Šošovky

2bodka

Ja som bola v Karlovke
www.excimer.sk
Uz ani neviem kedy to bolo ale je to urcite takych 6-7 rokov :)
A zatial sa mi nevratilo :) mala som dioptrie -2,75 a druhe oko tusim -2,5.
Kazdopadne vrelo odporucam kazdemu, kto chce mat pokoj, lebo aj sosovky a roztoky idu dost do penazi. Je to dobra investicia. Treba len vydrzat jeden den som mala kriticky (asi 2hy alebo 3ti den, uz si nemapamatam), vtedy som mala taku bolest, ako ked mas v ociach piesok. Ale keby som sa mala rozhodnut este raz, isla by som.. A ak sa mi to nahodou za par rokov zhorsi, pojdem zase :) Naozaj, treba nabrat odvahu, pretoze ten vysledok stoji za to! A potom uz ziadne sosovky, ziadne zahmlievanie.. ziadne cistenie.. Iba krasny ostry obraz :) Drzim palce ak pojdes, daj vediet ako si dopadla ;)Btw, kamoska mala cely zivot dioptrie -6 !! Chodila bez okuliarov (uplne naslepo), ona isla ako prva (ale niekam inam), potom ked mi povedala, ze vidi v autobuse na koniec do tvari ludom, tak som si povedala, ze idem aj ja.. A to nebolo to najkrajsie. Najkrajsie bolo vidiet ostro travu, stromy, listy, kvety.. Proste parada :) Clovek ktory vidi si ani neuvedomuje, aky krasny je svet :)

2bodka

Ja som bola v Karlovke
www.excimer.sk
Uz ani neviem kedy to bolo ale je to urcite takych 6-7 rokov :)
A zatial sa mi nevratilo :) mala som dioptrie -2,75 a druhe oko tusim -2,5.
Kazdopadne vrelo odporucam kazdemu, kto chce mat pokoj, lebo aj sosovky a roztoky idu dost do penazi. Je to dobra investicia. Treba len vydrzat jeden den som mala kriticky (asi 2hy alebo 3ti den, uz si nemapamatam), vtedy som mala taku bolest, ako ked mas v ociach piesok. Ale keby som sa mala rozhodnut este raz, isla by som.. A ak sa mi to nahodou za par rokov zhorsi, pojdem zase :) Naozaj, treba nabrat odvahu, pretoze ten vysledok stoji za to! A potom uz ziadne sosovky, ziadne zahmlievanie.. ziadne cistenie.. Iba krasny ostry obraz :) Drzim palce ak pojdes, daj vediet ako si dopadla ;)Btw, kamoska mala cely zivot dioptrie -6 !! Chodila bez okuliarov (uplne naslepo), ona isla ako prva (ale niekam inam), potom ked mi povedala, ze vidi v autobuse na koniec do tvari ludom, tak som si povedala, ze idem aj ja.. A to nebolo to najkrajsie. Najkrajsie bolo vidiet ostro travu, stromy, listy, kvety.. Proste parada :) Clovek ktory vidi si ani neuvedomuje, aky krasny je svet :)

2bodka

Ja som bola v Karlovke
www.excimer.sk
Uz ani neviem kedy to bolo ale je to urcite takych 6-7 rokov :)
A zatial sa mi nevratilo :) mala som dioptrie -2,75 a druhe oko tusim -2,5.
Kazdopadne vrelo odporucam kazdemu, kto chce mat pokoj, lebo aj sosovky a roztoky idu dost do penazi. Je to dobra investicia. Treba len vydrzat jeden den som mala kriticky (asi 2hy alebo 3ti den, uz si nemapamatam), vtedy som mala taku bolest, ako ked mas v ociach piesok. Ale keby som sa mala rozhodnut este raz, isla by som.. A ak sa mi to nahodou za par rokov zhorsi, pojdem zase :) Naozaj, treba nabrat odvahu, pretoze ten vysledok stoji za to! A potom uz ziadne sosovky, ziadne zahmlievanie.. ziadne cistenie.. Iba krasny ostry obraz :) Drzim palce ak pojdes, daj vediet ako si dopadla ;)Btw, kamoska mala cely zivot dioptrie -6 !! Chodila bez okuliarov (uplne naslepo), ona isla ako prva (ale niekam inam), potom ked mi povedala, ze vidi v autobuse na koniec do tvari ludom, tak som si povedala, ze idem aj ja.. A to nebolo to najkrajsie. Najkrajsie bolo vidiet ostro travu, stromy, listy, kvety.. Proste parada :) Clovek ktory vidi si ani neuvedomuje, aky krasny je svet :)

