Strojček

Príspevok v téme: Strojček
Nika26

Dobrý deň,
mám veľmi krivé zuby, a chcem strojček.Nerada sa usmievam, a keď som bola mladšia robili si zo mňa ostatní srandu. To, že chcem strojček som vravela aj doma, ibaže moji rodičia s tým nesúhlasia.Vravia, že je to nanič, zbytočné vyhadzovanie peňazí, atď... Raz pred pár rokmi (keď som mala inú zubárku), mi bolo povedané, že mám veľký predkus (niečo cez 5 mm) a že tomu pomôže len strojček ... Vtedy som sa celkom potešila, ani rodičia neboli veľmi proti.. No potom sme sa presťahovali... Teraz mám iného zubára a ten nevyzerá, že by sa chystal povedať mi, že potrebujem strojček. Napísala som Vám, lebo som už zúfalá a neviem čo mám robiť. Ja by som veľmi chcela ten strojček, ale niesom ten typ človeka, ktorý dostane všetko čo chce, a ktorý vie presviedčať. Prosím, skúste mi pomôcť :/

Eva531

Nika26 - ked najblizsie pojdes k zubarovi kvoli tomu kazu, tak mu povedz, ze si velmi zelas strojcek a spytaj sa ho, ci by ti nemohol dat odporucenie na celustnu ortopediu, pripadne ci je potrebne, aby si po to odporucenie prisli aj tvoji rodicia spolu s tebou, aby sa mohol o tom porozpravat aj s nimi. Necakaj, ze ti to navrhne sam od seba, na taketo veci sa ludia zvyknu pytat. A este jedna vec: Neviem, ci si si od predchadzajucej zubarky preniesla kartoteku k tomuto zubarovi, alebo si si ju nepreniesla a on ti zalozil novu. Lebo ak si si ju nahodou preniesla, tak je celkom mozne, ze ak ti predchadzajuca zubarka do kartoteky poznacila, ze si uz bola poslana na celustnu ortopediu, tak tento zubar to uz riesit nebude, lebo si bude mysliet, ze cakas niekde na celustnej ortopedii v poradovniku na strojcek. Ak si nevies inac poradit, tak napis internetovemu zubnemu poradcovi. Pozri sa, co som pre teba vygooglila, posielam ti linky na dve internetove zubne poradne: www.dentonet.sk www.dentalalarm.sk

Nika26

Ďakujem za rady :) Pozdvihli ste mi sebavedomie :) Len škoda, že niesom typ, ktorý je tak odvážny a povie ľudom do očí, čo chce :/ No, nevadí, mamu sa snažím spracúvavať postupne :D :D Zatial sa mi to sice nedarí ale nevzdám sa :D Ku zubárovi chodím väčšinou sama, čiže by nemal byť problém vyslovene sa spýtať, či mi ten strojček netreba .. či ? O nejaký týždeň mám ísť ku nemu kvoli kazu. Myslíte, že by som to mohla nejako nadhodiť ? :D A ináč ako ste tu napísali, on je ten typ, ktorý povie iba to, čo je fakt že poriadne nutné . Jedna spolužiačka ku nemu chodí, no a tá mala teda strašné zuby... No a povedal jej, že jej treba strojček asi až pred necelým polrokom ! No a to bolo už zdialky vidno, že to čo má ona v ústach je fakt prúser! Aj tak stále dúfam, že to nejako povie sám od seba :D Len škoda, že tam nechodím často s mamou, pred nou by to asi povedal pravdepodobnejšie ako keď tam budem sama .... A mimochodom ten nápad že namiesto nejakého darčeka to sa mi páči :D Teraz bude deň detí :D Dúfam že nemajú ešte nič kúpené :D No už vidím mamu ako sa bude na mňa pozerať a čo si bude myslieť (šibe jej, nemá horúčku ?! :D )Aj tak veľká vďaka :) A keby ste mi radili ďalej, veľmi by mi to pomohlo :)

lea26

predkus sa da pekne strojcekom upravit, objednaj sa k celustnemu ortopedovi aj s mamou a on uz bude vediet, ako ju predvedcit... Ked este nemas 18, hodnu cast Ti zaplati poistovna...

