Psychiater a prvé vyšetrenie

jaruska131

dobry den prosim o radu minuly tyzden v sobotu som mala divny pocit a pocula som 2 hlasy ako jedna opakuje co si myslim a vravi to tej druhej potom v noci som zacala mat strasne rychle busenie srdca a pocit ze umieram ze moja dusa odchadza chytila som ruku bratovi spal pri mne a prestalo to ale stale v tu noc sa to opakovalo stale busenie srdca triaska,hlasy a plac bala som sa zaspat ze umriem brat vravel ze som bleda a horuca no a rano som mala uz pocit ze idem totalne zosaliet volala som priatelovy ze sa zomna stane blazon a strasne som plakala nevedela som sa kontrolovat potom ma nejak ukludnil a zacala mi tiect silno krv z nosa take az hrcky sla som do roboty stale som pocula tie hlasy ale uz menej dalsiu noc spal u mna uz priatel a bola som ok do predvcera som este pocula sem tam tie hlasy ale uz sa mi nezdali tak realne kamaratka mi poradila ze mozem to mat z vycerpania a z toho ze malo jem aj z horucav kupila som si magneziove tablety a thiamin a citim sa fajn bala som sa ze budem schizofrenik ale asi nie je mozne ze som to mala len raz a ze sa to uz nemusi vratit mam pocit ze sa to uz nevrati je to mozne ze to bolo len z vycerpania poradte mi prosim dakujem

Matus111491

kuko1

hej lieky zhoršia prvé týždne príznaky. Ja som ich preto nezvládal tiež... Vysadil som po troch dňoch, lebo mi spustili príznaky psychózy, myslel som, že šaliem... Práve som prišiel od nového lekára, ktorý lieky predpisuje iba v krajných prípadoch. Bolo to super. Hodinu a pol sa so mnou rozprával a dospel k záveru, že si musím upratať zmätok v hlave a pochopiť svoju chorobu v prvom rade. Beriem len občas, keď sa nedá vydržať, Neurol a o týždeň mám ďalšiu kontrolu. Ale ak máš vážne stavy, tak skús prečkať to zhoršenie po liekoch, vraj do troch týždňov sa ľudia cítia omnoho lepšie ako predtým...

Matus111491

kuko1

hej lieky zhoršia prvé týždne príznaky. Ja som ich preto nezvládal tiež... Vysadil som po troch dňoch, lebo mi spustili príznaky psychózy, myslel som, že šaliem... Práve som prišiel od nového lekára, ktorý lieky predpisuje iba v krajných prípadoch. Bolo to super. Hodinu a pol sa so mnou rozprával a dospel k záveru, že si musím upratať zmätok v hlave a pochopiť svoju chorobu v prvom rade. Beriem len občas, keď sa nedá vydržať, Neurol a o týždeň mám ďalšiu kontrolu. Ale ak máš vážne stavy, tak skús prečkať to zhoršenie po liekoch, vraj do troch týždňov sa ľudia cítia omnoho lepšie ako predtým...

kuko1

Matuš 111491, ďakujem ale skúsila som 2x zmeniť psychiatra a 2x skúšali čo mi zaberie. Vždy to bol ten najlepší z najlepších. Nechcem na sebe už nič skúšať! Bolo mi hrozne zle a ver že oveľa horšie ako bez liekov. Ak to je v hlave a môžem to silou vôle ovplyvniť tak budem hľadať všetko preto aby som to dokázala.

