Svadba - neistota

Príspevok v téme: Svadba - neistota
bazalka

Ahojte, v júli mám svadbu. Snúbenca veľmi ľúbim, ale ako sa termín svadby blíži, tak som stále viac nervóznejšia. Rozumieme si po všetkých stránkach. Skôr mám obavy z toho, že po svadbe sa to všetko zmení, že bude pri mne nešťastný, alebo že zistíme, že to nie je ono. Zdá sa mi, že doteraz je to všetko až príliš ideálne. Keď vidím manželské páry okolo seba, tak mi to na rovnováhe nepridáva. JA viem, že po svadbe prídu problémy, deti atď., ale poznám len jeden pár, kde to klape takisto ako pred svadbou. Nehovorím, že tí ostatní sú nešťastní, ale nie je to také ako pred svadbou. Myslíte, že sú tieto obavy pred svadbou normálne? Alebo???

ververka

a preco spolu nezijete? ja osobne by som si nikoho nebrala s kym by som nemala odskusane kazdodenne fungovanie v jednej domacnosti. potom sa na vztahu nic nemeni, len mate papier a vsetko zostava rovnake okrem mien :)

bazalka

Ja si myslím, že sa so snúbencom poznáme dosť dobre. Chodíme spolu síce len niečo cez rok, ale vidíme sa každý deň, preto sme spolu intenzívnejšie ako páry, ktoré sa vidia raz za čas. A tiež už nemáme 20 r.
Teším sa na život s ním, ale zároveň mám obavy, či to bude fungovať. Predsa len, je iné s niekým chodiť a s niekým žiť.

lenca45

Ja to vidim takto: vela parov sa pred svadbou nepozna az tak dobre, ako by sa malo. Beru sa s istymi idealmi o tom druhom, ale realita moze byt ina. Casto je to potom o kompromisoch, o snahe vyjst si v ustrety, nielen sa ofucat a hnevat. Ak dvaja na vztahu pracuju aj po svadbe, riesia problemy rozhovorom a nerobia si zo vsetkeho tazku hlavu - preco by to manzelstvo malo byt zle?

User_37597

tak ako aj vo filmoch je ukazana obava ci uz od muza alebo zeny tak to funguje aj v skutocnom zivote...niesi prva a ani posledna co ma strach a rozmysla ze co ak..