Diskusia o cukrovke

Príspevok v téme: Diskusia o cukrovke
gabs47

Odpovede na tieto otazky budu anonymne a budu použité v soč-ke
- Od kolkych rokov mate cukrovku ? (uvedte aj terajší vek)
- Aky typ cukrovky máte ?
- Aká bola vaša reakcia, ked ste zistili svoju diagnozu ? Stal sa váš život komplikovanejším ? Čo na to vaši príbuzní ?
-Spôsobila vám cukrovka aj iné ochorenia ?
-Obmedzuje vás táto choroba pri vašich aktivitách?

maba

Dobrý deň,mám 66 rokov a cukrovku mi zistila náhodou kamarádka,nakolko som mala tušenie, že nieje so mnou niečo v poriadku,glukomer jej ukázal číslo 23,na druhý deň som už sedela u diabetoložky a odbery -všetko zlé.Velmi som sa nalakala a zobrala som si všetko,čo mi lekárka povedala k srdcu,vážila som všetko jedlo a teraz je to už 1,5 roka.zchudla som z 85 kg na 63,,výsledky super,cítím sa výborne aj tak vyzerám,cvičím a moj glukomer je spokojný s tým, čo ukazuje.prajem všetkým, kto maju diabetes 2, aj 1,zobrať chorobu ako niečo, s čím sa dá dobre žiť,ked sa chce.

Jaja15

Typy cukrovky sú I.typ,II.typ a starecká...I.typ sa prejaví najčastejšie v detstve,pri ňom sa netvorí inzulín, treba injekčne vpichovať inzulín, II.typ v dospelosti, liečba záleží kedy sa to zistí...ak v začiatkoch tak buď dieta alebo sa hneď nastavia tabletky, aj popri tabletkách sa môže zhoršovať a časom treba prejsť na inzulín...ale je to individuálne, niekto je celý život na tabletkách na upravu hladiny cukru, nemá žiadne ťažkosti, cukor býva zväčša len zvýšený....niekomu napriek liečbe, sa cukrovka časom zhoršuje až treba nasadiť inzulín....najčastejšom komlikáciou býva asi neuropatia, diabetická noha... Vekom sa objaví zväčša starecká v podstate je to II.typ...tiež niekto len diéta, niekto tabletky a niekto inzulín...zhoršovanie alebo naopak zlepšova,nie diabetu záleží od viacerých faktorov - strava(nielen sladké), stres(zväčša zvyšuje hladinu cukru), pohyb a ako organizmus reaguje na liečbu, ako mu "sadnú"dané lieky...

ifko

chcela som sa spýtať, ktirý liek je podľa Vás ak máte takéto znalosti škodlivejší, SIOFOR alebo JANUMET. Ďakujem za opdpovede.

Forgáčová

Dobrý deň, našli by ste si chvíľku pre vyplnenie dotazníka ohľadom ústneho zdravia k diplomovej práci budúcej zubárky? Ďakujem
Dotazník nájdete:

www.survio.com

onrej545

Ja možem kludne jest tie diabeticke sladkosti a sladkosti normalne nemam jest (vody bez cukru - iba s nahardnymi sladidlami možem - to je fajn lebo možem pit lift a take podobne ale nemožem často ich pit ) inač svet sa nezblazni ked zjem aj normalnu sladkost ale ja ich nejem lebo mne chutia aj tie dia. Hey a vraj pizzu nemam jest ale ono to mi dali ten glukometer a mam si zistit ktore mi zvyšuju hladinu cukru v krvy priliš tak tie mam vyradit

ondrej545

Praveže to ja som nemal žiadne prejavy nič , proste som len išiel na preventívnu prehliadku a tam som mal mierne zvyšene hodnoty - najprv 6,9 potom 6,3 a a6,1 - to je na lačno a potom ma poslali na zátažový test , najhoršie na všetkom bolo to že som asi rok nevedel na čom som či inzulín lieky alebo či som zdravý - nikto mi nevedel nič povedať - mam štastie v neštatí neštastie že mam cukrovku štatstie že najlahšiu možnu formu pri ktorej sa da žit na diete iba a pri najhoršom tabletky

ondrej456

Od 17 rokov - mam cukrovku moody , a reakcia ?prišli mi na to pri všeobecnej prehliadke potom ma vyšetrovali vyšetrovali ale nikto mi nič nepovedal čo mi vlastne je , tak celý čas som bol na vážkach či je to dm1 dm2 ,,, alebo iba porucha glukózovej tolerancie - až po roku plnej neistoty a strachu či si budem doživotne pichať inzulín alebo budem len držať diétu - a potom ma lekárka poslala na test moody a prišla diagnóza moody 2 okolie aj všetci to vzali normalne - len nemôžem jesť sladké takže je to v pohode , cukrovka mi zatial nič iné nespôsobila a nijako ma neobmedzuje .. okrem toho sladkého