pes a človek

Príspevok v téme: pes a človek
Fanfalina

Dobrý večer. Manžel nechtiac zranil psíka, vek 1 rok. Podľa veterinára má zlomenú chrbticu, ale vraj by mal prežiť. Ja som za to, aby sa na neho pozreli cez RTG, manžel že načo, vraj ak má prežiť prežije, ak nie umrie. A že prípadná operácia by stále najmenej 1000 Eur, na čo som navrhla, že sa ako rodina môžeme poskladať v prípade potreby. Všetko odmieta.Je mi z neho zle, len čumím, že na to, ako ho má rád, že ako sa teraz k tomu všetkému stavia. Normálne pochybujem o tom či má srdce. Nedokážem s tým nič urobiť, lebo je to svokrov pes, no jeho zranenie má na svedomí manžel. Ide tu o princíp, ale aj o to aby psík netrpel. Je možné, aby mal normálny človek takto nízko posadené city voči zvieratám? Asi neviem s kým dlhé roky žijem, je mi na nič. Len to zveličujem, alebo mám naozaj pochybovať o tom či doma nemám Herodesa?

jajka001_

a mozno je len prakticky, nie emotivny, lebo jednoducho vidi dopredu a nechce to riesit, lebo ono dat 1000e za psa, je dost, otazka je, kde na to vziat. ale myslim ze na ten rtg by ste mali ist...a potom sa zaoberat s tym co dalej. je to dost zvlastne, takto to povedat, ze bud umrie alebo nie, ved sa uvidi. chladne. aj ked je to iba pes, je to ziva bytost. porozpravala by som sa s nim o tom. nech ti to vysvetli, preco tak reaguje.

Fanfalina

Sme spolu cez 10 rokov a áno, máme deti .Jasné, že som si doteraz nič závažné nevšimla, k deťom a ku mne sa správa pohodovo aj keď býva občas tvrdohlavý. Zodpovednosť mal vždy. Asi som bola slepá, že som určité veci nevidela, alebo nechcela vidieť, no nečakala by som, že sa to prejaví práve takto. Je možné poznať povahu človeka podľa toho ako sa správa k zvieratám? Asi áno.

jajka001_

no...ako dlho ste spolu? mate deti? je zvlastne ze sa tak chova, nikdy predtym si si nic podobne nevsimla? to je dost zasadna vec, sucit, zodpovednost...