Bojím sa skončiť s HAK.

Príspevok v téme: Bojím sa skončiť s HAK.
sa

V puberte som nemala problémy s akné, začali až v 25. Dermatologička na mne vyskúšala všetko, zabralo to vždy na pár mesiacov a potom sa to vrátilo. Myslím, že to nebola až taká silná forma akné, ale ona mi navrhla Roaccutane. To som nechcela, tak som začala brať HAK Chloe. Po pár mesiacoch som mala pleť ok a odvtedy aj relatívny pokoj. Teraz by som rada HAK vysadila, ale bojím sa, že sa to vráti. Mám už 29 a nepotrebujem mať zasa mindráky zo svojho výzoru.
Viem, že to tu už isto bolo preberané...ale mňa by zaujímali konkrétne prípady, keď...
...niekto dostal akné v staršom veku, bral HAK a ako to vyzeralo po vysadení HAK?
Gynekologička mi povedala, že v mojom veku by sa to už možno nemalo vrátiť...ale aj tak mám obavy...tak prosím nejaké skúsenosti...
Ďakujem.

pragma

vdaka hak sa mi urobili krcove zily a mala som velke problemy s pecenou. obvodny lekar mi odporucil uz nikdy hak neuzivat.

jajka001_

tiez sa toho bojim. predtym som mala uplne v pohode plet, akne od 26, po ukonceni kojenia, liecba Diane35. beriem to uz dva roky...bojim sa lebo problemy s pletou maju aj moji surodenci asi je to geneticke.

jankaaaaaaaaa

neviem ci to zaberie, ale ja to planujem takto vyskusat. tiez beriem teraz diane 35(to iste co chloe) kvoli pleti a po roku budem znizivat davku. uvidime

Laurina22

Chcela som ti len povedat,ze moj doky si mysli,ze akne mat uz nebudem.Ja som brala HAK,mala som peknu plet,vysadila som,vyhadzala som sa,naozaj skaredo.Zacala som brat HAK opat a plet sa mi krasne vycistila.

sabynka

Janka-myslíš, že by to pomohlo? Máš s tým skúsenosti?

Laurina - Nerozumiem celkom. Mala si aj predtým akné alebo nie? A ani rok po vysadení sa ti nevrátilo?

Laurina22

Ahoj,ja som chcela HAK vysadit,ale tiez som sa bala prave koli tomuto problemu,rozpravala som sa o tom s mojim dokym a povedal,ze pockame,kym uplynie rok,aby sme videli efektivny vysledok a podla neho sa mi uz ani akne nevrati.Ale ja som ju koli akne nebrala,podotykam.

jankaaaaaaaaa

ja na tvojom mieste by som postupne znizovala davky. teda prejst na jeanine a po polroku na yadine a potom vysadit