Moj zaludok

Príspevok v téme: Moj zaludok
LETICIA

mam problem so zaludkom, som objednana 31. na gastro a velmi sa bojim, ale uz ma nebavi sa stale tak trapit, zjem nieco zle 5 minut ok a zle mi je akoby napinalo na vracanie a to sa mi odgrgne, nejem nic tazke zjem ryzove chleby a mne je zle, som hladna je mi zle a vkuse nebavi ma stale jest nejake tabletky, niekedy pride na mna taky akoby zachvat, pride mi zima zacme ma celu triast a napi na ma na vracanie a to dokaze aj 3 hodiny, uz so myslela ze to je psychickeho charakteru dala som si xanax triasky prestali, ale mna stale ten zaludok boli a tak kazdy den striedam costi, nospu, xanax niekedy mam neskutocnu kyselinu rano sa zobudim a citim akoby som mala v zaludku aj v krku 2€rovku, brali mi uz aj stolicu a krv ci nemam helikobaktera, ale ono to nieje, neviete poradit co nato? alebo co by to mohlo do slaka byt? uz to pripisujem aj antikoncepcii od kedy ju beriem to aj cele zacalo, beriem ju pre cystu na vajecniku, ale ja uz fakt neviem...

goccia

LETICIA
ak ta to ukludni, tak ti napisem, ako som bola tento rok na hadicke v zaludku. ja som typ pacienta, ktoremu sa doktorka nemoze ani pozriet pomocou palicky do hrdla, lebo mna hned napina. a predstav si, ze niekto taky ide na hadicku do zaludka!! a vies, ako to cele dopadlo? :) ani jediny raz ma nenaplo :) jednoducho budes pomaly dychat a sustredis sa len na dychanie. vysetrenie je kratucke, mne brala doktorka dve vzorky zo zaludka a popozerala mi to tam a trvalo to tak tri minutky maximalne. takze ak to takto dobre zvladla taka citlivka ako ja, zvladne to kazdy. nemam na to ziadnu negativnu spomienku. smelo do toho!!!

Genesis

ak jes iba ryzove chleby tak to je vazne zvlastne ... alergia na ryzu alebo intolerancia na ryzu je velmi malo pravdepodobna, ak tam neni helikobakter tak myslim ze trpis refluxnou chorobou pazeraka ... to ze v noci spis na rovnom kyselina ti naleptava pazerak ... priznaky su rozne .. niekto ma bolesti, niekto kyselinu, niekto len po jedle ma nafuknuty zaludok a jedlo ako keby zostavalo v zaludku strasne dlho, iny ma problem s prehltanim iny s dychanim atd ... priroda je proste mrcha a pozna miliony sposobov ako cloveku nicit zivot ... jedina pomoc je spat na sikmom tak ze mas hornu cast tela vyssiu ako dolnu

ak pojdes na gastro oni to tam zistia ci mas GERD ... ja som bohuzial na gastroskopii bol uz dva krat ... ale ako vzdy ma lekari nesklamali a vobec mi s problemom nepomohli

iwee

Samotne vysetrenie nie je az take hrozne a je to najrychlejsi sposob ako vylucit velke mnozstvo chorob. Ale ak by mala psychika zvitazit tak sa opytaj lekara/ky na dormicum.. je to naladovka, ak sa vsak pichne do zily zaspis. Doktori to neradi robi lebo pacient nespolupracuje ale niekedy je to lepsia volba ako panicky sok. ;)

ververka

hej, je to zle na psychiku. ale pozri si o tom rozne dokumenty a nazory ludi co na tom boli a uvids ze sa ti ulavi. napinat ta moze, ale budes mat zaludok prazdny a este ti aj tu cast umrtvia, takze to nebude take zle. maximalne im tam budes grgat, ale to neovplyvnis a je to normlane kedze mas hadicu v krku :)
naozaj si o tom precitaj a bude lepsie. aj ked strach je vzdy, ale lepsie hadicu v krku ako rozne operacie a podobne.

LETICIA

ale ja hrrozne stresujem ked mam na take nieco ist, ze mi bude zle bude ma napinat.... a toto mi staci na psychiku.

ververka

gastro hadicka nie je az take trapenie ako to vyzera. je to neprijemne, ale nie je to bolestive a da sa to prezit. urcite je to lepsia varianta ako hadicka do criev.