Práca v zahraničí - skúsenosti

Príspevok v téme: Práca v zahraničí - skúsenosti
marisela

Dobrý deň.Chcela by som sa opýtať či má niekto z vás skúsenosti s prácou zahraničí.Napr. v skladoch,zber ovocia,hoteloch a podobne.Chcela by som sa taktiež opýtať či ste pracovali prostredníctvom agentúry alebo priamo kontaktovali zahraničného zamestnávateľa? A ako pritom postupovať? Za odpoveď ďakujem...

lost

Hlavne ak ma koncovku LTD a sidli to niekde v karibiku, alebo na seychelloch, tak je to pofiderne :) (im ide hlavne o anonyitu, neplatenie dani a odvodov a v neposlednom rade asi aj o podvod)
agentury, faktury a uvidime co ine si este vymyslia :D
inac strasne co sa to deje vo svete..
ako keby je kazdy zmyslov zbaveny a aj za cenu zivota ide po penaizoch...
my naozaj potrebujeme viac typkov v modrych sluchadlach :D

smajliQa

lost.. ja odvtedy nic neobjednavam z ciech, neverim ceskym agenturam, nebavim sa po telefone s ceskymi firmami, s prieskumom, s operatormi a ani si neobjednavam z ceskych stranok. naposledy ked som si davala inzerat, nieco som hladala, ozvali sa mi cesi ze to maju na predaj,,, tak som povedala ze uz mam, ze nehladam uz nic.. prost enekomunikujem s nimi. lebo najviac tychto agentur su cesi,,,, proste pre mna su absolutne nedoverihodní...

lost

To je velmi zaujimave, ako lahko sa da na Slovensku podviest ludi... S tym mierim na tie offshore spolocnosti co si moze zalozit hoci aj Janko Hrasko a nikto ho nebude stihat... vivat slovakia !!

smajliQa

ahoj marisela, opati sa do Danska, cez agenturu, alebo potom v anglicku sa da,, ale menej ako v Dansku,,, no a ptoom som bola este v skotsku.. tam sa da krasne zarobit ked chces... ale bacha na agentury, povacsinou sa ponukaju ceske agency ze vybavia robotu, a velka cast su klamari a o*ebavaci, tak nenalet.. mne sa to stalo.... keby som sa tam sama na vlastne nohy nepostavila, tak skoncim asi na stanici a zobrem...

Campina

Byvali sme v tzv. Staffhousoch, asi 10 minut peso od hotela. Ubytovanie a strava boli zadarmo. Ubytovanie otrasne, ale dalo sa vydrzat, mali sme aspon k dispozicii wifi a strava bola perfektna...
Ako dovolenku to hodnotim super, zarobok vsak minimalny, tolko by som v pohode zarobila aj na Slovensku. Ale letu pri mori sa to nevyrovna...

Campina

Ja som pracovala minuly rok v Grecku v 5* hoteli ako chyzna. Co sa tyka Grecka-ak si chces zarobit, neoplati sa tam ist, mzdy sa pohybuju 400-700€ mesacnem cize nic moc. jedine ak by si si to chcela spojit s dovolenkou pri mori, to sa potom oplati. ja konkretne som sla s agenturou DK RS. mozem si len pochvalov. Super pristup mali...