Štátna skúška z administratívy - robil/robí ju niekto?

ShaulaThalit

Naposledy som mala 3315. Ale to ako-kedy, podľa okolností. A hej, za 10 min. Ráta sa aj za jednu minútu, to by bolo 331,5 v tomto prípade. A ty máš koľko? Či ty píšeš tiež dvoma prstami? :-)

nicooo

ahoj ja som ich robila teraz akov 4 ročníku na strednejš škole... ale je to z ekonomickej univer. BA.... to prišla taká prof. a rozdala nám zadania... ja si myslím že nie... to že čo má byť v záhlaví tak to si hned pochopila aj čo má ísť ako nemyslím si že je to ťažké mne nerobia tabuľky problém... ale musíš sa tam držať určitých noriem... ako napr...že keď máš čísla 25,25 2563,23 2,00 tak , (čiarka) musí byť pod seba... a to či to dávaš na jedno alebo dve desatinné tak my sme to mali že ak v tom stlpci boli len 54 85 658 69 62 tak to bolo bez desatinnej čiarky ale ak sa tam už vyskytlo jedno číslo že 56,6 589 65 36 tak už sme museli všetko dať s tou jedno desatinnou čiže... 56,6 589,0 65,0 36,0

ShaulaThalit

A ešte jedna vec, keď robím tabuľku v excele, musia byť číselné údaje na des. čísla a následne aj dám formátovať na stred, tak mi to nikdy nezachová poriadie, že napr. stovky pod stovkami, desiatky pod desiatkami. Ako si to robila ty?

ShaulaThalit

Ahoj nicoo, mne odpisy nerobia problém, píšem rýchlo, zväčša okolo 3100 úderov, niekedy viac. A čo sa týka tabuliek, bývajú zadania na vypracovanie zložité? Myslím v zmysle toho, že musíš uvažovať, čo dáš do záhlavia, atď. Ďalej by ma zaujímalo hodnotenie? Je až také prísne? Ja robím štátnice v Ekonomickej Univerzite v BA.

nicooo

ahoj a na akej škole si? ja som ju robila pred mesiacom... a celkom fajn.. kedže 10 minútový odpis ani tabulka mi nerobí problém a ani listy....

ako prvé pôjdeš si napísať 10 minútový odpis... nie sú na bokoch potom napísané údery ale ak napíšeš na stranu a ak sa dostaneš aj na druhú stranu tak to je v pohode musíš mať 2000... ak budeš mať tak si v pohode :) ja som mala 2500 :) ale samozrjeme ak budeš mať chybu tak sa ti strhávajú za to údery tak je fajn mať niečo v rezerve.. potom dostaneš list ja som mala ponuku... a tabuľku... to už sa musíš naučiť tabuľku som robila v exceli tam musia byť čísla v tabuľke na stred a zrovnané pod sebou na desatinné čislo... potom názov zarovnané na 1...... a tiež tie horné názvy na stred.. všetko sa s tým hráš cez formátovanie buniek...