Agresívny schizofrenik

Príspevok v téme: Agresívny schizofrenik
pelikan

Ako primäť zúrivého, agresívneho schizofrenika dobrovoľne prispievať na spoločný chod domácnosti? Problém je v tom, že keď takto chorého súrodenca 1x-mesačne žiadam o finančnú spoluúčasť z poberaného ID, verbálne a fyzicky na mňa útočí. Vlastne opakovane ma až do krvi napadol a možno raz ma hlavne pri tejto príležitosti vo , svojej agresivite zabije. Sme súrodenci, rodičov už nemáme, bývame v spoločnej domácnosti a všetci rovnako platíme za byt. Na stravu nie je ochotný prispievať vôbec. Sama som momentálne už dlhšie nezamestnaná. Moje životné úspory sa minuli a rozmýšľam, že keď to takto pôjde ďalej, ostáva mi len dobrovolne skončiť tento mizerný život. Prosím o radu, ako ste tieto problémy riešili vy?

AdamKrt

A co na to policia ? Ved, ked napadne, podaj trestne oznamenie a nech ho odsudia. Ak ho uznaju, ze nesvojpravneho, tak miesto vezenia pojde na liecenie a tam sa ho pytat nebudu, ci chce, ci nechce. Bude to sudne rozhodnutie.

pelikan

Psychiatra sme kontaktovali a konzultovali sme tieto problémy. V nemocnici bol asi pred rokom, kde mu nastavovali vhodné lieky. Rada bola v prípade problémov polícia+pohotovosť. Problém je aj v tom, že ho dobrovolne ani prehováraním nie je možné prinútiť brať lieky a ani injekcie. V poslednej dobe mám problém ho vôbec presvedčiť aby išiel k lekárovi. Evidentne je mimo reality, pravepodobne počuje hlasy, vymýšľa si udalosti, ktoré sa nestali. Pri fyzických a verbálnych útokoch akokeby nepoznával svojich najbližších, rodinných príslušníkov a je zákerný.

tpch

konahle zacne utocit, nevahaj a okamzite volaj. Bud neuziva lieky, alebo mu lieky nepomahaju. Musis sa rozhodnut/ty alebo on. Zvol seba. Urcite potrebuje upravit liecbu. Kontaktujete vy vobec jeho psychiatra? Vie vobec psychiater o jeho agresivite
Nechali ste to dojst do krajneho stadia, takze uz pomoze len krajne riesenie. Preco ste to vlastne neriesili skor

pelikan

Skutočne sa cítim bezmocná, vlastne útočí na mňa aj keď sa chystám na pracovné pohovory pre prijatie do zamestnania. Útočí hlavne na tvár, takže som mala rozbité obočie,modriny,rozbité ústa. Môže sa človek v takomto stave dostaviť na pracovný pohovor? Hrozné! No a naviac je vulgarny, schopný vulgárnu nadávku najhrubšieho zrna vykričať a zopakovať behom hodiny aj 100x. Nemôžem sa sústrediť! Akokeby nachádzal pôžitok v trápení svojho okolia. Takže lieky, ktoré by mal poberať pri svojej chorobe na ukludnenie, budem poberať ja. Je to skutočne alarmujúce, sme ako v začarovanom kruhu, takto zúrivý v minulosti nebýval. Obávam sa o neho, o bezpečnosť seba, svojho okolia, zariadenia bytu, dokumentov ...Ďakujem za radu, myslím, že keď budem volať pohotovosť a políciu, to už skutočne príde k niečomu tragickému.

tpch

Akonahle na teba zautoci, volat policiu a sanitku. Akonahle je dusevne chory nebezpecny svojmu okoliu, treba ho hospitalizovat proti jeho voli. Co sa tyka penazi, musis sa poradit s pravnikom, skus bezplatnu pravnu pomoc pre nemajetnych. A premyslaj o umiestneni v ustave.