Milujem dvoch sučasne

Príspevok v téme: Milujem dvoch sučasne
moi

vyše roka a pol mam priatela, klape nam to, no pred mesiacom som stretla cloveka, kt. je doslova moja krvna skupina. je ako ja, mame nenormalne vela spolocneho, uzastne sa s nim rozprava. stravili sme spolu dve noci (so vsetkym). svojho priatela vsak nadovsetko milujem, ale chcem byt aj s nim. neviem ako sa rozhodnut

smutna6

veru tazko sa stavia zdravy vztah ... ked je tolko skazenosti a bezcharakternych ludi... ktory sa radsej riadia pudmi ako citmi

psychológ

Milí príspevkári, je ťažké škatuľkovať situáciu. Každý máme zažité iné veci a tie ktoré sa neodžijú sa len ťažko konfrontujú. Moi na to čo sa deje v Tvojom živote neexistuje nijaký vyhranený názor.Je možno na mieste si uvedomiť, že milovať znamená odovzdávať a prispôsobovať svoj život i potrebám niekoho iného. Na druhej strane sa treba zamyslieť nad zdravým vášho vzťahu. Ótázky typu čo mi chýba, kde nie som pochopená....a podobne. Vzťahy sú našimi zrkadlami a to by Vám mohlo pomôcť v hľadaní odpovedí. Ľudia, ktorých milujeme, nás ovplyvnia, zasiahnú hlboko a prinútia nás čeliť problémom. Aj náhodné vzťahy majú oveľa väčšiu úlohu ako si vieme predstaviť. Všetky sú darmi aj ten Váš. Netvrdím, že druhý vzťah je nezdravý sklon, ale určite naznačuje, že sa treba nad tým doterajším zamyslieť. Ono je to o tom, že už z toho koliečka nikto nevynde bez bolesti. A tieto dôsledky je dobré zvažovať hneď na začiatku. Tiež si treba uvedomiť, že na vzťahu sa ťažko stavia zdravý vzťah niekedy je to len náplasť na dušu. S pozdravom priateľka.

xxxxxxxx

píšeš, že si s ním strávila 2 noci a že miluješ aj toho prvého.Tak keď ho miluješ ako si sa mohla vyspať s druhým? Podla mňa ešte sama nevieš čo chceš!!!Chudák chlapec keby to tak vedel...

...

Pozdravujem Ťa moi!
Stretnúť niekoho, kto nám úplne rozumie je vzácna vec. Akoby nás poznal odjakživa, je to silné preto, že je tu súlad dvoch duší, ktoré si rozumejú aj bez slov. A potom je telesné spojenie konečným potvrdením tohoto súladu, ktorý človek potvrdí a dovŕši aj na telesnej rovine. To, čo si rozumie na duši sa túži vyjadriť aj telom.

To sa udialo tebe, moi. S priateľom Ťa však spája istý spoločný čas, spoločné zážitky a skúsenosti aj poznanie. Možno ale Ti partner doterajší až tak nerozumie a jednoducho si ho v istom čase spoznala a prijala si to tak ako to bolo, ale teraz si stretla niekoho, kto Ti naozaj pasuje, viac ako doterajší partner. Treba nazrieť úprimne do svojho srdca a popremýšľať nad tým všetkým čo sa stalo a prečo sa to stalo. Veľmi by bolo vhodné v tom čase byť sama so sebou.

Tiež záleží, moi, na tom čo ty pojímaš ako lásku. Čo skutočne chápeš pod pojmom LÁSKA. Toto je veľmi dôležité. Pravda je, že človek nemôže milovať dvoch ľudí naraz. Jedno z toho nie je láska. Buď človek podľahol vášni, lebo ho niekto tak veľmi priťahoval, alebo naozaj stretol človeka, ktorý je blízky veľmi svojmu srdcu. Pravda je, že láska nie je otázka citu, ale vôle. Na lásku musí mať človek veľa odvahy a sily, láskou si niečo volíme a musíme mať silu všetko ostatné odmietať, láske sa človek doslova životom učí a cvičí! A čím viac sa cvičí, tým je v nej pevnejší a stálejší a silnejší. Matky majú skutočnú lásku a najväčšiu lásku - matky skutočne vedia milovať. A ak chce niekto vedieť čo je to láska, nech sa pozrie na matky. Matka svoje dieťa nikdy neopustí, dokonca ani keď je zlé a keď nás zraňuje. Zabúda na seba stále, aj na svoju únavu, ale myslí a uprednostňuje dieťa. Matky majú skutočnú lásku!!!

