Prosba - hľadám darcov krvi

Príspevok v téme: Prosba - hľadám darcov krvi
martina 131

Hľadám touto cestou ľudí, ktorí by boli ochotní darovať krv, alebo vedia o možnom darcovi. Je to krv určená pre mamičku 2 ročného chlapca, ktorá je v 7-mom mesiaci tehotenstva a zistili jej leukémiu. Kvôli gravidite nemôže podstúpiť radikálnu liečbu.Jedná sa hlavne o krvnú skupinu 0 pozitív, no je možné darovať aj inú krvnú skupinu-pri odbere je potrebné uviesť, že je to pre p. Šoóšovú,NsP sv.Cyrila a Metoda, Antolská 11,Ba a takto bude sprostredkovaná výmena. Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem.

hortenzia27

Martinka všemožne sa budem snažiť aby cez NTS v B.B poslali čo najviac krvi do BA.Z môjho okruhu kolegov-darcov sme rozhodnutí urobiť všetko pre zvrátenie tej strašnej dg.

ankaa

Ja velmi rada by som pomohla,ale kedže som chudokrvna tak nemožem preto aspon prajem z celeho srcda nech sa buduca maminka vylieči aj z dietatkoma nech su zdravi obaja držim palce za skore uzdravenie

martina 131

Vôbec som nedúfala, že si túto tému niekto všimne.Ale ešte stále je dosť úžasných ľudí, ktorí nemyslia len na seba. V BA sa dá krv darovať len na 2 miestach- na Kramároch a v Ružinove.Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem.

Alternativa

Zistila som, ze darovat krv mozno do 60. roku zivota. Kedze spadam do tohto limitu, pojdem si po rokoch zopakovat darcovstvo /asi v pondelok/, priamo na Antolsku.
Je tazke prijat, ze clovek nevie inak pomoct. Tak aspon tou kvapkou krvi...

sska

My sme z Levíc, môj manžel je darca krvi, takže keď pôjde darovať krv v leviciach, tak len povie, že pre tú konkrétnu pani?

martina 131

ja som musela odber odložiť - ale ak si ešte nebola ani ty, možeme ísť spolu. Ja som z BA. Je tam totiž treba veľa ľudí (menia jej krv 1-2x denne).