Bicykovanie na chudnutie?

vierka86

ano nachudnutie je bicykel super, hlavne rano na lacno, vtdy sa spaluju tuky, treba bicyklovat aspon 45 min, ( ale zas to neprehanaj) a daj si bielkovinu pred kardiom, aby si neprichadzala o svaly
ale hlavne treba upravit celkovo stravu, co je 80% uspechu

fandula

Ak máš doma stacionárny bicykel alebo orbitrek, určite ho používaj. Ale pravidelne a dostatočne dlho.

Ak nevládzeš behať, možno to nevieš. Nauč sa to pomaly. Začni rýchlou chôdzou. Mám doma bežecký pás, ale tiež nevydržím behať a beh neznášam. Ale taká ozaj rezká chôdza tiež super zaberá, ideálna je taká, pri ktorej ešte dokážeš viesť konverzáciu. Všeobecne sa odporúča skôr rýchla chôdza ako beh, kvôli kĺbom, spaľovaniu tukov a nie svalov atď. A to by si sa čudovala, ako sa pri rýchlej chôdzi dokážeš spotiť a vyšťaviť, a samozrejme dokážeš aj spáliť veľa kalórií, tvaruješ lýtka, stehná, zadok, brucho, ak pracuješ aj hornou časťou tela, tak prakticky tvaruješ celé telo.
A nevypľuješ pri tom pľúca. :) A keď si po čase zvykneš na chôdzu, prejdi pozvoľna na mierny poklus, krátka trasa, potom opäť chôdza. A striedaj. Potom predlžuj beh, skracuj chôdzu. To úplne stačí, nemusíš behať celý čas ani šprintovať. Vždy tak, aby si sa pri tom cítila dobre a časom sa budeš tešiť, koľko toho už zvládneš, keď to porovnáš so súčasnou kondičkou. Držím palce.

Gepe

en.wikipedia.org
Popripade si to preloz.. Inak ked nemas problemy s kolenami.. tak beh je najlepsia vec ( staci kazdy druhy den.. ked nie je pocasie chod do plavarne.. atd ) Samozrejme 80% tvori strava ;)

anny...

10. Ja keď mám obdobie chudnutia, vždy bicyklujem. Doma mám stacionárny bicykel a denne som na ňom 45min.
Tuky sa začnú spalovať až po 30min cvičenia.
No a vždy schudnem - dosť vela. Nechodím behávať, ani na zumbu či aerobik. Len samozrejme jem pomenej.
Takže ja ti bicykel rozhodne odporúčam.

ververka

tak tak, samozrejme suhlasim. kludne sa da chudnut aj papkanim. 5x denne, optimalne porcie a vecer najma bielkoviny so zeleninou a uspech zaruceny.

Excell

Dámy, vy sa stále točíte o behaní, cvičení a fajčení ale otázka znela jasne. Ako schudnúť? Samozrejme že telesná aktivita pomáha ale zabúdate na jednu veľmi dôležitú vec a tou je správne papkanie. Darmo budem pol dňa behať ak potom spapkám na posedenie celé kurča. Jedno s druhým úzko súvisí. Správne stravovanie pri chudnutí je rovnako dôležité ako samotná aktivita.