Neviem čo mi je, nevedia na to prísť..:/

Príspevok v téme: Neviem čo mi je, nevedia na to prísť..:/
Mia.wolf

Dobrý deň!
Mám 20 rokov a za posledné 3 roky som prekonala hádam každú pliagu čo sa dala, môj imunitný systém je úplne v péčku,pribrala som 15kg, zhoršila sa mi pleť...
Ročne som chorá tak asi 6-8krát tak, že mám aj horučky, väčšinou mám zápal priedušiek, hnisavú angínu (mám aj alergiu ale neberiem teraz žiadne lieky,som aletická skoro na všetky rastliny,zvery,prach).
Pred dvoma rokmi mi zistili z krvy ze som mala mononukleozu, ale ani som o tom nevedela (vtedy som bola s hnisavou anginou v nemocnici lebo mali podozrenie ze mam Mononukleozu, ale výsledky boli negativne), pred rokom som mala salmonelu, a aj to tiež náhodou zistili, pretože ma bolelo celu nedelu brucho a mala som krče, ale som mala aj anginu a horučku, tak som sla pondelok k doktorke a toto som jej pomimo povedala, tak mi dala spravit aj výtery z konečníku, a o týžden mi volali z hygieni ze mám okamžite ísť za obvodným lekárom,lebo mam salmonelu... že fajn...
pred 5 rokmi mi zistili že mám tetaniu (u neurologičky-netvorí sa mi v tele horčík a taketo veci-v škole som mala taký záchvat, nevedela som sa nadýchnuť a tak ma poposielali na všetky možné vyšetrenia),
pred dvomi rokmi som behala po roznych vysetreniach od neurologicky, pretoze som mala úraz hlavy, a najprv som bola v BA tam mi zistili ze mám podozrenie na sklerozu multiplex, potom som bola na magnetickej rezonancii, tam vyslo ze je to velmi tesné, ale ešte v norme.
Brala som aj antikoncepciu, koli pleti, asi 4 roky (Regulon), pred rokom som ju vysadila, a kožné problem su znova naspäť, bola som s tým u kožnej dala mi antibiotika a nejake masticky a vodicky, ale absolutne nič nepomaha, mam celý chrbát ,plecia aj tvár aj ked ta az tak hrozne nie, zamorene akne vulgaris, je to hrozne :/
V zime som mala zápal pluc, trvalo mi vyše mesiac kým som sa z toho dostala, neviem ci to je vzdy tak dlho..:/
Pred mesiacom som mala opuchnuté hrdlo, mandle, horučky, mala som tiež antibiotika, teraz som mala znova hnisavu anginu len z toho ze som sa napila studenej coly z mekáču,mala som Zinnat 500mg na 10 dní, brali mi krv, a výsledky su ze mám streptokoka už dlhodobo v krvy, krčná mi predpisala Ribumonyl na pol roka, tak som zvedava...(všetky výsledky testov mam este doma)
Moja otázka znie, z coho može byť toto všetko vyvolané? ved nebehám ani z holými krížami, papám pravidelne, aj ovocie aj zeleninku, prisun vitaminov mam vždy dosť... Bojím sa že sa mi stane niečo est e horšie, v psolednom case stále len spím, mám teraz skúsky a neviem sa vobec uciť, a pritom uzivam aj imonoglukan aj ginko tabletky, ale stále pri učení zaspím :( a od noveho roka som každý mesiac chora, každý mesiac nejake antibiotika...proste už mi to ide cez hlavu, nielen koli tomu ze mesacne minimálne 20€ ide na lieky ale aj z toho ze viem ze to neni zdrave, ani dobre...:/ bojím sa aby sa mi niečo koli tomu nestalo... prestala som aj cvicit kedze som bola stále chora a unavena...
(veľmi ma to trápi, chcem byť zdrava, plná energie, už nechcem byť len ten hypochonder čo je furt chorý, unavený, a každý sa mi z toho smeje a nikto mi už poriadne ani neverí že som mala tolko chorob...)

