operacia potenia dlaní a chodidiel

Príspevok v téme: operacia potenia dlaní a chodidiel
honeybee154

Dobrý den,
moj problem sa asi vola hyperhidroza. Milujem leto ale ako nahle zacne byt vonka teplo objavi sa jeden mokry problem, vkuse mam mokre chodila a dlane, v tych najhorucejsich dnoch mi dokonca pot steka po rukach.Tento problem ma trapi uz od malicka, dnes mam 22 rokov a je to stale viac a viac neznesitelnejsie ako v spolocenskom tak aj osobnom zivote. Len nedavno som sa dopocula o tom ze tento problem sa da riesit aj operacne. Vraj to robia v Ústave tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch cize je to operacia cez hrudnik Prosim vas mate s tym niekto skusenosti? alebo nejake informacie alebo znameho ktory niecim podobnym presiel?

mefy

Tiez som mal tento neprijemny problem s potiacimi sa rukami a nohami. Ruky som mal spotene a studene a nohy taktiez. Najhorsie to bolo pri podavani ruk pri osobnom stretnuti. Tento problem som mal uz asi 6 rokov a myslel som si ze sa ho uz nezbavim, pretoze som skusil uz asi vsetko od zmeny jedalneho listka, cez vselijake maste, pripravky ale nic mi nezabralo. Mne velmi pomohol bylinny caj, ktory mi doniesla sestra so Svajciarska proti poteniu. Beriem ho uz treti mesiac a zatial musim zaklopat na drevo ale ruky aj nohy mam suche a teple. Pijem ho dvakrat denne jednu lyzicku tohto caju. Sestra mala problem ale len so studenymi rukami a jej tiez pomohol. Ak by mal niekto zaujem mohol by som ho objednat vo vacsom mnozsvte a zaslat pripadne na dobierku. Mozete mi napisat na: mefy@centrum.sk

flowerka

ahojte, ja som bola na tejto operacii, presnejsie ruk,v oktobri to budu 4 roky co som po operacii...operovali ma v Ba v ruzinovskej nemocnici...mozem to zhodnotit tak,ze operacia mi zmenila zivot k lepsiemu, potenie prestalo a konecne som mohla zit plnohodnotne. Teraz sa mi vsak potenie vracia, kedysi mohlo byt aj 30 stupnov a mala som ruky uplne suche, dnes uz nie..nekvapka z nich sice pot ako pred operaciou, ale uz su vlhke, smykaju sa mi ked sa niecoho drzim a pod. Co sa tyka kompenzacneho potenia, tak najviac sa mi to prejavuje na chrbate a nohy. A je to problem, lebo sa spotite aj v zime, lahko vam mokry chrbat prefukne atd...a tym padom som kazdy mesiac chora, co som pred tym vobec nebyvala...ak chcete nejake dalsie info, tak mi kludne napiste mail, rada poradim kazdemu

honeybee154

ahoj aluss,
este som nieco nasla .... je to uplne neskodny zakrok, ziadne vedlajsie ucinky, ziadne jazvy robia to v Prahe... ma to ale jeden hacik teda aspon pre mna (zatial kedze nerobim) stoji 1000 eur. je to stroj pouzivany na odsatie tuku ale odstranuju nim aj nadmerne potenie kukni si to www.aspenaestheticclinics.com

aluss

skús popozerať aj tu príspevky
www.zdravie.sk
sú staršie ale aspoň tam toho je viac. a je tam aj odkaz na Reflex na Markíze, tam o tom hovorí doktor

aluss

skús popozerať aj tu príspevky
www.zdravie.sk
sú staršie ale aspoň tam toho je viac. a je tam aj odkaz na Reflex na Markíze, tam o tom hovorí doktor

aluss

no mňa dosť vyľakalo to náhradné potenie, že sa začneš potiť na iných miestach...asi to ešte nie je také rozšírené ako iné operácie ked to robia len na dvoch miestach. a musím sa opraviť, bolo to 5krát. mala som nehodu a zlomila som si dosť nešťastne nohu, v priebehu mesiaca ma uspávali 3krát a potom do roka ešte 2krát. takže 5krát a žiadne následky som nepostrehla :) myslím že tam sa nemáš čoho báť

honeybee154

ahoj aluss
... ty si mi do tej temy rizika operacie napisala ze by si chcela daco viac vediet... no ako som tam spominala ja to vsetko este len zistujem ale fakt sa cim dalej tym viac priklanam k operacii ... aluss ale ked si das hyperhidroza operacia vyhladat tak ti najde vela veci... a mozem sa spytat preco si mala az 4x narkozu?

aluss

no mne ani nemusí byť teplo, koľkokrát mi je zima, ruky ľadové a spotené...fakt otrava...kde sa dá o tom niečo dozvedieť, ja som včera hladala ale našla som len niečo také že ti napichajú do podpazušia niečo, ale o dlaniach a nohách tam nič nebolo