Som na dne...poradte mi, prosím...

Príspevok v téme: Som na dne...poradte mi, prosím...
loli

Ahojte, mám velký problém z ktorého mi už pomaly začina šibat.
S mojím už teraz manzelom som 9 rokov a z toho sme 1 rok manzelia.zobrali sme sa nie preto, že by sme museli ale chceli sme to obaja, ale po svadbe sa vsetko v nasom vztahu zmenilo, vsimla som si ze moj manzel je ku mne nejaky iný, najprv som to nechavala tak ze asi ma zlu naladu ale casom mi to uz zacalo vadit, prestaval so mnou spavat ja som ho zacala podozrievat a stale som len nieco vyvolavala len aby som sa dozvedela pravdu.
raz som to uz nevydrzala a skoro rano som sa mu pozrela do mobilu a nasla som tam schovanu sms a mms nejakej baby. nic som mu nepovedala az vecer ked som dosla domov z prace som sa ho opytala co to ma znamenat, povedal mi ze on s nou nic nema a nemoze za to že mu pise , ze si pise aj s jeho kamaratmi s ktorými hra minigolf.strasne ma to zobralo a v ten vecer som prave odlietala s kamaratkou na dovolenku, poviem vam bolo mi neskutocne zle ale jedine co som tej slecne napisala bolo že si nezelam aby pisala a posielala svoje mms mojmu manzelovi a že dufam ze je inteligentna a pochopila to.nikdy viac som ju nekontaktovala a dala som aj jemu najavo, že som jej napisala.neozvala som sa mu ani z dovolenky az on mi napisal ze dufa, ze som v poriadku a ze nech si myslim co si myslim on ma nikdy nepodviedol a miluje ma. neverila som ani jednumu slovu. toto vsetko sa udialo este v septembry 2010.od toho dna sa moj zivot strasne zmenil, trpim a stale mu neverim aj ked ho velmi milujem ale priznam som nestastna. boli uz aj dni kedy som sa usmievala ale opat som zasla daleko a zacala som mu prehladavat mobil vsetko kde som sa dostala, nasla som aj nejake fotky ale na to mi povedal ze ich len upravoval pre nejakeho kamarata. priznavam, nikdy som takto na neho neziarlila a prave on bol ten ktorý na mna strasne ziarlil a za vsetko co sa mu nepacilo mi to splechol do tvare. nasa situacia sa stale nezmenila , ked sa s nim cchcem rozpravat povie mi ze ja mam problem som chorobne ziarliva a ze on mi nic nerobi ze to len ja si v hlave vytrvaram obraz a ze sa mu nepaci ze ho podozrevam zo vsetkeho a ze on mi nic nerobi.aj na chvilu prestanem ale opat potom zacnem snorit.viem ze je asi vo mne problem, preto som sa aj rozhodla vyhladat psychologicku, no minulý týžden v stredu mi to opat nedalo a pozrela som sa do jeho mobilu kde som nasla maili kde si pisal s nejakou babou , ked ma uvidel s mobilom uz aj bolo ja som zacala nanho kricat ze nech mi to vysvetli a ze preco ma podvadza, zacal mi nadavat ze som chorobne ziarliva, chora psychopat mam sa dat liecit, že mu leziem do sukromia a ze on s nikým nic nema ale uz mu lezie na nervy ako sa chovam ze len snorim kde co nanho najdem...dva dni som sa z toho nedokazala spamatat a ani dodnes nespavam, nejem len premyslam kde som zlihala. nas intimny zivot je na bode mrazu , skryva sa predomnou a ja uz nevladem a neviem co moze za tym byt. prestala som s nim uplne komunikovat a napisal mi sms kedze bol mimo celý vikend ze docestoval ok a ze nech som neni v strese ze mi nic nerobi, urobil sice prvy krok ale ja som sa uzavrela a nedokazem uz dalej takto zit, aj som navrhla ist do manzelskej poradne ale to odmieta.uz som uvazovala aj nad rozvodom , ale neviem si zivot bez neho predstavit. som uz zufala a neviem ako dalej , poradte mi prosim.dneska mi napisal , ze sa rozvadzat neplanuje.

