Hrozne drzanie tela - uz mam toho dost!

Príspevok v téme: Hrozne drzanie tela - uz mam toho dost!
lalinka56

zdravim. takze... ide vlastne o to ze neznasam svoju postavu. s chrbticou mam problem uz dost dlho, teraz mam 17 rokov a nemozem sa uz na seba pozerat, hlavne z boku. predklonena hlava, gulaty chrbat, lopatky dnu, vypucene brucho a zadok von. chrbat uplne do S-ka... aby som vyzerala este ako-tak musim sa strasne namahat drzat sa rovno a myslim ze to nevyzera velmi prirodzene :( nevydrzim sa dlho drzat vystreta s hlavou hore a lopatkami dozadu. cviciavam brusaky aj cviky na chrbat, ale zatial nevidim nejake zlepsenia :(
chcela by som sa zmenit a mat peknu postavu, hlavne byt vystreta a potom budem mat urcite aj viac sebavedomia, ktore mi straasne chyba :/
mate nejake dobre rady na zlepsienie postavy a pod.? dik ;))

jankaaaaaaaa

nosis ortopedicke vlozky? korzet kvoli skolioze? akmas aj skoliozu tak cvicit musis este viac. popytaj sa ortopeda na rehabilitaciu a cviky pre teba vhodne. pre tvoj typ skoliozy. a vela a casto plavat

lalinka56

na ortopedii som bola kvoli skolioze, ale to mam vraj lepsie, k tomuto problemu mi len doktor povedal aby som sa vystierala, ale mne to proste nejde. s nohami mam tiez problem, ploche, stupam na vnutornu cast nohy a mam ich do X :(((

jankaaaaaaaa

len cvicit, cvicit, cvicit, a snazit sa drzat telo v spravnej polohe. necakaj vysledky hned. cvicit treba kazdy den a vela. vyborne je aj plavanie. chod aj na ortopediu, mozno mas aj zlepostavene nohy a tym sa deformuje aj chrbtica.tam ta odporucia na rehabilitacie kde budes cvicit a naucissa tak cviky,kotre musiscvicit pravidelne. rob s tym niecokym sa da, lebo uz vela casu nemas, kedze mas 17