Moja mama ma depresiu (L-Tryptofan,Chlorella,Spirulina,Gaba)

Príspevok v téme: Moja mama ma depresiu (L-Tryptofan,Chlorella,Spirulina,Gaba)
Andy1995

Dobry den,
moja mama ma depresiu a rad by som jej v boji s touto chorobou pomohol. Vela som cital o tom na nete a nasiel niektore prirodne lieky (L-TRYPTOFAN,Chlorella,Spirulina,GABA)..mate s tym niekto prosim Vas skusenost?Vedeli by ste nejak poradit ako sa z toho dostat? Cital som ze pohyb a sport celkom prospieva len mama by to nezvladla lebo ma obezitu. Napiste prosim Vasu skusenost ako to prekonavate, alebo ako ste to prekonali. zaujima ma vsetko o tom ako z toho von. Dakujem Vam

martina88

mne velmi pri uzkostiach pomaha typtofan, kupujem si sunday natural v prasku a striedam to s 5-HTP tiez sunday natural, lepsie spim a mam viac chut do zivota

kpl

Kadernika tiez clovek meni az kym nie je spokojny. V tom problem nemame. Tak preco by tak nemohla zmenit aj psychiatra?

RNG

Hlavne pocas prechodu a po prechode maju zeny casto hormonalne ubytky a vykyvy, ktore mozu a casto sposobia aj nervove problemy a zle hospodarenie s mineralmi, co sa prejavuje niekedy podobne(tetania, osteoporoza)
Takze tam pomoze pouzivat napr yam, 2 gramy denne.
Moja zena je odvtedy trosticku nervove labilnejsia a pouziva obcas v case stresu SJW(saint johns wort=lubovnik) a obcas aj 5-HTP. Oba su spojene s hladinami neurotransmitera serotoninu

Kazdenu odporucam brat doplnok D-3, lebo okrem zstebasvania mineralov je spojeny aj s imunitami vseobecne, je protirakovinny a protidepresny, davka 2 az 5 tisic IU.
Zialbohu az 20% ludi, najma starsich si tento vitamin nevie vyrabat ani na plnom slnecnom svetle, toboz v zime v dostatocnych mnozstvach, preto zdoraznujem jeho doplnovani( odporucam kazdemu:zinok, selen, jod, vitaminy C, E D-3 a u niekoho aj B na nervy, lecitin a probiotika a rybacie /krill oleje na nervovu cinnost)
Viem, ze sa opakujem casto, ale tak isto ako byvaly ucitel a syn ucitela viem, ze len castym opakovanim sa veci dostanu do priemernych tvrdych hlav

Andy1995

Dakujem za doterajsie rady a kludne mozete napisat aj dalsie.moja mama navstevuje psychiatra uz 10 rokov, v podstate od zaciatku ako jej to zistili. Raz aj zmenila psychiatra ale nejak sa to stale nezlepsuje.Myslite ze by mala menit psychiatrov az do vtedy pokial nenajde toho spravneho?Myslite ze by take cvicenie jogy ale nieco podobne by jej mohlo pomoct? Aj zmena stravy? Piste prosim ti co ste presli depresiou alebo ju este mate.

Ivet20

Asi treba najskor zistit povod depresie... Preco? Lebo je obezna? Lebo ma pocit ze uz je stara, ze ma zivot za sebou? Akma kila naviac treba scudnut. Ja osobne som bola zufala sama zo seba a nechcela som ani do spolocnosti ist, vyhybala som sa ludom lebo som sa za seba hanbila. Zmenila som vyrazne stravovanie a schudla som 28 kg. Je pravda ze som az prepadla zdravemu stravovaniu ale teraz ma zivot bavi omnoho viac. Vyhladavam spolocnost a najma starych znamych aby som ich sokovala svojim vzhladom. Ak ma pocit ze je stara tak potom pomozu nove konicky, kde zisti ze este je vela veci ktorym sa moze venovat. Isto to chce novy impulz do zivota.

Ivka 1

Andy koľko má mama rokov ? Potrebuje motiváciu, niečo čo ju dokáže povzbudiť.
Veľmi by jej pomohol dobrý psychológ alebo psychiater. Má nejaké priateľky ?

RNG

Depresia nie je vyvolana nedostatkom chemickych patentovanych neprirodzenych drog, ale roznych prirodzenych neurotrnsmiterov. Tie sa mnohe daju dodat ci uz priamo ako potravinovy doplnok, alebo ako material-polotovar, z ktoreho si ich telo moze vyrobit.
Niekedy su nervove problemy sposobene zamorenim neurotoxinami, od tazkych kovov(ortut, olovo kadmium...) az po roznymi mikrobami a parazitmi vytvarane neurotoxiny.
Depresie su niekedy vysledok tiez hormonalnych poruch
Tema bezala mnohokrat, mozes si to vyhladat aj tu aj na nete cez Google.sk Moje prispevky su pod rng, depresia. Inac viac o neurotransmiteroch, ako pracuju a pod najdes na
en.wikipedia.org

depresia

este nieco: to co ti tu napisal jurej, to nie je zly napad s tou zdravou stravou, ale pozor na StanleyH, to je diler, ten tu pise na vsetkych temach ake ma fantasticke vyzivove doplnky na vsetky choroby. je sice trapny, ale kedze nema hanbu, tak sa strci vsade. chudak nema ani paru o tom co to je depresia, inak by nemohol napisat taku do neba volajucu kravinu.

depresia

Andy1995, depresia je vazne ochorenie. Aj v mojej rodine sme sa s tym dlho trapili. U mna to bol zase otec co tym trpel. Niekolko rokov sa liecil bez uspechu a tiez len lezal a spal, tiez pribral z liekov. Lieky mu striedali. Obrat nastal az ked vystriedal psychiatra. Ten mu dal ine lieky a otec sa z toho asi po roku liecby u neho dostal. Teraz znova chodi do prace a je v pohode. Mozno by aj tvojej mame prospela zmena lekara. Este ta chcem vystrihat pred vselijakymi dilermi vyzivovych doplnkov a pod. vselijakych vitaminov atd. Ti slubuju nemozne, chcu len od teba ziskat peniaze, lebo z toho maju zisk. Never tomu, ze tym sa da depresia vyliecit, su to bludy. Vitaminmi mozes trocha zlepsit telesne zdravie, resp. kondiciu, ale ziadnu depresiu tym nevyliecis. Kto to tvrdi, je podvodnik a obchodnik. Takych je aj tu na tomto fore plno, nenalet im prosim ta. Nemaju hanby, kvoli svojim ziskom su ochotni balachat ludi a dolovat zisk na nestasti inych. Kedze som to sama zazila, viem dobre, ze na vyliecenie treba dobreho odbornika. Ale vyliecit sa to da, neboj sa. Drzim ti palce, je fajn, ze chces mame pomoct. Mozno by si aj ty mohol skocit za nejakym psychiatrom a poradit sa s nim. Urcite to zvladnes, neboj.