Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom

Príspevok v téme: Neúmerne vysoké náklady na kúrenie - panelový dom
Genesis

Mám trojizbový byt v petržalke v zateplenom 12 poschodovom dome v ktorom trištvrte roka nikto nebýval. Včera mi došlo vyúčtovanie za obdobie od 7 - 12 mesiaca v ktorom stálo že preddavky na kúrenie boli 220 eur a skutočné náklady boli 200 eur. Vôbec tomu nerozumiem keďže nikdy som za to obdobie nepustil radiator (všetky boli vypnuté) a sú na nich pomerové merače. Chápem že časť tepla prechádza cez steny lenže tá cena sa mi zdá neúmerne vysoká. Neviem si predstaviť keby som naozaj kúril (a to je zateplený dom).

Chcem sa spýtať či sa vám to zdá v poriadku a keď nie tak ako sa dá voči tomu brániť. Nemám s tým totiž vôbec žiadne skúsenosti.

lost

no helmu v cabrio, to dava zmysel, ze mi to nenapadlo :) vyssia bezpecnost :D ale vyzeralo by to naozaj zvlastne na cestach :D :D :D

je-

ja som myslela ze helmu budes pouzivat ked si kupis cabriolet
ale sak preco nie aj doma :)))) si predstav ako sedis doma z helmou pri pc/alebo kuklou?-neviem lebo kukla je bavlnena a ta prepusta vzduch tak neviem/

ale tesim sa ze nebudem musiet tak casto utierat prach :D budem uz dokonale izolovany :D potom este len nejaky antitoxicky filter a prezijem aj toxicky plynovy utok :D
budes na tom lepsie ako michael jason-ci ako sa pise ;))))

lost

jj filtre menit..
ono prievan to nerobi, urcite mensi ako otvorena vetracka :)
ten prievan skor v aute je taky drastickejsi, aj ked to fuka kdekolvek, stale je tam silny pohyb vzduchu (nie je citit, no urcite tam je)
ale v byte je vacsi priesotr, sice vzduch prudi, no MYSLIM ze nie az tak :D
i ked.. skusim sa na to opytat priamo u predajcu, co na to povie :))

tak helma nie je problem, lenze.. potom budem mat krce v krku :D

ale ak staci kukla, tak fajn :D

i ked potom by som musel mat v byte -10C, aby som citil ochladenie (kedze v kukle bude horko) :D

potom uz jedine sa prestahovat do tych velkomraziarni :) (cold room sa to tusim vola) :D

ale tesim sa ze nebudem musiet tak casto utierat prach :D budem uz dokonale izolovany :D potom este len nejaky antitoxicky filter a prezijem aj toxicky plynovy utok :D

lost

ale chcel by som klimu do bytu, aj pre znizenie teploty (na cca 22C v lete :D ) ale aj z dovodu prachu - atvorim okna a klima mi bude vetrat a zvlhcovat, odprasni vsetko.. mal by byt vzduch kvalitnejsi :)

lost

je- tak dik :)

inac vcera som nad tmy rozmyslal a napadlo mi ze potom ani ten cabriolet si nebudem moct kupit :D to by bola skoda :)

GiovanniX

mne prisiel nedoplatok za 2 izbovy byt na 8 poschodi( mal by byt zvyhodneny) 441€ a cez zimu som mrzol,radiator nekuril len po merac,musel som si elektricky ohrievat,ale podal som reklamaciu,uvidime aka suma z toho vznikne nakoniec...
necuduj sa tomu,mne vraveli ze mesacne,aj ked mam radiatory vypnute,uctuju 60€,cize neolati sa zit v panelaku,mne co vyuctovali nad 900€ za rok kurenie,za to brat vykuril celu zimu rodinny dom a bolo teplo ako v saune...