Problem zaludok

Príspevok v téme: Problem zaludok
zuzka54

Poradte prosim,
som clovek zdravo sa stravujuci. Nejem masove vyrobky iba ryby. Nejem vyprazane jedla alebo prilis robene v oleji, takmer ziadne sladkosti, jedla z muky ako cestoviny chlieb minimalne. Pijem acidofilne mlieka, ovsene vlocky orechy probioticke jogurty, nizkotucne syry, semena, vela zeleniny a ovocia. Snazim sa obmedzovat pitie bublinkovych napojov. Mam problem s zaludkom. Okrem zapachu z ust-u zubara som kazdy mesiac a nic(vyriesila som to uzivanim jacmena s spirulinou, ale viem ze to je iba zamaskovanie)mam problemy s strasnou plynatostou, nepravidelnym vyprazdnovanim, nafuknutym bruchom. Beriem aj psyllium a nic. Sportujem kazdy den beham cvicim takze nedostatkom pohybu to nebude...naozaj neviem ako sa mam toho problemu zbavit a co so mnou je lebo este k tej racionalnej strave a cviceniu ja neustale priberam...a neviem preco neviete mi poradit ?

Genesis

s mirou moc nesuhlasim pretoze obilniny na travenie tiez nie su ziadny zazrak rovnako ako strukoviny ... to ze niekomu vyhovuje taka strava neznamena ze bude aj druhemu ... osobne som skusal jest natural ryzu so sojou alebo sosovicou varenou a priznam sa ze zaludocne problemy mi to nevyriesilo a dokonca som ziadny prival energie nemal ... ked som zjedol take jedlo trcalo vo mne rovnako dlho ako keby som si dal ryzu a flak masa ... co sa tyka ovsenych vlociek to tiez nie je ziadny zazrak ... osobne mi sposobuju problemy pri traveni a kyselinu ... takze to ze niekto prehlasi za zdravu stravu zeleninu a obilniny nie je pravdive pre kazdeho jedinca ...niekomu daleko viac prospeje acidko napr s ryzovým chlebom natretým lekvarom

- mira

Zuzka, je dobré, že sa snažíš zdravo stravovať. U nás na trhu je ale priveľa zmätku okolo stravy, doporučujú sa často potraviny, ktoré nie sú zdravé a kombinácie, ktoré spôsobujú problémy.
Základom stravy by mali byť obilniny dobre domäkka uvarené a v kombinácii so zeleninou, prevažne tepelne upravenou a kvasenou. Doplniť by sa mali strukovinami, semienkami a občas rybou a kvalitným panenským olejom, ochucovadlami a prír. korením. Ovocie v kombinácii s čímkoľvek spôsobuje kvasenie. Obilnín je 9 druhov, strukovín je asi 6 druhov, zelenín je neúrekom, takže môžeš jesť každý deň niečo iné. Dôležité je jedlo dôkladne prežuť a dodržať základný pomer 40-60 % obilnín a 30-40 % zeleniny. Do zlepšenia stavu radšej nejedz ovocie a mliečne výrobky natrvalo vyraď, pretože sa podieľajú takmer na každom zdravotnom probléme. Ak budeš jedávať usporiadane, určite to pocítiš na prívale energie a optimizmu.

Martin100

Príčina môže byť v nedostatku HCL a predpokladám, že krmíte kvasinky (Candida albicans) pozrite si o tom na internete zistíte čo to je a urobte si pľuvací test.

Genesis

ak ti mozem poradit ja na doplny vyzivy sa vyprdni ... suplementovy priemysel je hlavne o peniazoch nie o pomoci ludom

na tvojom miste zacnem s uplne jednoduchou stravou pripadne hladovkou a postupne by som pridaval potraviny aby si vylucila pripadne potravinovu intoleranciu ... napr skus jest tri dni po sebe napr sosovicu s ryzou alebo skus len jablko s mrkvou a zisti ci ti tie priznaky ustupia ... ak ano tak pravdepodobne s nejakou potravinou si tvoj organizmus nevie rady

StanleyH

zuzka, ja ti mozem jedine poradit vhodnymi doplnkami vyzivy, vidim ze si znala vyznamu jacmena a spiruliny. Nas zeleny doplnok je zlozenim najsilnejsi na trhu. CO sa tyka zaludka, tam mame tiez produkt ktory riesi travenie a aj reflux, takmer vsety choroby su sposobene crevnym systemom a ten si treba dat do kopy. Ak chces poslem ti linky na tieto produkty aby si videla ich zlozenie a je len na tebe ci by si si chcela dat dokopy vnutorne organy. Stravu mas velmi peknu

Genesis

dovody mozu byt vselijake:
1. intolerancia na nejaku potravinu (velmi casty jav u ludi)
2. helikobakter
3. uzivanie nejakych liekov alebo suplementov
4. GERD .. refluxna choroba pazeraka - nemusis citit kyselinu ani bolest jednoducho naleptany pazerak sa dostava do spazmu a to moze mat vplyv na cele travenie
atd.

simka111

Zaleži aj na tom aku zeleninu a ovocie ješ. Napr. ja mam skusenosti ze ma nafukuje ak jem hrach, kukuricu a hlavne fazulu, proste skoro vsetky strukoviny nemozem, a ovocie tak nemožem hrusky, hrozno a slivky pretože maju šupky ktora sposobuje plynatosť.
Tiež ak maš napr. draždive črevo mala by si na minimum obmedziť ovsene vločky pretože na take čreva su dosť ostre.

Mne najviac pomaha ak jem:
-jablka
-brokolicu
-biely jogurt
-pijem bylinkove čaje ako je -medovka, rumanček
- a beriem čierny zazrak-trstinovu melasu o nej si najdes na nete.. tiez som mala problemy s travenim ale to mi pomohlo :D

AdamKrt

Chce to vysetrenie zaludka a zmeranie pH prostredia, ci mas nedostatok, alebo prebytok kyseliny. Mozes mat nedostatok kyseliny a moze Ti zle travit...

Mozes to zatial poriesit, ze si skusis dat do pol pohara vody, trosicku JABLKOVEHO octu /1 kavovy lyzicku/, trochu medu. Vypit. Ma to pomahat na travenie. Samozrejmost je pit aj dostatok vody.

Ak by Ta bolel zaludok, tak si skus dat zase sodu bikarbonu. Pri velkom prijme ovocia, zalezi ktoreho, mozes mat naopak zas prekysleny organizmus. Pri vysetreni by sa to malo zistit a podla toho sa da postupovat dalej.

Tiez som maval problem so zaludkom, ako popisujes. Na travenie a plynnatost pouzivaj v jedle rascu. Najvacsim problemom byva casto husta koncentrovana strava - clovek pije malo vody. Aj ked nemusis byt smadna, pri malom mnozstve vody v zaludku je to na neho dost velka zataz.