Cvicenie doma, posilnovanie a uvolnenie svalstva.

Príspevok v téme: Cvicenie doma, posilnovanie a uvolnenie svalstva.
Krakatoa

Ahojte, tak som sa rozhodol, ze chcem trochu spevniet a pravidelne si poprehybat kosti. Na fitko, posilnovnu nemam cas a faktom je, ze nechcem ani schudnut ani sa stat kulturistom, len sa chcem hybat a cvicit doma sam, ked je cas. Robim kliky na prsia a svaly ruk, drepy na stehna, brusaky a este par jednoduchych cvikov na lytka a aj na chrbticu. Je to efektne a jednoduche a o to mi aj ide. Viem, ze takymto sposobom nenaberem vatsiu silu, alebo objem svalov, ale zameriavam sa na to, aby som spevnel a bol ohybny. Preto by som chcel poradit, nejaky cvik, alebo subor cvikov, co najjednoduchsich, casovo nenarocnych a efektnich, ktore su zamerane na OHYBNOST, RELAX, DYCHANIE a proste chcem byt fit, bez posilovni, poskakovanie pred TV, kupovania si ciniek a podobne. Napadla ma Yoga samozrejme, ale to mi pripada na komplexnost a filozofiu viac ako zivotny styl, nez chvilkovy relax na par hodin v tyzdni. Su aj ine ako napr. Izometricke cvicenia a podobne. Preto si chcem nechat poradit a ako som hovoril vyssie, jedna sa mi o EFEKTIVNOST.

Lau123

Ta ohybnost su dobre cviky kde si natahujes stiahnute svaly z posilovania... napriklad podkolenne slachy a to je natahovanie k noham ci uz v stoji alebo v sede.(to iste ked das nohy odseba, samozrejme len ako sa ti da a predlaanas sa) Dalej su velmi dobre brusaky v kt vsak nejdes upne k noham ale zdvihas len lopatky je to zdravsie voci tvojej chrbtici.Bruco si natiahnes ked si lahnes na brucho a opres sa o ruky a snazis sa dvihnut ako len ide. Ked sa budes natahovat pravidelne tak tvoje slachy aj povolia :)