Pukanie kosti v krku

Marek______

nerobte to nieje to dobré, myslím že je kvôli tomu mám aj problémy s krčnou chrbticou, je t len sila zvyku, ktorá sa dá prekonať, ak chcete

Radka555

aj mne "puká krk", aj chrbtica, kolená, prsty... Nerobím to naschvál, ale niekedy sa proste večer na to zobudím, že mám stuhnutý krk a musím si s ním puknúť. Je mi to dosť nepríjemné...

erika111

Ja mám s tým tiež dosť problém.Som na tom v podstate závislá..ale stále bojujem s tým,že či to nie je škodlivé a zlé..pukám si všetko.Každý prst v troch miestach,stavce na chrbtici, krk, kolená, ešte aj pri členkoch..proste všetky klby..neviem ako mám s tým prestať..:( ak viete,ako s tým prestať,poraďte prosím..

vikkkis

pukanie prstami nie je dobré- zbytočne sa rozvoľnujú kĺbne puzdrá- neskôr s tým môžu byť problémy.
ale pukanie krku resp celej chrbtice nie je nijako škodlivé- to že máte pocit stuhnutia je pravda hlavne ak ste dlho v jednej polohe- keď si popukáte tak sa len väzy ktoré držia jednotlivé stavce (a to ich je tam dosť;)) uvoľnia a vrátia do pôvodnej polohy.
potvrdené od prof.MUDr.... takže myslím vierohodné :) tiež to robím :D vždy sa všetci zhrozia :D

M74

Ja som na tom pukaní krku bol jeden čas závislí, musel som to robiť každú chvíľku. Ale teraz mi to stačí možno raz denne, alebo menej, podľa toho ako sa cítim. Aj kolená mi takmer prestali pukať. Možno je to aj tým, že posledných pár rokov musím užívať lieky na výživu chrupaviek.

Anokrk

Aj ja uz niekolko rokov ,,pukam krkom,, tiez sa mi to potom akokeby uvolni. Ale vsetci mi za to nadavaju, tebe nie? A teraz mi aj zistili vybocenie krcnej chrbtice, kvoli bolestiam hlavy, ale neviem ci to pukanie s tym suvisi, ale asi je to jeden z viacerych faktorov. Zak sa snazim obmedzovat to pukanie

Ewka12

ja mam hypermobilny syndrom,co znamena ze mam ohybnejsie klby.myslim ze aj preto mi vsetko puka same odmalicka,nic s tym neurobim,uz ked som bola decko a v kostole sa islo cupnut,puklo mi v kolenach a ozvena na cely kostol,kazdy sa otacal...

clara258

no tak teraz neviem ci sa ma bat alebo nie :O ono niezeby som si nasilu rukami tlacila hlavu.. prsote ked si dam hlavu trebars na rameno tak mi pukne kost.. dufam ze je to len take ako vravite vy ostatny ze to nevadi :O

muc

krkom nevykrucajte a nasilu nepukajte a nemanipulujte. vyderiete si medzistavcove platnicky a tie sa potom musia nahradit operacne.

Ewka12

ja praskam odmalicka, prsty na nohach i rukach,zapestia,krk,dokonca aj lakte.kolena same ked si cupnem.tiez mi to uvolni.citala som ze medzi klbami existuje vzduchova bublina,ktora ked si prsty puknes,sa uvolni.neviem ci to je pravda