Nový zub

Príspevok v téme: Nový zub
tip

Ahojte. Potrebujem poradiť. Odlomil sa mi predný zub. Mudr. to chce riešiť formou korunky, čo si neviem dosť dobre predstaviť. Vraví, že sa jedná o celý nový zub - teda okrem koreňa. O iných možnostiach nechce vôbec hovoriť. Viacerí hovoria, že korunka je taká staršia metoda.
Chcem sa spýtať, aké sú ešte iné možnosti, ktorá je najlepšia a koľko ma bude stáť? Ďakujem.

Eva531

Korunky nie su starsou metodou, ale odporucaju sa, pokial viem, skor na mrtve zuby, ktore kvoli tomu, ze uz sa z nich v minulosti odstranil nerv, s pribudajucim casom mozu zoslabnut az natolko, ze sa zlomia. A prave preto sa na taketo zuby davaju korunky, aby sa zabranilo tomu, ze sa v buducnosti zlomia, cize je sanca, ze s korunkami vydrzia dlhsie. Ty ale nepises, ci sa ti ten zub zlomil preto, lebo uz bol dlhsi cas mrtvy, cize s odstranenymi nervami, alebo ci sa ti ten zub zlomil pri uraze. Ak sa predny zub zlomi pri uraze, a to tak, ze sa z neho odlomi napriklad polovica, pripadne iba nejaka mensia cast, tak existuje aj taka moznost, ze sa z materialu, ktory je podobny bielej plombe, ten zub akoby domodeluje, cize sa k nemu vlastne iba pripoji taka cast z tohto materialu, aby sa to co najviac pripominalo stav pred urazom. Pokial sa ti ale odlomil cely zub, no s tym, ze koren mas celkom zdravy, tak potom naozaj najlepsim riesenim bude ta korunka, jednoducho do korena sa vlozi cap, aby sa ten koren spevnil a aby ta korunka mala na com drzat. Ceny za korunky su u kazdeho zubara ine a su v tom medzi jednotlivymi zubarmi velke rozdiely. Ja chodim na najdrahsiu sukromnu zubnu kliniku do Bratislavy a tam najdrahsia celokeramicka korunka vyrobena priamo v ambulancii na pockanie stoji 440 €. Ak ta to zaujima, pozri sem: www.schill.sk Drahsie by to uz nemalo byt na Slovensku nikde. No napriklad u jedneho zubara v Suranoch zaplatis za celokeramicku korunku iba 160 €. Nebude sice vyrobena na pockanie, lebo pokial viem, tak na korunku sa skoro u kazdeho zubara caka najmenej tyzden, ale ak ti zalezi na cene, tak pozri napriklad sem: www.dentalklinik.sk