Jasnovidectvo - psychicka porucha?

Príspevok v téme: Jasnovidectvo - psychicka porucha?
alberstein

Dobry den. Mam kamaratku ktora vraj vidi buducnost ludi a vidi zivoty mrtvych. Prichadza jej to v spanku. Moze take nieco existovat alebo moze byt psychicky chora? Radil som jej aby vyhladala odbornika ale ona je pevne presvedcena o tom ze ma taky dar...Ja si myslim ze vazne nie je v poriadku. Chcel by som jej pomoct. Co si o tom myslite?

Lulu2011

jasne, ze to existuje, aj ja viem niekedy blizku buducnost, zial vacsinou, co sa smrti blizkych týka, tie veci medzi nebom a Zemou nie su vymysel

tornadoXXX

Neverte prosim tomu. Dokazem vam dat aj ja dake odpovede a predpoklady na blizku buducnost, ktore sa budu hodit pre kazdeho. Ide o to, ze tuto sluzbu vyuzivaju ludia so slabsou myslou a slabsou psychikou.
A ak nejde o peniaze, tak si to uzite od nich ako zabavu, ale isto neplatte. Vsak ked nevedia zmenit buducnost, tak naco platit. pride tak ci tak :D:D:D:D

Eva531

Ja som raz navstivila jednu vesticu, o ktorej sa hovorilo, ze vesti blizku buducnost a to, co povie, sa vo väcsine pripadov aj splni. Naozaj sa mi splnilo, co mi povedala ohladom blizkej buducnosti. Tiez to nerobi pre peniaze a ak sa jej niekto opyta, kolko plati, tak odpovie, ze nemusi nic dat. Kazdy jej uz teda podla svojho uvazenia da tolko, kolko uzna za vhodne, pripadne necha iba nejaku bonbonieru, ci kavu a podobne. Da sa na nej vidiet, ze vesti velmi rada, ze je to jej zaluba a peniaze, ci ine darceky nie su pre nu prvoradou motivaciou, preco to robi. Zije velmi skromne so svojim manzelom v jednoducho zariadenom jednoizbovom byte.

ta3

Suhlasim s Doubledog a Slobodna

ja mam kamaratku, ktora tiez ma vela vynimocnych schopnosti, je to vzdelana "normalna" zena, ktora navyse uspesne vyklada karty, vie liecit migrenu a bolesti chrbta, citi energiu krystalov a ine a preco hovorim, ze uspesne?, no proste musi byt fakt dobra, lebo ju zacinaju vyhladavat neznami ludia, ludom asi fakt pomaha a nerobi to za peniaze

Eva531

Nech si kupi casopis Jasnovidka, tam byvaju pozvanky na rozne kurzy vestenia, ktore sa konaju pod vedenim skusenych vestic. Ak by sa na niektorom z takychto kurzov zucastnila, naucila by sa tam s touto svojou vynimocnou schopnostou pracovat. Vestice dokazu vycitit, ci niekto jasnovidne schopnosti ma, alebo nie a urcite by jej pomohli, aby sa v buducnosti mohla venovat vesteniu. Ved na taketo kurzy vestenia sa len tak zo srandy hlasi kopa ludi, ktori jasnovidne schopnosti vobec nemaju, naucia sa poznat karty a potom si doma len tak pre zabavu vestia pre seba a pre svoju rodinu, ale vestice z nich nikdy nebudu. Ak tie jasnovidne schopnosti naozaj ma, tak sa na takychto kurzoch nauci karty nielen poznat, ale nauci sa im aj porozumiet a vidiet v nich buducnost ludi. V ziadnom pripade nech nejde k psychologovi, ci k psychiatrovi, este by jej mohli diagnostikovat nejake halucinacie, ci nejaku schizu, zatvoria ju do cvokarne a vypisu ju do invalidneho dochodku, len aby sa mohli tesit, ze maju o jedneho pacienta viac, na ktorom mozu zarobit.

