Najlepši Betakaroten

Ivka 1

Creecy uzivanie A Beta Caru ma dve fazy:
priprava na dovolenku - pobyt na slnku,prevencia pred alergiou na slnko.
Vtedy sa uziva 1x1 tobolka kazdy den zacat by sa malo minimalne dva - tri tyzdne pred dovolenkou. V baleni je 100 ks takze 4-clennej rodine jedno balenie staci na 25 dni. Organizmus sa pripravi na pobyt na slnku, koza nereaguje vysypom drobnych vyraziek a opalenie vydrzi velmi dlho .
Po dovolenke staci uzivat kazdy druhy den 1x1 aj ako prevenciu pred roznymi ochoreniami. Moj manzel mal kazdy rok problem s vysypom - je alergicky na slnko a odkedy to takto praktizujeme, je bez tazkosti.

Creecy

Dakujem RNG, mohol by si mi dať nejaky orientačny link? najlepšie priamo na neaky cenovo dostupny produkt.. Dakujem

RNG

Creecy, hladaj potravinove doplnky najma v obchodoch specializovanym na doplnky, na nete ich najdes hromadu. Lekarne su na lieky a potravinove doplnky s len specialna koncentrovana forma potravin.
Kokosak ma faktor od 4 do 8 , podla hrubky natretia tj zostvornasobni az 8 nasobni cas neskodnej expozicie.
Ja i vyrabam vlastne kremy, do ktorych pridavam tieniacu kyslicnik zinocnaty(zinc oxide. 0.1 micron patricle size, cisty, dentist quality), pozri si to napr na google.sk pod rng prirodna kozmetika. Samozrejme nemusis tam mat vsetko, co do toho davam ja, ale pomer kokosaku k kyslicniku zinocnatemu ti mozu dat tienenie od SPF 12 do 50, ked je krem uz znacne biely z toho
Najhlavnejsi zlozky su kokosovy olej, vitamin E a zinkova beloba=ludove po Presporacky cinkvajs
Ostatne pridavam na transdermalnu vyzivu a ochranu koze, tj rozne vitaminy a antioxidanty.

kaciatko_7

a kokosak natrety v tenkej vrstve je priblizne aky faktor? mam fototyp koze 3, cize vlastna ochrana pred slnkom takych 20 minut... ked sa natriem kokosakom kolko mozem byt teda na slnku max.? a kazde dalsie natretie predlzuje pobyt na slnku?

Ivka 1

Ak hľadáš naozaj kvalitný skús A-BETA-CARE je na prírodnej báze a nebudeš sa po jeho užití potiť na "žlto"
Je to zároveň ochrana pred voľnými radikálmi. Kombinácia: vitamín A (vo forme provitamínu betacarotén) + vitamín E + antioxidačný minerál selén.
Účinok na srdcovo-cievny systém: bol dokázaný vzťah medzi nedostatkom vitamínu E úmrtností na srdcovo-cievne choroby. Osoby, ktoré denne prijímali 100 až 250 mg vit. E, mali výrazne znížené riziko týchto ochorení. Takéto vysoké dávky možno získať len z vitamínových prípravkov. Ďalšie zložky – vit. A vo forme betakaroténu a selén výrazne prispievajú, aby srdco–cievny systém fungoval správne.
Preventívny a terapeutický účinok sa dostaví iba s dlhotrvajúcim užívaním
Vitamín A je dôležitý pre zrak a pokožku, vývin kostí, pri reprodukcii a delení buniek. Pomáha chrániť vonkajšok oka, dýchacie, močové a črevné ústroje. Tu sa nachádza vo forme betakaroténu, ktorý sa v tenkom čreve mení na vit.A len ak ho telo potrebuje. Preto nemôže dôjsť k predávkovaniu. Betakarotén je ideálny „spoločník“ pre vit.E a selén.
Vitamín E: pre zdravú pokožku, pomáha pri menopauzových návaloch tepla (vit. E reguluje teplotu tela), podporuje zdravie srdca a srdcovo-cievneho systému, pomáha pri prevencii premeny zlého cholesterolu (LDL) na ešte horší druh cholesterolu (okysličený LDL), ktorý môže zapríčiniť problémy srdcovo-cievneho systému, napomáha funkcii bielych krviniek, pri osteoartritíde, pomáha tlmiť krvnú zrážanlivosť, chráni aminokyseliny a vit. A.
Selén : antioxidant, ktorý účinkuje synergicky s vitamínom E aj s betakaroténom. Má tiež významný vplyv na pokožku, vlasy a zrak. Je dôležitý pre zdravie mužov.
Ďalšie použitie: ako antioxidant (pri onkologických a iných problémoch, kde je antioxidant potrebný), pri rôznych problémoch s pokožkou, pre mužov na zrýchlenie spermií, blahodárne pôsobí na oči, môže pomôcť pri vylepšení zraku.
Dávkovanie : 1 kapsula za dva dni po jedle.

RNG

Swansonvitamins.com predava len potravinove doplnky, tj neskodne a volne dostupne.
A ako som povedal, zo vsetkych znaciek pod roznych vyrobcov uvedena je najbohatsia na rozne karotenoidy. Takze zbytocne hladas inde.

Creecy

Diky RNG a aky betakaroten by si odporučil teda? myslim volne dostupny..v obsahovych zloženiach sa ťažko orientujem..

RNG

Kvalitna zmes a silna karotenoidov je napr od firmy Swansonvitamins.com produkt pod menom Full Spectrum Carotenoid Complex, tory ma osem roznych karotenoidovv znacne velkych davkach. Zatial som nenasiel nic podobne silne od inych vyrobcov.
Karotenoidy su rastlinne farbiva, ktorymi sa rastliny brania proti poskodeniu ultrafialovymi lucmi. Zaroven su to antioxidanty, ktore p[ohltia volne radikaly rozneho druhu, tj aj tie, ktore sa vytvoria v kozi posobenim ultrafialoveho svetla.
Pri opalovani odporucam brat az 1200 IU vitaminu E(mixed tocoferrols), co tak isto zabranuije spaleniu. A kremy a prirodne oleje s faktorom najmenej 4 ale nie viac ako 15, inac sa neda vobec opalit.
Faktor 4 predlzuje dovolenu pobyt na slnku stvornasobne.
Napr ja mozem byt na slnku snad 20 minut nenatrety, ked sa nechcem spalit, ale s kremom faktor 8(hrubo natrety cisty kokosak) mi to predlzi na 2.5 hodiny.