Diskusia o cukrovke

Príspevok v téme: Diskusia o cukrovke
gabs47

Odpovede na tieto otazky budu anonymne a budu použité v soč-ke
- Od kolkych rokov mate cukrovku ? (uvedte aj terajší vek)
- Aky typ cukrovky máte ?
- Aká bola vaša reakcia, ked ste zistili svoju diagnozu ? Stal sa váš život komplikovanejším ? Čo na to vaši príbuzní ?
-Spôsobila vám cukrovka aj iné ochorenia ?
-Obmedzuje vás táto choroba pri vašich aktivitách?

malydarcek

Dobrý deň
Rád by som dal do pozornosti identifikačné štítky na krk z chirurgickej ocele, Tieto štítky sú čoraz viac v obľube u mladých ale taktiež aj u starších. Tieto štítky spĺňajú informatívny charakter ale taktiež je to výborný módny doplnok.Na tieto štítky sa udávaju informácie ako Meno,Priezvisko, Národnosť, Rok narodenia poprípade rod.číslo ale aj krv a najnovšie si tam ľudia dávajú aj informáciu či je diabetik,epileptik.... Tento údaj môže byť veľmi dôležitý pri istých situáciach. takže ak by ste mali o takéto štítky záujem viem odporučiť stránku kde tieto štítky vyrábajú na mieru - www.malydarcek.sk

dia-život

-od 47 rokov,mám 48.
-mám cukrovku 2.typ,kompenzovaný liekmi
-šok,no učím sa s tým žiť.mama mala od mojho detstva a prežívala som jej všetky trápenia v pokročilom štádiu.Do dneska cítim k tomu odpor,ale musíme žiť nadalej a natoľko kvalitný život aký sa len dá.
Ochorenia postupne pribudaju,či s vekom či od cukrovky...s tlakom mám zatiaľ problémy,slabšie vidím,zatiaľ len čítať,no na očnom pozadí mi nenašli nič ohladom cukrovky.
Samotne cukrovka asi neobmedzuje,len mi bolia klby aj klimax mi robí problémy,takže vlastne pomaly ani nebudem vedieť,čo je od čoho.Rodina to neberie vážne,ani s diétou,je to nepríjemné,ked som svojmu povedala,čo je vo veci,prvá reakcia bola už nebudeme nič dobré jesť,lebo nám neupečieš koláče,zákusky...ani to nechápe,prečo treba pravidelne jesť.Deti moje su ešte len na základnej škole im moc nevysvetlujem,nepostraším ničím,svokra to berie na ľahku váhu,akože toto zistili,treba si dať tabletku a isť dalej.V starobe to mal aj svokor,no u nich to tak bolo,že ked mal isť na kontrolu tak mu nedala také mastné,sladké aby nenamerali vysoké hodnoty.Tá žena vlastne nič neberie vážne,lebo naštastie ona nemusí k lekárovi,vlastne ničím nechodí k lekárovi,ani na preventívky,nič.

palkyc

-od 24-roch rokov,ma 45r.
-jednotka typ
-normalka
-jes jes :) rokmi sa kolisanie cukru automaticky premieta do zivota,u mna je to retinopatia,zhorsuje sa mi dost zrak,ale mozno by to bolo aj bez tej diagnozi,ktohovie,nasi doma maju vsetci okuliariky roznych dioptrii
mna obmedzuje kolisanie cukru vyrazne,ale zit treba no nie :)

diabetik

sočka- je stredoškolska odborna činnosť :D ..tiež som ju píala:))

a teraz k odpovediam-
- cukrovku mám od 17tich terajši vek 22

- mám 1 typ a inzulinovu pumpu

- prvá reakcia bol šok, ale mala som úžasnú lekárku, vďaka ktorej som sa s tým velmi rýchlo vyposriadala.
čo sa týka príbuzných s tými to bolo horšie. Dlho odmietali moju diagnozu prijať,stále si mysleli,že je to niečo ako chripka,že to prejde.

- čo sa týka tých ochorení. Začala u mňa diabeticka nefropatia, zatial mierna,ale už si to vyžaduje pravidelné návštevy nefrologa.

- a na záver cukrovka ma vôbec neobmedzuje v mojich aktivitách. Venujem sa zjazdovému lyžovaniu,pravidelne športujem a študujem na vysoku školu a nemám problém. Samozrejme treba byť opatrnejší,ale všetko sa to dá:)

Dúfam,že ti tie moje odpovede trošku pomôžu. Veľa šťastia pri písaní:)