,z toho zatial nerobia vytazky , ktore by lekari zaoberajuci sa liecenim alternativnymi prostriedkami vedeli posudit na klinicku ucinnost.
Ale na trhu je plno bylinnych extraktov, masti(salve) aj iherb ich ma niekolko v zmesy calendula, comfrey, aloe vera a st johns wort. Tieto vsetky boli pouzivane uz v starom Rime, gladiatori sa natierali takymi roznymi "salve"(salve=zachrana) Najdes napr produkt z firmy Country Comfort pd menom Herbal Savvy.

piktogram

takisto na rany pekne funguje skorocel kopijovity.:) netreba ani umyvat, ak nie je poruke voda (ak sa da, moze sa oplachnut), rozmrvit medzi prstami a prilozit na ranu.

ranu krasne stiahne a vyhoji. otvorena rana na prste, dost hlboka (po nozi, skoro som si zboku odrezala kus prsta) sa po 3 dnoch zmenila na povrchovu jazvicku, kt. za 2 dni zmizla. nikoho neprehovaram, ani nenutim. kazdy ma pravo vybrat si sam.

piktogram

RNG: ja som si trufla uz niekolkokrat ( niekolko otvorenych ran po nozi), zijem a rana sa krasne zahojila, neostali ani jazvy. samozrejme, oplachla som predtym riadne vodou.:) no offence. moja skusenost.

korene sa odporuca nechat odmocit vo vode a dobre vydrhnut.