Eva531

Ak uz ti raz bolo povedane, ze ten strojcek potrebujes, tak by to tvoji rodicia mali akceptovat a mali by ti ho nielen dovolit, ale aj pekne zaplatit, vsak tolko si uz od nich hadam zasluzis, ci nie? Tu predsa ani zdaleka nejde len o krasu, ale predovsetkym o zdravie, jednak o zdravie tvojich zubov, a jednak aj o tvoju psychiku, ale aj o tvoj stastnejsi buduci zivot, pretoze kvoli vysmechu zo strany deti sa ti moze znizit sebavedomie a aj ked si napriklad v 18-tich rokoch zacnes zarabat peniaze a strojcek si das urobit za svoje, zuby sa sice vyrovnaju, ale nizke sebavedomie nadobudnute v detstve ti uz zostane raz a navzdy. Mozes navstivit dvoch zubarov, z toho jeden ti povie, ze ten strojcek potrebujes a druhy ti nepovie nic. Jednoducho povedane, niektori zubari vykonaju prehliadku dokladne a okrem ineho v ramci prehliadky posudia aj celustnoortopedicke vztahy, cize napriklad to, ci mas predkus, ci mas krive zuby, oboznamia ta s problemami, ktore pre teba do buducnosti vyplyvaju z predkusu a z krivych zubov, ak by si si strojcek nedala a daju ti odporucenie na celustnu ortopediu, kde ten strojcek potom dostanes. Obzvlast v detskom veku a v puberte je dolezite, aby zubar tieto veci na kazdej prehliadke posudil a zhodnotil. No su aj taki zubari, ktori sa na to s prepacenim vyseru, neberu deti a teenagerov vazne a ked maju na starosti skolu, beru to iba ako neprijemnu povinnost, a teda pokial pacient sam nepovie, ze ten strojcek chce, tak zubarovi je to jedno, nanajvys skontroluje, ci mas kazy a dalej sa uz tebou nezaobera. Zrejme si asi teraz natrafila na takeho, tak ak ten strojcek chces, treba mu to povedat, pripadne objednaj sa k nemu aj spolu so svojimi rodicmi a porozpravajte sa o tom spolocne (myslim to tak, ze termin u tvojho skolskeho zubara vybavis ty, samozrejme s tym, ze mu povies, ze rodicia by sa chceli s nim porozpravat o strojceku a rodicom povies iba to, ze zubar by sa chcel s nimi porozpravat a hotovo, vsak rodicia predsa nemusia vediet, ze si to cele spiskala ty :) ), alebo ak tento tvoj novy zubar nejavi zaujem o komunikaciu s ludmi a okrem manualnej prace ho nic ine nezaujima, tak navstiv ineho zubara, ktory bude ochotnejsi sa s tebou a s tvojimi rodicmi o tom porozpravat. Pokial ide o to, ako presvedcit rodicov, ak to nevies ty, nechaj to na zubara, on by to snad uz zvladnut mohol. Ak by si sa predsa len chcela pokusit presvedcit rodicov sama, aby ti ten strojcek dovolili, tak napriklad na internete urcite najdes kopu clankov, v ktorych sa pise o problemoch, ktore vyplyvaju z chybneho rozostavenia zubov. Krive zuby su nachylnejsie na tvorbu zubneho kazu ako rovne zuby, pretoze sa tazsie cistia ako rovne, obzvlast ak mas nahodou niekde take miesta, kde sa ti zuby prekryvaju. Ak mas zuby krive pre nedostatok miesta, tak potom sa uz u teba pravdepodobne jedna nielen o problem s krivymi zubami, ale aj o problem s tesne rozostavenymi zubami. Tesne rozostavene zuby su tiez nachylnejsie na tvorbu zubneho kazu, obzvlast v medzizubnych priestoroch, ak tam dentalna nit a medzizubna kefka tazko vchadza, alebo medzi niektore zuby vobec nevojde. Jednoducho si skus o tom na internete nieco vygooglit, precitat, vytlacit a skus to tvojim rodicom nenapadne podstrcit, napriklad pohodit medzi noviny a podobne... S rodicmi je to niekedy fakt tazke. Velmi sa im cudujem, ze ak existuje nieco, co by mohli urobit pre tvoje zdravie, tak oni to urobit nechcu. Ved zdravie zubov nezavisi len od toho, ako casto si zuby umyvas, ale aj od toho, ako su zuby vycistene, a krive zuby ani pri akokolvek velkej snahe nikdy nebudu vycistene tak dobre ako rovne zuby pri takej istej snahe. A umyvat si zuby ti nahodou rodicia este nezakazali? Alebo skus na nich tak, ze ked sa ta opytaju, co by si chcela ako darcek k narodeninam, ci za dobre vysvedcenie, pripadne na birmovku a podobne, tak povedz, ze najviac zo vsetkeho si zelas strojcek.