Krvne dosticky

ivana45

Je mi to luto, ale neexistuje jedlo, mineraly, doplnky, ... po ktorych by sa zvysovala tvorba trombocytov (krvnych dosticiek).

Niektore trombocytopenie (stavy s nedostatkom dosticiek) vie medicina ovplyvnit napr. ak je pricina v pomylenej vlastnej imunite (likviduje vlastne dosticky).
Posudenim priciny a ev. liecby trombocytopenii sa zaoberaju internisti-hematologovia.
Je vela trombocytopenii, ktore nevie nikto ani vyliecit, ani zmiernit. Nikde na svete. Je mi to luto, je to tak. Patri to medzi nespravodlivosti tohto sveta.

yasmina

Ahoj,
ja mam uz 2rok, hodnotu tromboc.64 tis.nkto neie preco...bola som uz hadam vsade. Zistili mi to pri preven.prehliadke vtedy som mala hod. 38tis.,taze teraz mozem byt rada ze mam 68tis. Kazdopadne som asi pred 3mesiacmi uzivala liek prednison ale co je dolezite uz 3mesiace pijem caj YUGULUAN(caj dlhovekosti) obj. mi ho manzel cez net. Je to na posinenie imunity, yakze ja si myslim ze zrejme tento caj ma skutocne ucinky. Nadalej ostavam v pozorovani bez liecby.

LADIEP

Som po chemoterapii a ďalšie dávky mi nemožu dávať, lebo mám málo krvných dostičiek.

Ako získam dostatok krvných dostičiek, čo mám jesť???

Ďakujem za odpoveď!!

LADIENKA

Som po chemoterapii a ďalšie dávky mi nemožu dávať, lebo mám málo krvných dostičiek.

Ako získam dostatok krvných dostičiek, čo mám jesť???

Ďakujem za odpoveď!!

Veronika-R

.mam problém s trombocytmy.mám ich 365,00.Beriem ascorutin asi 2 roky.Prosím Vás,napíšte mi,ako sa znižuje ich počet.Ďakujem.

72majjo72

Dobry den,pri odbere krvi mi zistili ze mam malo krvynch došticiek (trombocytov) mam ich len 25 000 co je strasne malo... po tyzdni sa mi zvysili na 48 000 a po druhom tyzdni na 87 000 a pred dvoma dnami som bol opät na odber a kleslo mi to na 34 000 mozete mi poradit cim to je? Moze to by tym ze fajcim? Dakujem

pla

dobry den.mam 21rokov.pri odbere krvi mi zistili,ze mam znizeny pocet cervenych krviniek a zvyseny pocet krvnych dosticiek.beriem hormonalnu antikonceociu.mozno to s tym ma nieco spolocne...mam to nejak liecit?akeho lekara by som mala navstivit?