Chutí mi omietka, krieda..

monanka9

neviem co je to niektorym az take strasne smiesne.. hej viem ze je to nedostatok vapnika asi, ale snazim sa to doplnat mliecnymi vyrobkami aj vapnikom z lekarne.
a neokusujem steny preboha, take ma ani nelaka.. ale raz som citala ze redaktore casopisu eva vonia mokra omietka a ze ju tiez laka :D ...
hej je to divne, ale na nete som citala, ze kopec ludi ma take chute proste.. ja uz neviem :/ a ta choroba pica- fakt kruty nazov :D ... to asi nie je, lebo tam pisu ze chut na papier atd a to nemam. len omietka, krieda.. a pod omietkou nechapte ako stenu, ale proste len tu najvrchnejsiu cast. nie tehlu!

mas-

zaujimava diagnoza aj ja som bola chudokrvna /a fest/ale na omietku som vonkoncom nemala chut-skor som bola stale UNAVENA-ale chute som ziadne nemala na omietku...
ja som skor pocula ze kto je omietku ma malo VAPNIKA-aj toho som mala malo a tiez ziadna chut na omietku-tak neviem je to asi u kazdeho individualne...

Slobodna

chýba ti vápnik, väčšinou to robia malé deti, keď rastú a potrebujú viac vápnika, takže je dosť možné, že to môže robiť aj tehotná žena, keďže v tehotenstve je potrebný zvýšený prísun vápnika, takisto to robia dievčatá, ktoré držia diéty, s poruchou príjmu potravy- anorexia, bulímia, s nevyváženou stravou.

Threeesha66 - keď máš málo železa, nepotrebuješ behať po byte a obhrýzať steny. Ja by som tie doplnky nahradila skôr rybou, zelenými šalátmi, mliečnymi výrobkami.

Threesha66

A ak mas malo zeleza alebo vapnika tak kup si nejaky doplnok nejake vitaminy a minerali miesto toho ze jes omietku.

Threesha66

bibisa- No je to dost mozne no i tak si myslim ze to je skor nejaka porucha, predsa na svete existuje tolko poruch vseliakych tak treba sa na to pozriet na google a precitat si co to moze byt. A podla mna urcite to tehotne nerobia, nepoznam ziadnu ktora by mi vypravala ze obhryzala si vlastne steny.