acne cystica

heyhey

velmi pekne dakujem za rady, naozaj si vazim, ze si niekto najde cas a napise, co by mohlo pomoct a tak.. kukala som tu albertovu, ale opat- vstupne vysetrenie 70 euro, kazdykrat ked tam dojdem opat poplatky a nemam ziadnu zaruku, ze to pomoze.. a polroka cakat na zazrak ja uz nemozem.. naozaj ma to psychicky nici. :( a v terramedice som sa tiez spoliehala, ze mi tam pomozu a akurat sme tam nechali dokopy asi 500 euro..
teraz mi doktorka zistila z vyteru z akne, ze mam zlateho stafylokoka ci co, ale ze nie v takom rozsahu, aby mi dali antibiotika. cize som dostala len lokalne- framykoin.. ale podla mna to akne nie je z neho, neviem.. mozno len zhorsene ale pochybujem, ze je to pricina.. a ze sa mam soluxovat aspon 3krat denne po 10minut, aby mi vsetky vyrazky vysli cim skor na povrch. ale predstava, ze budem ako strasiak... ach boze... ja si myslim, ze to bude nieco s hormonmi, i ked mi uz boli robene testy.. ale vzdy pred menzesom /taky tyzden/, vyzeram fakt desne.. ja uz neviem.

po.mocnik

no, takmer kuzelnik. ale inak je to psychologicka co sa venuje alternativnej medicine. ale fakt ze teda k nej chodia ludia z neuveritelnymi diagnozami. a co som pocula ona sama mala v rodine niekoho nevyliecitelne choreho a nejako ho z toho dostala. uz sa nepamatam o co sa presne jednalo. co ale mne osobne velmi vyhovovalo ze sa s nou da velmi doverne porozpravat ved jasne ked je to psychologicka ale je fakt dobra aj na to liecenie.

po.mocnik

a to ze ti povedali, ze takeho pacienta este nemali, to asi hovoria kazdemu druhemu, lebo aj mama kamosky tam bola a tiez jej nepomohlo to liecenie a nakoniec ked uz oplieskala vela penazi a vyjadrila nespokojnost jej povedali, ze im je to luto, ale takeho pacienta este nemali... xi-xi...

po.mocnik

heyhey, precitala som si tu dole tvoje prispevky, vidim ze ti niekto radil aj albertovu. chapem, ze mas uz vsetkeho plne zuby,ale akne si nevyliecis len tak zvonka a HAK urcite nie je idealne riesenie. ja by som to na tvojom mieste s tou albertovou skusila. my sme sa o nej dozvedeli asi pred dvomi rokmi - kolegyna nieco videla v telke. ona isla prva, a my dalsie dve kolegyne asi dva mesiace po nej. kazda z nas mala iny problem. ale ta prva kolegyna praveze mala strasne akne. ona navyse hak nemoze brat, lebo ma nejake zle pecenove testy. mozem ti napisat, aky bol u nej priebeh tej liecby. najskor sa to akne tak nejako zhorsilo, ale ze na to ju ona upozornila. ale aj tak z toho bola dost na nervy. ale potom asi tak za dva mesiace to si uz tak presne nepamatam sa jej najskor zacali stracat na pleciach a na dekolte. no a do pol roka uz teda mala naozaj len mierne. celkom sa z toho dostala az asi tak po roku. a to to aj prerusila, lebo uz nemala trpezlivost. len sme ju do toho nakoniec my dotlacili, lebo stale plakala ze nema chalana a ze sa nevyda a tak, tak sme boli uz nasrate ze ved nech nieco robi a vydrzi a vytrva do riti, nielen rumazgat. teraz je uz dobre ale na jednom lici a na cele ma jazvy ale to tam musela mat uz predtym co si to stale rypala. vtedy to mala fakt zle take velke bulvy a stale zapalene a hnisalo jej to. a vo vystrihu hroza cez leto nemohla mat nic otvorene. ani slnko jej nepomahalo z toho mala zase flaky.
u albertovej je ta vyhoda, ze ona ti na rovinu povie ci to pojde alebo nie a co mne osobne vyhovovalo ze sa stale zaujima o to ako sa citis a co ti je. neda sa jej volat to je fakt ale zase ked jej posles mail tak ti napise co mas robit. ja som napr. mala uz styri roky stale mykozy, no na porazenie to bolo lebo len dokola gynekolog - lieky - chvilu dobre - zase zle - gynekolog - lieky... najdlhsie mi to vydrzalo ze bolo dobre tak mesiac. ja som sa na tie mykozy u nej liecila skoro rok ale chvala bohu ze pomohlo. ale tiez mi povedala kde je u mna problem, preco sa mi to vracia aj ze to nejaky cas bude trvat. a dokonca mi povedala, ze ked som netrpezliva, aby som radsej ani s tou liecbou nezacinala. urcite nikoho nepresviedca len nech sa u nej lieci. ona ma dost ludi a myslim ze sama ma zaujem hlavne o takych ktory sa z toho naozaj chcu dostat a budu s nou spolupracovat.
to ze je k tebe niekto mily, to nestaci, ved mili su vsetci co robia sukromne aby si ta ziskali. ale musia ti aj pomoct nielen byt mili.

heyhey

*robili:D
ako niekomu vraj pomozu, ale mna sklamali.. az teraz mi povedali, ze takehoto pacienta este nemali- ako to akne. lenze mne je na dve veci, ze su mili, snazia sa a ze vidno, ze im je luto, ze mi nepomohli. za ten polrok som tam nechala dokopy asi 500 euro a co z toho.. nic.

akne

no, to je dobre na figu. urcite to bolo aj dobre drahe. kamoskina mama tam dala vraj iba za lieky na mesiac 85 eur. a k tomu vysetrenie dalsich 80 eur. a viackrat tam uz ani neisla, lebo nemala tolko prachov. tak som chcela vediet ako to tam chodi. mozno ani jej by neboli pomohli, takze nemusi lutovat.

heyhey

no super :(

v terramedice ako maju fajn pristup, doktor mily aj sestricka.. ale tak vysledok nulovy.. testy mi robily, akupunkturu, detoxikacie, nieco s lymfou, odvary mi dali, nejake cinske bylinkove tabletky... a nic...

akne

a ako ta liecili v terramedice? to si tam chodila pol roka a vobec ti to nepomohlo? kolegyna na nich dost nadavala ze tam len obuchala peniaze ale nechce sa mi verit ze su uplne na nic, ved tam chodi vela ludi tak urcite im pomozu, nie?