Môj názor , moi, popremýšľaj si, kto je pravý muž z týchto dvoch mužov. Pravda je, že čas je najlepším ukazovateľom pravdy aj o človeku. Poznať niekoho len mesiac je málo. Čo keby si sa snažila lepšie spoznať toho, ktorý ťa tak veľmi zaujal, ale zatiaľ bez ostatného a na základe poznania sa rozhodla, s ktorím by si naozaj chcela byť po celý život?

Súhlasím aj s názorom, že by si sa mala o tomto zdôveriť svojmu terajšiemu priateľovi, nakoľko dôvera a úprimnosť je základom stavby každého vzťahu. Neskúsiš byť úprimná a povedať na rovinu pravdu a rozhodnúť sa podľa toho? Možno to partner vyrieši tak, že svojím postojom to on sám vyrieši a sám sa bude chcieť rozísť, alebo sa s tebou porozpráva a pomôže Ti poznať, kto je ten praví, čo je skutočný prejav ozajstnej lásky, nie sebalásky, dať tomu druhému slobodu aj robiť chyby a odpustiť.

smutna6

veru stane sa aj nieco taketo ale ked ho milujes a vsetko je fajn (ci nie je rsp.nebolo?) ako mozes stretnut niekoho a podviest ked niekoho milujes ?? vsak to sa da ?? asi ho nemilujes tak ako by si mala toto cista laska nie je heh...

lost

Podla man to AdamKrt pekne opisal a je pravda ze neesebecky clovek nepodvedie. Teda pokial mu nenasypali prasky do drinku. Lebo ved to nie je mozne aby sa "vypol" rozum a robil som nieco o com neviem co robim. Tolko muzov a tolko zien by malo hypnoticke schopnosti ? To by sa jeden prekecol, ze ako ju zviedol, ci miliony ludi to bude drzat v sebe take tajomstvo ? Preco potom nezhypnotizuju pokladnika v banke ? :)
Podviest nie je nieco ako zmurknut - nedeje sa to "okamzite" , ale ide to postupne, alebo ani jeden z nich nenosi oblecenie a muz sa potkne a spadne na chrbat a zena sa na tom zacne tak rehotat ze sa tiez potkne a padne prave na toho muza? Podvod je dlhodoba vec - trva minimalne niekolko minut, a za tento tak dlhy cas si nespomenut na partnera? Je mi luto, ale toto povazujem za VRCHOLNE NEMOZNE!!! Alebo pri sexe s parnerom myslite prave na toho "vyvoleneho dokonaleho" s ktorym sa podvod stal? (to iste plati pre muzov, lenze nechce sa mi stale pisat dva rody).

To neni mozne aby boli ludia tak uneseni, ale hlavne tak mimo kontroly svojho vlastneho rozumu.

"Nikto nevie predvydat buducnost."
- to isto nie, ale pritomnost ovladat dokazem :) ak ovladam pritomnost, z casti ovladam aj svoju buducnost. A excluzivne toto plati pro podvedeni, lebo to nie je autonehoda - ze nastane nieco v okamihu zmurknuti oka, toto je nieco co mozem extremne ovplyvnit (teda to, ze JA nepodvediem parnerku, OPACNE TO NIE JE MOZNE garantovat)..

