spanielsko- Barcelona

Príspevok v téme: spanielsko- Barcelona
smajliQa

ahoj... bol uz niekto v Barcelone??? tento rok sa chystam do Spanielska, a jeden ci dva dni mam v plane aj Barcelonu,. vie mi niekto poradit ako sa tam pohybovat, co sa oplati, co navstivit aby som videla co najviac pamiatok a zaujimavych veci??? na nete sa da najst hocico, ale lepsia je osobna skusenost nejaka.. dakujem :)

smajliQa

dakujem laurina, strasne sa tesim, neviem sa dockat.. ja som uz nejaku tu krajinku pochodila, a som chcela ist tento rok na maltu, ale nevyslo, tak hovorim ze spanieslko si nemozem nechat ujst. tak ideme... a este sa spytam, ze ako je to s cenami...
Je tam draho??, ci taka normalka???

Laurina22

Este som zabudla,mapy Barcelony predavaju na kazdom kroku,cim viac ides do centra,tym je drahsia samozrejme.Tam mas vyznacene vsetky pamiatky a trasy,nic narocne.

Laurina22

Ahoj.Ja som bola v BArcelone viackrat a urcite Ti ju odporucam navstivit.Neviem,ako tam ides,pokial tam priletis,je dobre si vziat taxi,k pristavu a odtial sa pohybuj pesi.Pesi zvladnes pozriet pekny pristav,zbehni na plaz,odfot sa pri stlpe Columba a odtial chod na Ramblu,ulicu plnu kaviarni,poulicnych umelcov,tam sa Ti bude pacit.No a po meste sa pohybuj bud bicyklom (najdes ich na kazdom rohu,odstavene,su za poplatok,ale odparkovat ho mozes opat,kde chces).Urcite zbehni na Sagradu Familiu(bez toho ani z Barcelony neodchadzaj).No a premavaju tam aj turisticke autobusy podobne anglickym,v pristave ma zastavku tiez,tam nastupis a urobia ti prehliadku mesta.Myslim,ze ten bus chodi aj na Nou Camp,a odtial je nadherny vyhlad na celu Barcelonu.Za Barcelonou asi 20 km je aj Marineland,ak budete mat cas,zbehnite tam,je mozne si tam zaplavat s delfinmi,robia krasne predstavenia s tulenmi a delfinmi.Aha,este som zabudla,pokial budes mat stastie a silny zaludok,mozes sa dostat aj na corridu.A urcite ochutnaj pravu spanielsku paellu,pizzu naopak odporucam v Spanielsku nejest:-)Prajem Ti perfektny zazitok,Spanielsko je nadherne miesto na Zemi.