Psychoterapia

Príspevok v téme: Psychoterapia
RenataK

Chodím na psychoterapiu. Od februára. Veľmi mi to pomáha s mojími problémami. Ale dostala som sa do stavu, že doslova žijem od sedenia k sedeniu. Je to taký môj jediný svetlý bod. Na nič iné celé dni nemyslím. Ako sa mám od tej psychoterapie trochu odpútať? Nemôžem byť na tom takto závislá. Veď raz sa to skončí a čo potom? Vďaka za reakcie.

RenataK

Ja mam zase uplne opacnu skusenost :)
Najskor som sla za psychologickou a po par sedeniach sa moj stav dost zhorsil, nechcela som ani za svet ist k psychiatrovi. Po troch sedeniach, ked som uz skoro nedokazala ani odpovedat na otazky mi moja psychologicka vybavila psychiatra a som jej za to velmi vdacna. Beriem AD a konecne mozem na sebe pracovat a vytazit zo psychoterapie maximum. Len akosi som na tie sedenia az moc namotana :(

kuko1

Reni, tie psychotesty som chcela ja. Dvaja lekári mi napísali AD, vždy iné. Mne bolo z nich hrozne zle a nemienila som už skúšať ďalšieho lebo toto mohol vyskúšať hneď ten prvý. Potrebovala som zistiť či som fakt tak na tom zle aby som musela vytrpieť ten začiatok s AD-čkami. Nevedela som čo vlastne tam bude odo mňa chcieť, ale všetko čo chcela som urobila. Tak som robila testy. Myslím. že na začiatok to bola dobrá voľba - lebo bez môjho opisovania sama seba prišla na to aká som. Povedala že to budeme spolu riešiť a bez liekov. Tak ma povzbudila, že sa na ňu teším a som zvedavá čo budeme robiť ďalej. Pri odchode od nej som doslovne plakala, ale - "od šťastia".

RenataK

pajtaska tu si mozes precitat eticky kodex psychologov: www.minv.sk
Ja mojej terapeutke uplne doverujem, nebojim sa zneuzitia dovernych (aj protizakonnych) informacii.

kuko1 my sa "len" rozpravame o mojich problemoch. Naucila ma autogennemu treningu, relaxovat, ziskala som viac sebadovery, po rokoch dokazem povedat nie, tak nejak osobnostne pri nej rastiem. Je skvela odbornicka. Tie psychotesty si chcela ty, ci ti ich ona navrhla?

kuko1

Pajtaska tak to by ma nenapadlo. No ale myslím si že na terapiu chodia ľudia aj bez trestných činov a potom už ľudia čo niečo spáchali a majú sa na poruchy správania liečiť. No ale to sú zas iný lekári. Či?

pajtaska

to neviem ako sa možeš odputat mna skor zaujima nakolko je psychoterapeut viazaný mlčanlivostou, pokial sa pacient zdoverí so svojim svetom a psycholog zistí mnoho informácií o pacientovi možno aj veci ktoré su protizákonné.

kuko1

Reni ja ťa viem presne pochopiť. Ja som bola len 1x a to ma tak naštartovalo, že neviem ako vydržím do16.6.na druhé sedenie. Nebola to psychoterapia ale len psychotesty. Čo ste tam vy robili? Ako ti to pomáha?