Jess754 - je mi to celkom luto ze to musim takto kruto napisat, ale ber to ako len nazor nejakeho pre teba nepodstatneho cloveka :) len sa snazim "otvorit oci" tym ludom, ktori este nepodviedli, ale vahaju.. ze je mozne odolat. hold - niekto podvedie, a moj nazor je preto tak "ostry" nie aby som ich odsudil, ale "otvoril im oci" . ostra reakcia vacsinou prichadza po ostrom sklamani.. cim viac ludi si uvedomi ze su panmi svojej pritomnosti, tym mensia sanca ze budem podvedeny v buducnosti :)

AdamKRt

Jess754 - tak bud sa pretvaruju, alebo nepodviedli....

Co sa tyka predvidania buducnosti, tak toto sa predvidat da URCITE. Clovek ma urcite zasady a je jasne, ze v zivote dojdu chvile, kedy ho bude vselico pokusat. Ale na to ma rozum, aby sa ich drzal.

Priklad - niekomu, kto ma partnera/partnerku sa paci osoba X. Tak co bude robit ? Bude sa osobe X vyhybat a moze predvidat urcite situacie, ze ak by niekde bol s tou osobou, ze by sa mohol dostat do situacie v ktorej byt nechce.

Lahka pomoc - co nechce clovek, to neurobi.

Ale su ludia, co budu radsej hlavu do piesku strkat, tvarit sa, ze sa nic nedeje, unasat a ovladat sa pocitmi a nechaju to zajst az tak daleko, ze su v stave, kedy im vypne rozum...

A potom nasleduju CHABE VYHOVORKY a OSPRAVEDLNENIA toho, co dotycna osoba vykonala za neveru. Staci si priznat, ze sa to moze stat a podla toho si korigovat situaciu - tak, aby sa tomu clovek vyhol. Mysliet na partnera/partnerku sa da totiz aj pred tymto skutkom a skutocne milujuceho cloveka to napadne ako prve, ze by tomu druhemu ublizil.

Ale clovek, ktory podvedie - NEMYSLI na partnera/partnerku a potom mu az dojde luto, co urobil a ze to za to ani trebars nestalo, atd atd. Lenze, to uz neni laska, to je sebectvo, pretoze urobi nieco zle druhemu a potom si vyberie situaciu, ktora jemu najlepsie vyhovuje.

Jess754

Hmm, prajem toto iste ludom ktory sa pretvaruju ze nikdy nepodviedli a nikdy to ani nespravia. Je krute ze existuju takyto zakomplexovany ludia. Nikto nevie predvydat buducnost. Ja som si tiez myslela ze sa mi to nestane a stalo sa, ano ublyzi to tomu koho milujes, ale ked ma clovek aspon nejake city tak mi verte ze je to horsie pre toho kto podviedol. Svedomie sa ozve vzdy.

Miga

Prepáč ale ty si sa dvakrát v priebehu mesiaca vyspala s človekom, ktorého ledva poznáš?? A nevrav ze ho poznas, ze ste sa vela rozprávali, po mesiaci nemozes poznat nikoho!!! Aj to už daco vraví o charaktere.
Ale iste si uvedomuješ čo si spravila, takze si na dobrej ceste k náprave ale podla mna by si to mala svojmu priatelovi povedat, píses v príspevkoch dalej ze ste s priatelom stastny? Ty chces vztah ktory je zalozeny na tajomstvách? A co ked sa to dozvie od niekoho ineho??? 100krat radsej by som bol keby mi o nevere povedala priatelka sama...to tiez svedci o charaktere a snad aj o skutocnej lutosti a snahe napravit sa, takto ten tvoj stastny vztah stoji na vratkých nohách. A nepis sem ze nechces aby sa vas vztah pokazil, ty si ho uz totiz pokazila, a bud skoncí pretoze ste na nom obaja nepracovali rovnako svedomito alebo ho to zocelý a bude este lepsi. Moj názor je taký ze ak budes vo vztahu s tajomstvom tak nevydrzi, takych ludi este stretnes a budes musiet odolat ale ako ked sa ti to uz raz prepieklo? Tazko. Dvaja to zvládnete lepsie, cital som (Tajomstvo milovania - Josh McDowell)raz ze s takymito vecami sa mas zdoverit partnerovi, paci sa mi ten a ten a pritahuje ma a s partnerom to urcite vyriesite a ty zabudnes na ineho. Tot moj názor.