socializmus, prosím vás o vyjadrenie

praveze-

EXCELL
treba este napisat ze -byt- si dostal ale musel si si odpracovat 12rokov tusim-a to aspon clovek mal istotu ze bude mat staly prijem a strechu nad hlavou PRE SVOJU RODINU...
ABY SI TU NIEKTO NEVYSVETLIL TAK ZE -BYT- SI DOSTAL LEN TAK ZADARMO-LEBO ZV.HOVORIT TY CO NEVEDIA AKO TO CHODILO NIEKEDY -ZE NAS UCILI NIC NEROBIT LEN BRAT PENIAZE...ASPON JA SOM TO UZ TAK POCULA OD LUDI CO ANI NEVEDIA AKO BOLO NIEKEDY...
praveze uz od detstva mali deti moznost chodit na brigadu a tym sa ucili pracovitosti aj si nieco zarobili
co teraz?same zakazi-prikazy...
o potravinach len tolko-tu u nas stoja v regaloch-zelenina,ovocie hnije a niekto nema co do ust-TO JE V PORIADKU TOTO?
a i ked sa otvorili hranice tak co-aj tak len cast ludi chodi z cestuje prec-k nam sa privaza odpad smejd-ktory nechcu v zahranici uzitkovat ale ho produkuju a im ostava kvalita.
A TAK BY SME MOHLI POKRACOVAT...

Excell

Ja som socík zažil, makal som vo fabrike, zarobil som slušne na tú dobu, byt som dostal tiež z fabriky, hovoriť som si mohol čo som chcel, takže tu netrepte o tom že si človek nemohol otvoriť hubu,problémy mali iba idioti ktorí otvorene a na verejnosti kritizovali režim, neviem čo z toho mali, aj tak to nikoho nezaujímalo, mali sme tu zdravé potraviny čo sa dnes tvrdiť neodvážim a máme aj plné obchody všetkého len na to nemáme peniaze takže je to na prd.Prečítajte si toto www.sme.sk

socializmus

No, nesúhlasím, že do roku 1968 socializmus fungoval ako mal. Myslíš aj na to, že , že odporcovia boli internovaní,v táboroch, väzniciach, v Jáchymovských baniach, v najhoršom prípade popravení po politických procesoch v 50. rokoch?. Myslíš na útoky proti cirkvi, reholiam, mysliacej inteligencii, ktorá nechcela držať ústa a krok? Aj toto bol dobre fungujúci socializmus? A to nezachádzam do podrobností. Stačí si prečítať pár kníh, či pozrieť pár filmov.

uhlie

Socializmus fungoval dobre do roku 1968 a bol to vlastne dobre riadeny kapitalizmus. Potom sa k vedeniu dostali stranicki nominanti-to boli ludia, ktori vedeli rozpravat o komunistickych tezach a vsetko islo dole vodou. Rozdiel bol v tom, ze teraz ak nieco na trhu chyba, tak sa na tom hned snazi niekto zarobit a medzeru zaplni. Takze kupit sa da v podstate vsetko. Vtedy ale boli aj peniaze zbytocne, lebo kupit sa ku koncu nedalo uz prakticky nic-ani zachodovy papier. ludia na konci socializmu uz len zahnivali a dusili sa vo vlastnej stave.

jajka001_

bolo to nahovno vtedy, je to aj teraz ale boli aspon socialne istoty a kto bol slusny a pracoval, tak mal. aj ked malo. teraz su take zakony ze ta okradnu o majetok, zdravie a to uplne zakonnym sposobom. a ked si chudak je to tvoja chyba.
zasadny rozdiel je len v tom ze mozes slobodne nadavat.

uhlie

Socializmus u nas bol pravym opakom skutocneho socializmu. Kariera sa nerobila cez postel, ani cez pracovne vykony, ale prislusenstvom ku komunistickej strane. Kto bol vacsi komunista, ten sa mal lepsie. Ak niekto prisiel s novym, dobrym napadom, tak to bolo znakom yahnivajuceho kapitalizmu.

xy:)

vsetci robili, kupit pomarance bola rarita, vsetci mali rovnake vianocne baliace papiere, vsetci museli na verejnosti drzat hubu a krok na rekreaciu sa chodilo do vysokych tatier.

0vecka

z rozpravania viem ze nikto nemusel pracovat. musel len chodit do prace a to je rozdiel. nebola tam tuha pracovna moralka ak sa niekto necitil dobre tak ostal doma.