Ja uz dalej nevladzem... v praci

Príspevok v téme: Ja uz dalej nevladzem... v praci
nestastnica

Mam fajn zamestnanie.
Mam blbych kolegov, ktori ma vyuzivaju...

Pracujem v kolektive starsich ludi na pracovisku zriadenom z dotacii uradu prace. Vzdy si najdem nejaku pracu, alebo ma nejakou pracou poveri veduci. Nikdy sa nenudim a som tomu rada. Praca ma velmi bavi a tesim sa z nej. Vsimli si to vsak moji kolegovia, ktori uz vsetku pracu hadzu na mna. Nemam problem ju urobit, ale z principu – preco by som mala? Vyhovaraju sa, ze ja to viem aj tak najlepsie, ze ja mam na to vzdelanie, ze ja viem na PC, ze proste JA TO MUSIM urobit. Tito kolegovia si do prace pridu odsediet osem hodin, preklebetit cas, pokavickovat, prezriet modne katalogy. Kym ja a veduci naozaj makame cely cas a hocikedy ani tu jednu kavu nevypijeme, pretoze nestihame...
Veduci vidi, ze to nie je v poriadku a sama som mu aj povedala, ako sa citim, ze to nie je fer, ze beriem mzdu rovnakej vysky (minimalna mzda) ako niekto, kto zamestnanie vnima ako 8 hodinove lenosenie. Nie je vsak typ, ktory to povie. On nariadi pracu kolegyni, ale akonahle zavrie dvere, kolegyna ju hodi na mna... So vsetkou drzostou. Ja mam urcite psychicke problemy, kvoli ktorym sa neviem ohradit, neviem sa branit, a tak som vhodnou obetou...
Nevladzem uz takto dalej. Stve ma ten princip a neschopnost konat proti nemu. Rozhodla som sa, ze par dni ostanem na pn, mozno sa konecne zobudia a pochopia, ze to musi fungovat aj bezo mna. Odporucate este nieco, prosim? Dakujem, ze som sa mohla vyzalovat...

jajka001_

v kazdom jednom kolektive sa najdu typy, co ta s radostou vyuziju, uz na skole je to tak a cim skor sa naucis nebyt prilis ochotna tym lepsie

Niveleta

to chce cas. este aspon rok to znasat, ked sa riadne uz naseres a povies co si myslis. aj ja som to tak urobila, brala ohlady, nevedela ako to povedat, ze hadam niako to prejde... kurna ale raz som mala nervy uz na konci a padol mi papier a to ma tak nastartovala ze v ten den som vynadala aj sefovi. krista ale tak som nahulakala na vsetkych a nadavala ze ani nedychali. jaaaj, to bola ulava. vsetkych som poslala do p&ce a odvtedy pokoj.
trp trp trp, raz ta to zlozi a bud im vynadas a bude to ok alebo ta trafi slak a budu mat tiez smolu.

jajka001_

v zivote sa stupa po krocikoch. tym tvojim prvym na ceste k lepsiemu zivotu bude prave to NIE. teraz sa ti to zda tazke ale ked sa na to odvazis a spravis to, budes sa cudovat preco si to nespravila uz davno.a opat sa posunies dalej, k rieseniu dalsieho problemu.
bez zivot ako hru. musis prekonavat rozne prekazky, za kazde prekonanie dostavas body :)

nestastnica

Ano, som slaba osobnost a doplacam na to. Chcem byt s kazdym za dobre, ale neda sa to.
Trpim soc. fobiou, mavam panicke ataky a je toho este vela, co mi negativne ovplyvnuje zivot. Ale liecim sa a verim, ze sa vyliecim. Mozno ta moja neohrabanost suvisi aj s vekom, mam 24 rokov, neviem sa este tak vo svete obracat, i ked by bol asi najvyssi cas. Kazdopadne dakujem za reakcie.

jajka001_

vratis sa z pn a bude vsetko po starom
ale
na pn mozes nabrat trochu energie, aby ked prides do prace, si zvladla otvorit usta a povedat NIE
a rucim ti za to ze to bude velmi prijemny pocit vidiet ako tym lenivcom oci vypadnu, co si si to dovolila :)