Vychrtlina?

Príspevok v téme: Vychrtlina?
Pätnástka

Ahojte. Mám 15 rokov a patrím medzi chudých ľudí a už mi to aj lezie na nervy lebo stále častejšie počujem narážky na moju postavu. Blíži sa leto a väčšina báb chce schudnúť ale u mňa je to naopak. Momentálne mám asi 168 cm a vážim 46 kg ja viem že je to málo ale mám to po mamine ktorá bola tiež v mojom veku asi taká chudá. No a dnes bolo strašne teplo tak som si obliekla šortky a také tričko na ramienka a keď som šla po meste aj s kamoškami tak viackrát som začula že AHA AKÁ VYCHRTLINA. Dnes ma to fakt dostalo a potom som sa cítila veľmi nepríjemne čo pretrváva aj doteraz. Má daktorá z vás podobný problém? Skúšala som pribrať ale keď to nejde tak to nejde. Už sa mamina rozprávala s doktorkou aj o B12 injekciách lenže tie podporujú chuť do jedla a ja mám aj bez toho dobrý apetít. No proste ja neviem či mám chodiť v týchto horúčavách v teplákoch či v čom keď mnohým prekážam v šortkách a tričku a aj to komentujú. Ja by som tým ľuďom najradšej aj dačo povedala ale v tom momente ma nenapadol žiadny odfajč. Proste dnes ma to až príliš trápi a cez víkend mám ísť s kamarátkami na kúpalisko ale najradšej by som to celé zabalila lebo tam ma budú kritizovať ešte viac. A to všetko kvôli tomu že som chudá za čo ja samozrejme nemôžem.
Má niektorá z vás podobný problém? Ako to prežívate? Lebo mne to až tak nevadilo že som chudá ale dnes sa pre to dosť trápim.

elsa5.5

Pätnáska a čo že si chudá?vôbec sa nad tým nepozastavuj každý nech sa stará o seba ak Tebe samej to vadí skús 2 kila pribrať...,ale inak od niektorých ľudí je to čistá závisť na to kúpalisko chod ešte to tak aby si sa riadila podla niekoho...,ja som tiež chudá aj ked som staršia a nemenila by som som spokojná...:)

Sue..

patnastka viem o com pises ja mam tiez 168 cm a 48 kg lenze nemam 15 ale pomaly 22 rokov..tiez dost casto pocuvam narazky na svoju postavu ale nerobim si z toho tazku hlavu...nech si komentuju ked ich to tak strasne zere:)nemusis sa bat si mladucka, pokial nemas ziadne zdravotne problemy,stravujes sa normalne netrap sa tym kolko mas kg a ani sa nemusis snazit silou mocou priberat...v 15 byt chuda neni nic nenormalne ..hlavu hore:)

Chudyclovek

Ahoj...som chalan a mám o 9 cm viac a 3,5kg taktiež viac... doteraz som sa stretával s blbými názormi na moju postavu , že vyzerám ako detsko, chudé rúčky, ked brali žiakov z hodín na prenášanie skrýň lavíc atď, tak som nemohol ísť, "vraj by som to nezvládol" a pre chlapca to je hanba. Vďaka tomu som mal komplex menejcennosti. Nedaj si to a ukáž, že ked si chudá, nedáš si skákať po hlave. Od strednej som si to nedal a teraz sa cítim lepšie-komplex zmizol ,ked som ukázal aký som :)

silviklh

ahoj,ja som mala taký istý problém v 15tich,mala som tiež 46 kg,vžška 169cm.bolo to hrozné!ked mi niekto hovoril,ze som chuda,nereagovala som.kaslina nich,potom som isla na strednu a jedla som pangamin s B12 a pribrala som za rok na 58 kg :D jedla som ako diva,a bolo to aj tou pubertou,hormonmi,ze sa mi zmenila vaha.potom som dala zase na 51 a drzim sa dodnes (22) .v rodine sme tiez chudy.tak skus pockat.
a vies co si aj myslim? dnes ako si si iste vsimla,je v mode "vychtnutost".tak je dost mozne,ze ti aj zavidia,aj ked ja to nechapem :)

anaj47

Mila pätnástka, viem ako sa cítiš, je to o psychike, ale netráp sa.Ja som dnes už v strednom veku a ver mi viem o čom píšeš. V škole mi prirovnávali ruky, že aké mam chudé,že mi trčia kosti, nohavice a šaty mi držali iba na bedrových kĺboch a boli všeliake poznámky.Každý mi vravel, neboj sa priberieš a potom budeš chcieť aby si bola chudšia.Ked´som sa vydávala mala som 23 rokov a 46 kg. Ale v tom je to čaro, že nie všetci ľudia sú rovnaký, jeden je chudý, iný tučný, jeden malý, iný vysoky. Netráp sa tým, nevšímaj si čo si o tebe rozprávajú iní, pokiaľ máš priateľky, užívaj si mladosť a ver, že ono sa to rokmi zmení. Veď máš aj výhody, koľko pekných vecí je v obchodoch pre štíhlych ľudí.Takže hlavu hore, ide leto, hurá do plaviek a nevšímaj si tie hlúpe poznámky ľudí, ved možno oni majú tiež nejaký problém a vieš škodoradosť je najväčšia radosť a raz sa to zlo a neprajnosť každému vráti. Držím ti palce a úsmev..........