Zapálený žalúdok

Príspevok v téme: Zapálený žalúdok
Simonella

ahojte :) uz asi pol roka mam zapaleny zaludok (moze sa zapalit z korenenych jedal, alkoholu...) tym padom sa vyprazdnuje nechcenym vracanim .. ked som nieco zjedla (vecer) tak to do hodiny vyvratil.. na zaciatku som to mala asi tak 2x do tyzdna.. neunosne, hrozne! bola som na gastro, zistili mi ten zapal, prdpisali Quammatel a Costi na znizenie zaludocnej kyseliny a jej navratu do pazeraka .. pomohli mi, no nie celkom.. teraz zvraciam menej.. tak raz za 3 tyzdne ale raz za mesiac ked zjem vecer nieco tazsie .. (mozem maximalne 1 kusok chleba) inac cez den mozem jest hocico co som aj rada :))
tak som sa vas chcela opytat, ci mal niekto taky problem.. ?? doktorka mi povedala ze sa mi to bude casto vraciat a to nechcem.. mama to ma tiez, uz roky, ale nevracia, len stale berie tie tabletky a je jej zle na zaludku.. lenze to nie je mozne, takto sa s tym neda zit , musi byt nejaky sposob ako sa toho zapalu zbavit :/ neviete niekto? nemate to este niekto? dakujem :(

RNG

Ja som mal problem s palami tj s nedostatkom kyselin uz od 35 roku, obcas to odislo ale casto sa to vracalo. Dnes som uz 65 rocny a nedufam, ze sa mi uz niewkedy bude tvorit dost kyselin, tvori sa mi dost na male jedla, ale s vacsim si uz vzdy musim brat kyseliny a rano na prazdny zaludok 1.5 hodiny pred jedenim sa alkalizujem, stvrt az pol lyzickou KHCO3(draselna bikarbona, na Slovensku ju najdes vo vinarskych potrebach na odkyslovanie vin, znacka co tam predavaju sa vola Kalinat a stoji asi 11 euro za kilo, co ti vytrva skoro 2 roky)

Simonella

tiez mas taky problem? davas si ich kazdy den? a ako dlho? dufam ze nie cely zivot.. chcem sa toho zbavit :/ dakujem :)

RNG

Na zdroje doplnkov nehladaj na Slovensku, tam su pridrahe a v slabom vybere. Pozri na internete cez Google.com.
Mnohi zo Slovenska napr objednavaju z iherb.com kde maju dobry vyber, slusne ceny a najlacnejsie postovne na Slovensko. Dobra znacka je napr Betaine HCl with pepsin, od firmu Country life, ktoru ma iherb za 12 dolarov 250 tabliet, dost velkych 625 mg .Mne staci s vacsim jedlom jedna, max dve.

Simonella

hmm a tie kyseliny sa daju ako kupit? asi bezne v lekarniach nebudu, alebo? :)
a neviem tiez ci sa mam o tom zmienit mojej gastroenterologicke.. asi by sa urazila ze jej neverim..ale ked mne to naozaj neprechadza.. :/
potesil si ma ale tym, ze v jednej teme si pisal, ze mladym ludom to prejde po roku, dvoch.. ale zas na ukor znicenia si TS :/

RNG

Nuz ja beriem s kazdym vacsim jedlom aj kyseliny(Betain HCl Pepsin HCl alebo L-Lysin HCl) enzymi , obcas aj extra vlakniny a probiotika.
A konecne po rokoch mam travenie v poriadku.
Roky som nemohol pochopit, pre co dava tak vela lekarov v tomto zle rady, ale ked som skusil si doplnit kyseliny a enzymi, na vlastnej kozi som mal moznost sa o tom presvecit.
Dnes mi je to jasne, ze sa nejedna o zdravie, ale o zaujmy zdravotneho priemyslu a ze v tom zmysle aj ucia na skolach lekarov.
Je to smutne, ale je to zialbohu fakt.

Simonella

RNG - cize co mi doporucujes? nemam brat tie tabletky ? ale co potom ine? ako zregenerovat zaludok? lebo moja gastroenterologicka ma pekne odpalkovala tym, ze to sa vyliecit neda a stale sa mi to bude vracat.. tak dakujem pekne za taky zivot :/
Bolo mi tu uz ponukane kadeco, no ja si nechcem viac poskodit.. :/ co odporucas? Dakujem!

RNG

www.phcapsule.com
Malo kyselin=hnitie, kvasenie,
bakterie a ine mikroby sa dostanu do tela bez znicenia zaludocnymi kyselinami
A nedostatocne stravene jedlo vedie k nedostatkom roznych zivin a stovkam roznych zdravotnych problemov, vcitane napr osteoporozy, znizenej imunite, slabej regeneracii, depresiam atd.

RNG

Simonella, zialbohu tabletky proti kyselinam sice odstrania palu odstranenim aj zvysku kyselin, ale znicia traviaci proces. Zialbohu drviva vacsina lekarov naletela na tie "zvysene kyseliny" pri pale, hoci jediny test, ktorym spolahlkivo meraju hladinu a tvorenie kyselin v zaludku, Heilderbergov, velka vacsina gastroenteorologov nepozna a tento test potvrdza bez pochybnosti, ze paly su z nedostatkov kyselin, lebo len vtwedy moze nastat v zaludku kvasenie a hnitie, a vytvorit sa plyny a peny, ktore nasilne otvoria uzaver medzi zaludkom a pazerako, kde samotne palenie nie je zo zaludka ale z uplne proti kyselinam nechraneneho pazeraku.
Protikyselinove to palenie na kratky cas odstrania za cenu znicenia traviaceho procesu. Ja som ich bral dlhe roky a pala sa vracala. Dnes ked beriem kyseliny palu viac nepoznam.

Simonella

RNG - kedze ja mam tabletky na znizenie tej kyseliny (mozno ich aj poznas - Qammatel a Costi) to znamena ze su zle? ze potrebujem na zvysenie kyseliny? mam ist za doktorkou? neviem co ine by mi predpisala ked aj moja mama to berie roky... dakujem.

Simonella

Stanley, vidim tu tvoj mail, cize ti napisem. ale uz mi tu bol ponukany aj aloe gel a ja neviem.. :/
vy ste to nemali tak nemam zaidnu istotu ze to zaberie.. :/