Ezoterika

Este bacha na tychto ludovych liecitelov a vestcov, co ta pomozu, alebo budu ucit...
Preco ? Oni z toho ziju a na zivot potrebujes prachy, to je prvorada vec ani vestec nezije zo vzduchu, takze pozor na to. Ja som samouk, takze som nikomu na taketo veci nikdy neskocil a neplatil za vyuku a neviem co ,cele vestenie povazujem za dristy, pre nevyrovnanych ludi.

Ezoterika

Ja som sa venoval roky takymto veciam, pozri ak sa sprava normalne, ale bavia ju taketo veci ako su Ezoterika, Vestenie a podobne, tak je to ok. Sak pozri v telke vestia zenske za prachy a nikto ich nezavre do blazninca je tak ?

Inac... ziadny vestec, opakuje ziadny na svete ti nevie povedat kedy zomries, je to blud.. Co sa tyka snov, moze vycitit, ze sa nieco stane, napriklad, ked si otvoris Snar a pozres sa na Bolest Zubov, alebo slovo ZuB, znamena to smrt, ja som poznal holku, ktorej sa snivalo o Zuboch a na druhy den jej zomrela babka... Bola na nu citovo naviazana, takze nieco take, nevysvetlitelne, je to jedno, proste podstatne je, ze to sa neda ovladat, ako ze mne sa nieco sniva a niekoho idem zachranit, je to v podstate zbytocne, lebo s tym nic nevie robit, ani by som to nenazval jasnovidectvom. Jasnovidectvo vie pomoct ludom, vysporiadat ich pritomne myslienky s buducimi, tot vsjo. Ako som uz hovoril, ja som viac vnimavi ako je normal a aj som si dost koli tomu vytrpel, lebo som aj viac citlivy prirodzene, po rokoch skumania, ucenia sa a hladania boha a nadprirodzeneho som dospel k nazoru, ze proste zijeme raz, tak urobme svoj zivot lepsim, nez sa starat o inych a hladat boha, duchov a neviem co. Casom aj ona vyzrie a pochopi, ze je to nepodstatne. Proste nech sa tomu rozhodne venuje, knihy a pod., ale nie prehnane. Inac takyto ludia drvivou vatsinou nie su psychicky nijak naruseny. Ak chape co je realita a ze to nie je normalne tak je to ok. Ak si mysli, ze to normalne je, v tom pripade ma pocit, ze ju nikto nechapem kazdy je zly a podobne zacarovane kruhy a to uz zdrave nie je.

Slobodna

práve preto, že si veriaci by si mal takéto veci chápať. Ty tiež predsa veríš v "nadprirodzenú" bytosť, ktorej existenciu nikto nikdy nedokázal a jeho existencia nie je nijak hmatateľná. Ty v niečo veríš a ona v niečo verí takisto ako ty. Nie, také niečo nemusí mať iba vyvolený, niekto je proste vnímavejší. Existuje takých ľudí mnoho. Áno, je to dar, no niekedy je to aj prekliatie. Svojím postojom jej ubližuješ, ak jej chceš skutočne pomôcť, prestaň ju označovať za chorú a blázna, pretože to určite nie je. V minulosti za také niečo upaľovalo, neskôr psychiatri takých ľudí napchávali liekmi a zatvárali do blázincov, bohužiaľ veľa sa toho od vtedy nezmenilo. Je veľmi ťažké byť odlišný od iných a byť sám, pretože ťa okolie nechápe a odsudzuje. Jedine ako jej môžeš pomôcť je, snažiť sa ju pochopiť, trebárs si o tom niečo naštudovať a byť jej oporou. Nie posielať ju za lekárom. No ale na to si budeš musieť položiť otázku, čo je pre teba dôležitejšie? Tvoja viera alebo tvoja kamarátka?

alberstein

take nieco moze mat len skutocne niekto vyvoleny..ja v to verim...a som veriaci ale tak ako mi to ona opisuje to nie je normalne..chcem pomoct kamaratke...neviem co na psychiatrovi je zle...len by jej pomohol...viem o com hovorim

doubledog

kvoli svojej viere neposielaj inych ludi na psychiatriu

ak sa ona citi zle, nech to nejak riesi, samotny fakt, ze ma vestecke sny, predsa neznamena, ze je chora.