Maisner

Ahoj,

nechcem ti brat "iluzie", ale pani psychiatri su tu podla mna len od toho, aby predpisovali lieky, ktore ta sice dostanu z toho najhorsieho no nic viac pre teba neurobia a ani vlastne nemozu. Chybaju im sirsie poznatky napriklad z alternativnej mediciny ci homeopatie. Tak ako u mojej priatelky, ktora zial musi na svoju diagnozu F23.0 brat Rispen, Abilify, Atarax a Zopytin. Same svinstvo je to. PRECITAJ si pribalovy letak k nim a mas dost to ti poviem. Prestal som verit uz aj doktorom, ze jej nejak viac dokazu pomoct, ako aj jej nova psychiatricka, ku ktorej teraz chodi a ktoru jej poradila moja rodina a chyba ze som s tym suhlasil a presviedcal ju, ze ona bude uz ta, ktora jej pomoze. Hovno, hovno, hovno. Mam presne do detailu nastudovane jej moznosti liecby, co sa vsetkych antipsychotik tyka a viem, ze ked dovtedy brala len 1 antipsychotikum a nic ine, urcite teraz nemusi brat dalsie 3 ci 4 znovu. Psychiatria ma velmi sklamala v tomto. Aj sama psychiatricka povedala po skoro mesiaci uzivania teraz toho, co zacala brat Abilify, ze ked jej ta nervozita a nepokoj nezmiznu, ze jej nasadi Zypsilan = dalsie velke svinstvo. Psychiatri si jednoducho robia s pacientom, co chcu. Nechcel som sa tam s nou hadat o jej predpisanych liekoch. No vidim, ze tymto smerom teda k nejakemu realnemu a hmatatelnemu ciastocnemu vylieceniu cesta urcite nevedie. Sama chemia v antipsychotikach = clovek zavisly na liekoch. Neni mozne tymto sposobom cloveka uplne vyliecit, iba ho "STABILIZOVAT". Cim viac liekov clovek berie tym horsie pre neho. Priatelka ma iba 26 rokov a po tych vsetkych liekoch co brala vyzera akoby zostarla minimalne o 10 rokov. TREBA hladat ine riesenia a sucasne zmenit prostredie a doterajsi sposob zivota. Urcite pomoze aj viac sportovat ci chodit do prirody. TOT VSJO

Matus111491

Moonriver
Môžem sa spýtať, ak ti nebude vadiť, akú chorobu máš, keď berieš aj antipsychotiká?

kuko1
Ak natrafíš na dobrého psychiatra vôbec nemusíš mať strach. Pozorne ťa vypočuje, skúsi liečbu a ak sadne, tak budeš chodiť pravidelne na kontroly. Ak nesadne tak skúsi inú. Ale zaručene niektorá liečba sadne. Ja idem teraz k druhéu lekárovi, lebo s prvým som nebol spokojný a chcem aj zmeniť lieky... Tak držím palce! ;)

kuko1

Ja lieky nemám, ale to neznamená že nemusím. Chodím ku psychologičke ( momentálne len 1x) a tak ešte neviem na čom som. Myslím že veľmi ale veľmi mi pomohlo toto fórum. Snažím sa podľa skúseností, ktoré tu sú popísané. Pýtam sa ja na lieky, lebo nepoznám tie rôzne kombinácie. Zaujali ma hlavne tie injekcie. Keď som bola u lekára tak jednému pánovi šla pichať a on sa na to veľmi tešil. Povedal, že bude mať 2 týždne pokoj.

Moonriver

KUKO mna sa pýtaš? lieky COAXIL a injekcie RISPERIDON som už zdravá len libido nemám už tri roky a niečo

Moonriver

Nie pokial viem nie je potrebný výmenný lístok k psychatrovi.Tiež psychiatriu už navštevujem vyše roka a velmi mi pomohla.

A ako bude prebiehat vyšetrenie? Ty oboznámiš lekára s svojimi problemami aké máš sujektívne obtiaže.Na niečo sa ta spýta a podla symptomov ti určí liečbu ja dostávam lieky a injekcie.Vobec sa nemusíš bát,len sa porozprávate.Predtým než som psychiatra navštívila som pochodila vela lekárov rozne vyšetrenia som absolvovala a vylučovacou metodou ma poslali nakoniec k psychiatrovi že v hlave je problém a dostala som účinnu liečbu som velmi spokojná podla mna aj ty budeš.:)