jajkafr

Mia
mononukleózu najčastejšie vyvoláva EBV alebo CMV... sú to vírusy, na ktoré potom ostáva trvalá imunita, čiže už nemôžeš ochorieť na mononukleózu... po prekonaní mononukleózy sa odporúča ešte minimálne pol roka ak nie dlhšie vyhýbať fyzickej aktivite... unavená sa môžeš cítiť aj z toho, ale časte infekcie určite nebude mať na svedomí mononukleóza... skús poprosiť imunológa aby ti vzal krv na imunitu možno bude problém tam... ale s najväčšou pravdepodobnosťou je tvoj problém v mandliach... poznám mnoho ľudí a ja patrím medzi nich, ktorý sa liečili ROKY na časté angíny a jedine čo pomohlo bolo odstránenie mandlí... Teta mala dokonca neskutočné akné, na ktoré jej nepomáhalo nič a to už bola dospelá mala cez 30 rokov a akné ako pubertiačka... po odstránení mandlí jej to zmyzlo... kamarátka sa lieči na atopický ekzém hoci je už dospelá mala ho v katastrofálnom stave po odstránení chronicky zapálených mandlí sa jej ekzem upravil natoľko, že už nemusí denne používať kortikoidové maste... Mia.wolf žiadala si pomoc, radu... tak odpovedám :) je však na tebe ako budeš pokračovať... nie som žiaden extrémista, ktorý vyznáva len svoju medicínu... ak viem tak sa snažím pomôcť... tiež som študentka a viem aké to je ak sa učíš a oči sa ti zatvárajú a učivo ti nejde do hlavy... držím palčeky...

2bodka

Bola si uz u imunologa?
Ja mam uz skoro pol roka problemy s uzlinami. Tiez som velmi casto chora, niekolko krat do roka... Robili mi vysetrenie na vsetko mozne, pretoze mam zvacsene lymfaticke uzliny na krku uz 5. mesiac. Krvne testy nepotvrdili ziadnu infekciu. Posledne co mi robili bolo vcera CT s kontrastnou latkou na ONKOLOGII :( Tiez som zufala, bojim sa najhorsieho. Tento rok budem mat 30 a tiez sa dobre stravujem... Povedala by som, az ukazkovo. Aj tak mam stale pocit, ze mam imunitu uplne zlu. Mimo toho mi vdaka sonografu (ktory mi robiili kvoli tym uzlinam) nasli nahodne na stitnej zlaze cystu a mam aj autoimunitny zapal stitnej zlazy, cize berem este aj hormony. Mna sa kolegyna pytala, ci som niekedy bola na vysetreni u imunologa. Jasne, ze som nebola.. Nikto ma tam neposlal.. Predpokladam, ze ani ty nie. Skus poprosit obvodneho lekara, ci by ta tam nemohol poslat. Ja nad tym tiez uvazujem. Musi byt niekde chyba. Mne tiez totiz staci, ze na mna niekto kychne a uz som chora.. Uz mi z toho sibe, vsetko neustale dizinfikujem, v praci, ked niekto pouzije moj pocitac, hned utekam pre dezinfekcne utierky a vsetko cistim. Pripadam si uz ako psychopat, lenze byt x krat do roka chora ma uz nebavi. Tiez to byva vacsinou zapal priedusiek. Momentalne kaslem uz asi 4 tyzden. :(( Velmi som ti asi neporadila,ale aspon uz vies, ze v tom nie si sama :((

akinku

Hippokratin mozno zabera ale ak nato nemame tak potom nic ved tolko penazi co si za neho pytaju to je neskutocne clovek je chory a este musi platit za to ze je chory?To uz je vsetko az smutne :O(

paupau

čaute kočky,

s mamčou mame dnes prvý den.. ona býva v inom meste tak si len voláme kazdú chvílu a provokujeme sa ktorá to skôr vzdá (určitý spôsob motivácie) :D ked vidím ako vaam tie kilečká idú pekne dole neviem sa dočkať prvých úspechov ;)

KRáSNY DEN DETí PRAJEM..

simax

pozri si stranku -odkaz odstránený-
tu jednu bodku po www musis vymazat. ja som na tu stranku natrafila nedavno ked som citala jeden clanok. tam by ti mozno vedeli pomoct. netusim, ale za pokus to stoji.

Mia.wolf

no hej je to dosť možné to s tými mandlami, lenze na mna to príde a odíde, potom mi nič neni, len brat mal teraz od septembra tiež často krát anginu, teda absces a aj mu tahali hnis z toho niekolkrát ked bol v nemocnici, mali mu to vyoperovať teraz ale uz par mesiacov je v pohode tak mu to nakonec zrusili... Antyhystaminika beriem FIXIT 120...
a este otazka ze ked som mala v minulosti mononukleozu je vlastne možné že odvtedy mam toho streptokoka v tele a ze sa mi mononukleoza moze vratiť, alebo sa mi poriadne nevyliecila...????lebo vlastne ona je definovana ako spava nemoc, vela ludi z okolia to malo cez tri mesiaci lezali doma a tak stále spali.... ( v poslednom case,ja ked spím 3 hodiny tak som v pohode a akonahle spím 6-8 co som si doteraz myslela ze je minimum aby som sa zobudila ráno, tak som stale unavena, a ked spim viac ako 12 hodín to je vtedy najhorsie, uz neviem co mam robit, lebo na skusky sa takto nikdy nenaucim :( zatial mam len D a E..::( )