vysadenie laxatív

Príspevok v téme: vysadenie laxatív
silvus28

Mám PPP a donedávna, asi 4 mesiace dozadu, som ešte brala veľa preháňadiel, a napriek tomu som mala stále silnú zápchu...namiesto 1-2 tab. som si kľudne dala aj 10 tabletiek...potom sa čosi stalo (čo, to si nechám pre seba:-)), a ja som ich zo dňa na deň vysadila...krátko na to som brala silné antibiotiká...a odvtedy mám stolicu aj 3-4x denne, takú redšiu, teda nie že by som sa sťažovala, skôr som rada že sa to pohlo...stravovanie som nezmenila, tak by som chcela zistiť, prečo mi prestala zápcha, či to bolo z tých laxatív, čo by bol paradox, alebo to súvisí s tými ATB, nezničili mi črevnú mikroflóru? (lebo som po nich nebrala probiotiká ako mi bolo odporučené)...
Ďakujem

mataBB

a zapchu si mala preto, lebo laxativa su silne nevykove a telo si rychlo zvyka na danu davku, cize postupom casu si zvyklo aj na tych 10 tbl a nestacilo mu to...

mataBB

no moja netes sa...ved ono to pride..sracku mozes mat kludne s atb, ale garanmtujem ti, ze sa sama a pravidelne len tak lahko nevytentujes...ked si brala take davky, tak sa ani necuduj..lutujem tvoje creva, ktore si si uplne znicila...si dobry adept na nejaky zapal v crevach a raz mozno aj na rakovinu hrubeho creva..