sosovky

vanilka12

Ahojte, ja mám problém so šošovkami(nechcem zakladať zbytočne ďalšiu tému), ale nosím ich asi 8 mesiacov, a zrazu mi ich začali oči odmietať a chcela by som sa opýtať či to môže mať súvis aj s braním vitamínov na oči? totiž sa mi po roku oči dosť zhoršili (na jednom oku jedna dioptria na druhom pol dioptrie) a lekárka mi odporučila vitamíny, ktoré som brala asi 4 mesiace, kým so ich brala všetko ok a po tom ako som pretala tak dva týždne na to ma začali oči po chvíle so šošovkami akoby pichať, slzeli, ak sa to aj upokojilo, večer boli oči suché, aj keď som používala kvapky, taký zastretý zrak som mala sem tam..nič iné okrem vitamínov som nezmenila. Tak by som chceka vedieť, či ste nemali podobný problém a ako ste ho riešili? ja som na chvíľu prestala na chvíľu šošovky používať, začqala som teraz zase s vitamínmi a aj šošovkami, prvé dni ok, len sa bojím, či sa to nebude opakovať, či nezmeniť značku radšej. k svojej očnej ísť teraz nemôžem...ďakujem

lochness

kazdy, koho sa spytas ti povie inac - optici, kontaktologovia a ludia ktorym zalezi na ich zraku ti povedia ze ich mas vyhodit, lebo mesacne sosovky maju dobu pouzitelnosti mesiac od otvorenia (niekde pise ze ak ich nenosis kazdy den mozes si tuto dobu predlzit max. o 1 mesiac).... ini zase vravia ze je to jedno, ze oni pouzivali dvojtyzdenne sosovky tri mesiace a nic sa im nestalo.... ja osobne mam mesacne sosovky a nosim ich cca mesiac (plus minus par dni, podla toho ako sa s nimi citim) aj ked ich nenosim kazdy den... ak ich mas uz rok stare to uz by som ich na tvojom mieste vyhodila, to sa mi zda ako prilis dlha doba

oh.my.gosh

nie preboha :D potrebujes nove, aj ked ich mas len 3 krat za mesiac a zvysok dni si ich nenosila, potrebujes po mesiaci nove.