patina

Pre 2bodka: ja sa tiež rozhodujem isť na operáciu teraz v lete. Prosím ťa napíš ako dlho si už po operácii a kde ťa operovali. Vela je očných centier, ale neviem kde by som si mohla vybrať. Počula som že ono sa to rado vracia. Ďakujem všetkým za radu

patina

Pre 2bodka: ja sa tiež rozhodujem isť na operáciu teraz v lete. Prosím ťa napíš ako dlho si už po operácii a kde ťa operovali. Vela je očných centier, ale neviem kde by som si mohla vybrať. Počula som že ono sa to rado vracia. Ďakujem všetkým za radu

patina

Pre 2bodka: ja sa tiež rozhodujem isť na operáciu teraz v lete. Prosím ťa napíš ako dlho si už po operácii a kde ťa operovali. Vela je očných centier, ale neviem kde by som si mohla vybrať. Počula som že ono sa to rado vracia. Ďakujem všetkým za radu

2bodka

zahmlievaju = presne to bol moj problem.. strasne mi to vadilo a vzdy ked som ich vybrala, nastala ulava....
ja osobne som strasne rada, ze to uz nemusim nosit..
aj ked som nemala problem si ich vybrat v autobuse po tme za jazdy cestou do chorvatska aj bez zrkadla (tak som s nimi bola zzita), najkrajsi pocit bol vidiet to krasne more uplne ostro ked som tam isla konecne po operacii....
:)

lochness

suhlasim, ja mam sosovky v ociach max tych 8-10 hodin, aj menej... hoci to presne nesledujem, vzdy pred spanim si ich vyberam, a to ich nenosim ani kazdy den, len ked niekam idem... a uz vtedy mam dost, neviem si predstavit mat ich v ociach cele dni v kuse... aj ked ja som asi este len nenasla spravne sosovky, uz mam 4tu znacku a stale nie som spokojna, vysusuju a zahmlievaju sa sa mi aj napriek kvapkam...

2bodka

Ja som nosila sosovky x rokov az som sa dostala do jednej optiky, kde mi spravili vysetrenie a lekarka skonstatovala, ze sa mi z tych sosoviek zacali kazit oci (vysvetlovala mi to tak, ze budem za chvilu vidiet akoby cez sito, ked ich budem aj nadalej nosit tolko hodin denne). Ked mi ociarka sosovky vtedy odporucala nehovorila nic o tom, kolho hodin denne sa maju nosit. Ked som potom pocula, ze max tak 4-6 hodine denne, skoro som odpadla. Ja som ich mala na sebe ip-durch, tzn. od rana od 6tej do 23.00 a ked som isla na disco, tak som "tahala" 24ku :) Ale to bolo v tej dobe.. pred 10 rokmi. Teraz su mozno aj sosovky uz lepsie. Po tomto ozname, ze budem za par rokov pozerat cez sito som sa rozhodla ist na operaciu laserom. Nechala som si odoperovat obe oci naraz (vtedy sa odporucalo najskor jedno, potom druhe), po par dnoch sa zrak upravil a ja som konecne VIDELA. Bol to najuzasnejsi pocit na svete, hlavne, ked ma neobtazovali sosovky (ktore mi dost vadili, ked som bola niekde v zafajcenom prostredi). A inak par krat sa mi stalo, ze som si ich zabudla vybrat a spala som s nimi. Vtedy je hlavne nutne davat pozor, aby si clovek spolu so sosovkou nestiahol aj oko von :D Lebo sosovka zvykne na oku "prischnut" treba to najprv teda pekne rozkvapkat roztokom alebo umelymi slzami, aby sa to nedavalo dole nasucho.. A inak by som po noci stravenej so sosovkami dala den oddych ociam..

lochness

ak mas sosovky, na ktorych ti vyslovne pise ze mozu byt na kontinualne nosenie, nic sa nestane ak v nich sem tam prespis... mozes ich vlastne mat v kuse aj niekolko dni, ale vo vseobecnosti sa to neodporuca - oci si potrebuju oddychnut od cudzieho telesa a sosovky sa potrebuju vydezinfikovat v roztoku... to 'pohodlie' ze ich dlho nevyberas nestoji za pripadne problemy a mozny diskomfort, na to asi prides aj sam :)