ja40

ja som take nieco zazila,takze neboj nie si sama
prvykrat som to zazila s mojim byvalym manzelom a preto je moj byvaly,on mi zatajoval aj nos medzi ocami,bolo to fakt neuveritelne,miestami som nevedela ci robi zo mna kravu,alebo zo seba somara,ale on bol fakt taky,aj ja som mu nasla nejake sms,ale hlavne my sme este vtedy nemali internet,tak ku nam volala nejaka baba na pevnu linku a pytala si ho k telefonu!!! on to zdvihol a nieco jej iba pritakaval,ja som ju normalne pocula,ze "urcite sa mi ozvi" a povedala jeho meno,on len,ze "aha,dobre" blabla...a ja sa potom pytam "to kto bol??" a on ze "NEVIEM",no teraz sa uz na tom smejem,ved to su roky,ze jaky to bol somar a ja naivna,ale po rozvode sme na tom lepsie ako kedykolvek predtym,on bol presne taky,ze sa nechcel nikdy porozpravat a ja zase furt by som vypravala,lebo som toho nazoru,ze komunikacia je najdolezitejsi prostriedok v partnerstve,vyriesi vela nedorozumeni,ale ked jeden nechce tak sa neda...
no a druhy krat sa mi to stalo s mojim terajsim priatelom,tiez sme spolu uz 9 rokov a teraz posledny rok mu zacalo sibat z FB! Ja som ho nikdy predtym neupodozrievala,lebo som nemala dovod,fakt vernejsieho chlapa by ste nenasli,on je domased no a vlastne preto vymyslal na tom FB,zrazu kukam jak velice komentoval fotky nejakej pipky,brala som to,ze sranda ved co ine nie? Ale kedze ja som dost obozretna a poznam ho ako vlastne boty,tak som si vsimla,ze ked odidem z obyvacky do kuchyne,tak on zrazu zacne rychlo citat a pisat to co som ja nemala akoze vidiet,no a samozrejme som to videla,prisla som k nemu blizsie a vravim " no ukaz co to tam mas" a on ze "naco"?? no ty brdo,sam sa prezradil touto reakciou,lebo vzdy predtym by reagoval,ze "ved sa pozri" a ja som sa pozrela,lenze teraz nemal ciste svedomie a dostal ma do rozpakov a urobila som aj ohen na streche samozrejme (to ja rada) :-) a vravim mu,ze "OK ak mi neukazes,co tam skryvas,tak ja ti slubujem,ze sa ta uz nikdy na nic nebudem pytat,ALE odteraz budem aj ja pred tebou schovavat veci"
fakt sme sa vtedy porozpravali,mna to fakt bolelo,ze je takyto na mna atd...ale nebolo mi vsetko jedno,nakoniec prisiel s navrhom,ze si zrusi konto na FB,pytala som sa,ci si je tym isty,trval na tom a tak som rada a odvtedy som kludni aj on aj ja a po veceroch sa konecne venujeme viac jeden druhemu :-)
takze tolko moj pribeh a hlavne prajem prispievatelke aj ostatnym,ktorych sa to tyka,aby sa vase situacie vyriesili ku spokojnosti oboch partnerov.
A hlavne teraz viem,ze chlap si dovoli len tolko,kolko mu zena dovoli

Laurina22

Vsak to napisal,nie?Ze Netvrdi ani,ze ste stastni.Hovorim,porozpravajte sa o tom.Snaz sa byt kludna a neplakat.Zatni sa.

loli

je pravda, ze som si ta bral hlavne kvoli tebe, pretoze sama dobre vies aky mam nazor na svadbu a manzelstva.
nie je to u mna to hlavne co ma robit ludi stastnymi a netvrdim, ze sme stastni. ja sa snazim vseto neprezivat s negativizmom.
ty robis presny opak. na vsetkom hladas len zle a to ta nici a prispieva k celkovej nepohode.
ja mam skor pocit, ze dusis v sebe mnozstvo veci, ktore ta na mne stvu. Dokonca aj moja osobnost

Cez maili to s nim ide mozno sa aj prizna.

loli

Viete baby, ked som sa s nim pred 8 rokmi rozisla a nasla som si ineho tak ma prosil aby som sa vratila, plakal snazil sa ma vyhladat a ja som si povedala nie, chcel sa zabit jeho mama mi volala a az nakoniec som si uvedomila ze ho milujem a vratila som sa. odpustil mi aj to ze som bola s inym ale po rokoch mi to mozno chcete mozno nechcete vyhodil na oci a ked som mu povedala naco sa potom chcel vratit tak povedal lebo som nedokazal bey teba zit a teraz to vsetko mam ja. ako keby ma ten zivot potrestal. ja uz fakt baby nevladzem nikomu toto neprajem aby zazil lebo je to strasne.

Laurina22

Ale ved preco by sa mu mala prosit?Preco by ona mala lutovat?Ano,nech riesi triezvo ale triezvym rozhovorom.Jednoducho sadneme si a porozpravame sa.Z oci do oci.Hotovo.

euba

chlap nie je zena, laurina. On je bezradnnny ked ona zacne plakat, takze ten mail ma ani tak neprekvapuje. Chlapi radi riesia veci triezvo. Ak si s nou vazne len pisal a nepoklada to za neveru,lebo loli lubi, tak si teraz o nej mysli ze je fakt ziarliva krava. Ved nech mu zatym este napise, ze ak ju sklame, tak jej to bude luto, ale taky vztah tolerovat nebude. Ak to aj ona bude riesit v klude a triezvo, tak o to viac si ju bude vazit a nebude mat potrebu mysliet na ine. Ale ak vytvori neprijemne prostredie, tak sa on bude snazit odreagovat na naruci inej.

loli

Urcite sa nebudem pred nim viac ponizovat a prosikat to nie, este kusok hrdosti co vo mne zostalo mam ale neurobim to, ved so mnou nevie ani komunikovat tak preco sa mam ja ponizovat.nech mi to povie do oci ked je taky hrdina